Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/07/02 07:43 #12827

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witajcie, zapewne nie każdy jeszcze o tym wie, ale już w lipcu światło dzienne ujrzy zupełnie nowa wersja legendarnego długo wyczekiwanego syntezatora wtyczkowego Z3ta+ 2.0.

Wtyczka posiada całkowicie przeprojektowany interface, rozbudowaną edycję, kilka nowych efektów, które można w łańcuchu organizować za pomocą opcji przeciągnij i upuść.
Dodatkowymi atutami będą nowe narzędzia do kształtowania fal, dodatkowe typy filtrów, zaawansowane możliwości edycyjne dla sekcji FX, setki nowych brzmień, pełna kompatybilność z brzmieniami poprzedniej edycji, czy graficzny arpegiator.


Projektanci na potrzeby Z3ta+ v2.0 zaprojektowali nową kolekcję brzmień - osoby, które uczestniczyły w ich programowaniu maczały palce również w wersji 1.0.
Aktualni zarejestrowani użytkownicy Z3ta+ v1.x otrzymają aktualizację po specjalnej cenie. Podobnie będzie z użytkownikami SONARA X1 (programu host, który domyślnie posiada wtyczkę Z3TA+ 1.5 )

Poniżej przedsmak tego co przyniesie Z3ta+ v2.0 prezentuje poniższe wideo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/07/02 14:48 #12831

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
"Po specjalnej cenie" ;(. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt wysoka, ale znając taką taktykę to specjalnie robili promocję aby każdy nabył za $19, a upgrade z nowym interfejsem wywindują na $49/$99. Po przeczytaniu tytułu szczerze spodziewałem się więcej, a tu wszystkie zmiany wynikają z nowego interfejsu - arpegiator, łańcuch FX, obwiednie, LFO. Mam tylko nadzieję, że te kształtowanie fali i filtry faktycznie będą. Na razie wygląda to tak jakby dodali tylko 2-3 nowe paski do waveshapingu. Prezentacja brzmi dokładnie tak jakby była robiona na wersji pierwszej, nawet niektóre presety są identyczne.

Z3ta+ to bardzo potężny instrument, korzystam z niego praktycznie zawsze, zdarzało się, że to 100% moich brzmień w projektach ;). Także trochę już rozpracowałem tą maszynkę i jest kilka porażających błędów, które mam nadzieje wyeliminowali (a nic o nich nie mówią, dziwne). Najważniejsze to brak możliwości płynnej automatyzacji niektórych parametrów - brzmienie musi się wyłączyć i ponownie włączyć aby załapać zmianę, a w matrixie w ogóle ich nie ma. Dodatkowo filtr formant, "wokalizujący" działa bardzo niesprawnie, bo tak jakby oktawowo/skokowo, w każdym razie także nie jest płynny.

Jestem dobrej myśli, zobaczymy ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/08/02 20:14 #13241

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Premiera wtyczki Z3TA+ 2 już 4 sierpnia. Aktualizacja to koszt: $49/£35/€39

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/08/05 16:08 #13263

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Roz3tka już dostępna od wczoraj wieczorem czasu polskiego :). Byłem sceptycznie nastawiony i w sumie dalej jestem, bo aktualizacja za 39 Euro, czyli prawie 160zł po kursie i prowizji, a zmian niewiele poza lepszym i wygodniejszym interfejsem. Poprzedni faktycznie dobijał, nie tyle wygląd a rozmieszczenie i funkcjonowanie, ale jakoś dawało radę. Z nowości właściwie tyle, że dodano 4 dodatkowe opcje waveshapingu, w tym 2 randomowe, które wiele nie wpłyną na nowe brzmienia, 4 nowe filtry o których nie mogę znaleźć informacji jakie, bo NIE MA wersji demo. Dodatkowo chwalą się, że dźwięk jest lepszy niż wcześniej za sprawą lepszego aliasingu. No i w końcu możliwość automatyzowania waveshapingu w matrixie.

1000 nowych presetów i prezentacja wybranych faktycznie daje dobre wrażenie, tak jakby trochę wyższy poziom. Można usłyszeć także brzmienia które wcześniej były ciężkie do wygenerowania albo niemal niemożliwe tak jak "wokalizacja" coś na wzór Skrillexa ;). Formant działał bardzo lipnie delikatnie mówiąc, skokowo.

Najbardziej boli to, że kupować trzeba w ciemno, brak wersji demo i możliwości przetestowania czy faktycznie poprawili błędy, czy można zrobić coś nowego.

Być może się skuszę, rozważam to, jakbym wiedział na 100%, że są poprawione rzeczy na które mam podstawy liczyć to już bym to miał, ale że zbieram na sterownik MIDI... No nie wiem ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/08/05 18:52 #13264

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Kilka tygodni temu skorzystałem z "Last chance" jaką Cakewalk spamował mi skrzynkę pocztową dzięki zarejestrowaniu SONAR LE otrzymanego wraz z A-800 i stałem się posiadaczem legalnej wersji SONAR X1 Studio. Poczekam na fachowe opinie z branży i może też się skuszę na ver. 2 Z3TA za €39.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/11/02 19:49 #14197

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Posiadasz wtyczkę Z3ta+ oraz potrafisz wykręcać świetne brzmienia. Wejdź do gry w której nagrodą jest keyboard Roland GAIA.
Aby móc powalczyć o nagrodę należy wysłać swoje presety wykręcone przy pomocy Z3ta+ po czym przesłać je w formacie mp3. Zwycięzca wybierany jest na drodze głosowania...

Brzmi pięknie... jednakże konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla klientów USA.

Dodatkowe informacje tutaj .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/11/02 21:21 #14198

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No niestety, nawet nic nie wygramy jeżeli podeślemy, jakby wielkim problemem było przysłać do nas.

Swoją drogą też to słyszycie, że z3ta+ ma dosyć charakterystyczny i można by powiedzieć czasami słaby dźwięk? Trzeba się bardzo natrudzić aby wykręcić coś co nie brzmi ostrą cyfrą. Z jednej strony ma wiele możliwości, wychodzą piękne miękkie pady, 8bitowe dźwięki, jakieś slidery z sinusami i nie tylko, ale wszelkie standardowe leady i inne biją cyfrowym posmakiem. W tej kategorii znacznie lepiej brzmi Sylenth1. Jeżeli chodzi o modulacje fali i inne to Massive także wygrywa. Martwi mnie to, że to nie wina kształtu fali, bo w z3ta+ można załadować własne, ale właśnie coś dalej w torze dźwiękowym robi nie tak jak trzeba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cakewalk by Roland - Z3ta+ v2.0 - legenda nie umiera nigdy! 2011/12/29 11:40 #14796

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Prezentacja soniczna brzmień wtyczki Cakewalk Z3ta+ v2.1

Przykładowe brzmienia Lead



Przykładowe brzmienia pad:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena