Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Micro Korg Xl jako klawiatura sterująca w Abletonie ? 2010/09/04 17:43 #9411

  • chleb71
  • chleb71 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich bardzo serdecznie, wiem iż już był taki temat odnośnie podłączenia XLki tak by był kompatybilny z FLem natomiast ja głowię się jak dobrze skonfigurować Abletona 8 tak by mój mikroKorg działał w nim jak klawiatura sterująca, program sam wykrył instrument, widać również że kontrolka się pali jak naciskam klawisz, lecz problem jest w tym że nic nie mogę zrobić bo nie reaguje on na żadne polecenie tzn nie da rady mapować MIDI nie ma żadnej reakcji jeśli ktoś wie jak to zrobić prosił bym o udzielenie jakiejś porady

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Micro Korg Xl jako klawiatura sterująca w Abletonie ? 2010/09/04 18:07 #9412

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj,
osobiście nie korzystam z Abletona jak również nie posiadam sterownika microKORGa XL, jednak postanowiłem zasięgnąć rady Google w Twojej kwestii. Czego się dowiedziałem?

Rozwiązanie Twojego problemu: podłączenie instrumentu wykorzystując wyjście audio Audio Out MicroKorga Xl do wejścia interfacu audio, który dalej podłączony jest bezpośrednio do karty dźwiękowej.

Poniżej zamieszczam linka na dowód, że MicroKorg XL współpracuje z Abletonem.



Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Micro Korg Xl jako klawiatura sterująca w Abletonie ? 2010/09/04 18:17 #9414

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Aj aj... Widzę, że kolega tutaj pyta o podłączenie via midi, żeby dało się wykorzystać jako klawiaturę sterującą a nie audio, bo na audio to wszystko ze wszystkim współpracuje, wystarczy tylko wtyczki podpiąć ;).

Też miałem drobne problemy z Oxygenem, ale pogrzebałem w opcjach odnośnie sterowników midi i wszystko poszło, zaczęło łapać midi learn. Oczywiście powinna działać tylko sama klawiatura, bo pokrętła wydaje mi się, że nie będa przypisywalne (jeżeli ten instrument ma wyjście midi).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Micro Korg Xl jako klawiatura sterująca w Abletonie ? 2010/09/04 18:42 #9416

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Na forum Abletona można znaleźć informacje, iż sterownik poprawnie wysyła midi za równo z poziomu klawiszy jak i gałek (nie dotyczy suwaka volume) - oczywiście należy dokonać odpowiednich ustawień z poziomu zakładki Live Preferences MIDI/Sync



Jak to wygląda u Ciebie?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena