Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Połączenie Yamahy Psr 730 z Laptopem MIDI USB 2010/09/04 09:01 #9407

  • tyborek
  • tyborek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, dzisiaj przyszedł mi z allegro kabelek MIDI USB, posiadam Yamahe psr 730 i laptokpa HP Pavilion dv4-2160us. Jak przeglądałem youtube to coraz częściej użytkownicy zaczynają dodawać filmy ze swojej gry ale dźwięk jest jak to by nazwać noo jak Mp3. I chciałbym zapytać jak podłączyć właśnie Yamahe z komputerem. Ponieważ w FL Studio bez problemowo mogę grać na klawiszach i dźwięk przetwarza się przez program. Ale ja chcialbym nagrać to co gram na keyboardzie, z tymi samymi przejściami, tonacjami, stylami. Mógłby ktoś mi pomóc ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Połączenie Yamahy Psr 730 z Laptopem MIDI USB 2010/09/04 12:49 #9408

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Geez, myślałem, że w XXI wieku już nikt nie będzie miał problemów rozróżnianiem midi i audio O_O.

Mam nadzieje, że nie kupiłeś kabla midi po to żeby nagrywać dźwięk...

Midi jest to standard wysyłania i odbierania określonych komunikatów tak jak które klawisze są naciskane, tempo, użyte instrumenty, presety, ustawienia wszelkich parametrów. Dzięki temu jednym instrumentem możesz przekazywać dane z jednego urządzenia do drugiego i grać wirtualnymi instrumentami lub połączyć kilka urządzeń w jedno jak to robił np. Jean Michel Jarre kiedy już ten standard istniał.

Audio to audio... W tym keyboardzie masz wyjście słuchawkowe lub liniowe, podłącz to do wejścia liniowego karty dźwiękowej i już. Nagraj w jakimkolwiek programie. Tak możesz zrobić z każdym urządzeniem które ma wyjście liniowe (słuchawkowe to to samo).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena