Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki keyboard za niewielkie pieniądze? 2010/08/29 21:25 #9335

  • raphiX
  • raphiX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.

Chcę kupić sobie pierwszy keyboard, ale brak mi na ten temat wiedzy. Wiem, że były już podobne posty jednak nie znalazłem takiego, który dotyczyłby budżetu jakim dysponuję, a po za tym zmiany na rynku sprzętu zachodzą chyba dość szybko,więc nie wiem czy informacje zawarte w innych wątkach są aktualne (oczywiście poprawcie mnie, jeśli się mylę).

Do rzeczy. Ponieważ uczę się trochę grać na pianinie oraz po prostu to lubię chciałbym, aby keyboard się do tego nadawał. Myślę więc, że pięć oktaw to rozsądne minimum? Klawiatura po za tym powinna być dynamiczna (tak to się chyba nazywa, gdy klawisze są czułe na siłę nacisku prawda?:)).

Po za grą najważniejsze jest dla mnie, aby keyboard bez problemu pracował z programem FL Studio oraz wszelkimi wtyczkami VSTi. Głownie chcę tworzyć trance, jeżeli ta informacja w czymś pomoże

Teraz kwestia budżetu. Chciałbym, aby klawa zmieściła się cenowo w przedziale 600-800 zł, myślę, że 1000 zł w maksie. Czytałem, że bardzo dobre są keyboardy CME UF, ale nie znalazłem żadnej pięciooktawowej w tak niskiej cenie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli twierdzicie, że w stosunku do wymagań jakie mam budżet jest zbyt niski i powinienem poczekać z zakupem keyboardu aż uzbieram więcej kasy również mi o tym powiedzcie:). Po prostu kompletnie się w tym sprzęcie nie orientuję...

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jaki keyboard za niewielkie pieniądze? 2010/08/29 21:43 #9337

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chyba chodzi Ci o klawiaturę sterującą, a to nie keyboard. Tak samo jak "organy" to nie keyboard, tak keyboard to nie klawiatura sterująca. Keyboard to jest np. Yamaha Tyros który służy do czegoś zupełnie innego i kosztuje ogromne pieniądze. Tak się przyjęło nazewnictwo.

Za tą kwotę będziesz musiał zdecydować się albo na dobrą ważoną klawiaturę z dużą ilością klawiszy tak jak w fortepianie, ale bez kontrolerów, albo 5 oktaw ze zwykłą syntezatorową klawiaturą ale z wieloma pokrętłami, suwakami i padami.

Z doświadczenia Ci powiem, że takie bajery przydają się do grania na żywo i do wszelakich podobnych zastosowań. Nawet jak będziesz miał 16 pokręteł to nie przypiszesz ich do każdego syntezatora podczas produkcji, suwaki tak samo do miksera nie bo to jest bez sensu - i tak większość rzeczy robi się wciąż myszką i wbrew pozorom to nie wygodne. Jeżeli chcesz wykorzystywać klawiaturę tylko w domu i do zastosowań studyjnych to kup coś z dobrą klawiaturą, żeby porządnie pograć i uczyć się dalej grać na fortepianie.

M-Audio - KeyStation 88es

Jeżeli chcesz jednak większej kontroli i po prostu dobrej i taniej klawiatury to najlepszym rozwiązaniem jest Oxygen :

Nie sugeruj się tą ceną, bo musiało im się coś zepsuć w skrypcie, kosztuje ona około 500-600zł. Dużo ludzi wybiera Axioma albo Nocturna, ale uważam, że to zbędny wydatek, bo w Oxygenie masz wszystko co potrzeba, a dodatkowe pady możesz sobie dokupić osobno i wyjdzie taniej nawet z osobnym modułem ;).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: edycja linków

O:Jaki keyboard za niewielkie pieniądze? 2010/08/29 22:38 #9339

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, sugeruję zapoznać się z tematem: Jaka klawiatura sterująca dla wirtuoza , wprawdzie przedział cenowy nie co inny, jednakże temat może wydać się interesujący.
Zachęcam również do przejrzenia sekcji hardware , w której opisano wybrane modele wszelkiej maści sterowników.

p.s gdybym stał przed dylematem zakupu klawiatury sterującej zastanawiałbym się nad kupnem klawiatury Cakewalk A-800Pro
Należy się jednak liczyć z wydatkiem rządu 1100 zł a zapewniam że warto.

Ważna kwestia - pierwsza seria klawiatur znakomicie współpracuje z programem Fl Studio (predefiniowane ustawienia) zatem można oczekiwać że z najnowszym produktem (który swą premierę miał w kwietniu 2010 będzie podobnie jak nie lepiej)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Jaki keyboard za niewielkie pieniądze? 2010/09/01 14:51 #9362

  • raphiX
  • raphiX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję chłopaki za rzeczowe odpowiedzi. Prawdopodobnie skuszę się na M-audio Keystation 88es polecony przez N.E.X.a, tylko że muszę na niego dozbierać, bo widzę, że ceny w necie oscylują w granicach 1000 zł:D.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam:).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena