Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/14 01:28 #9121

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam posiadam problem z klawiatura midi , otoz pod windowsem 7 niedzialaja zadne przyciski typu play stop rec . szukalem na necie , ale nie jestem sam z tym problem ogolnie mozna pogrzebac z enigma dla oxygena ale to nic nie daje m-audio odslyla do pomocy technicznej fl studio , mowiac ze pod windowsem 7 sterownik oxygen49 nie wymaga zadnych sterownikow i dziala jako plug and play , prubowalem rowniez w ustawieniach fl studio w dziale midi na inny sterownikow generic , lub tascam tak jak ktos zasugerowal na jakims forum ale to niestety nie dziala ,

prosze o pomoc


pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/14 12:08 #9124

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Rozwiązaniem tego problemu jest używanie Windowsa XP - Właśnie na tym systemie postawiłem całe studio, bo wiedziałem, że na Viście często są problemy ze sterownikami, nie mówiąc o Win 7, a totalnie nie wspominając szybkości działania. Też posiadam zakupioną niedawno klawiaturę M-Audio Oxygen III 49 i nie ma z nią żadnych problemów - oczywiście pod XP. To tak na przyszłość, bo dzisiaj kontroler a jutro karta dźwiękowa - niestety w pierwszej kolejności robią sterowniki pod XP dla specjalistycznego sprzętu audio, z drobnymi wyjątkami. Kiedyś się to na pewno zmieni, ale sobie poczekamy jeszcze.

Ale dość pocieszania :P.

Ustawiałeś klawiaturę specjalnie pod te przyciski? Domyślnie one nie działają w ogóle w FL Studio - trzeba je ustawić. Jeżeli kontroler działa a masz problem tylko z tymi przyciskami to problem komunikatów midi - tych domyślnych owoc nie łapie.

Robisz to przypisując pod każdy z nich CTRL ASGN na 149, CHAN ASGN na 127 i i kollejno DATA 2: REC to 06, PLAY to 02, STOP to 01, FORWARD to 04 i REWIND to 05. Przycisk pętli nie jest obsługiwany przez FL Studio (ani wykorzystywany) dlatego i tak nie zadziała.

Pewnie wiesz jak to ustawić bo komunikaty midi to podstawa pracy przy kontrolerze i pisze o tym w instrukcji (nawet jest opisana dokładnie ta operacja, oraz wiele innych przydatnych konfiguracji), ale jakby ktoś kiedyś szukał to robi się to przez nacisnięcie danego przycisku, wciśnięcie opcji advanced i wybieranie za każdym razem opcji po lewej stronie klawiatury i przypisywanie im danych liczbowych z prawej strony na 2 górnych oktawach a na końcu nacisnięcie ENTER na wysokim C. Tak do skutku aż ustawi się wszystkie.

Pozdr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/14 15:34 #9126

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzieki za odpowiedz i pocieszenie :) zanim napisalem tego posta to sciaglem manuala i zagadza sie ze jest tam duzo informacji o przypisaniu tych przyciskow ale i one tez nie dzialaja wiec jedyna nadzieja na ronych forach hmmmm ale trudno nie sa one mi az tak potrzebne

apropos sterownikow napisales dzis kontroler jutro karta dziwkowa . heheheh karta dzwiekowa dziala ale teoretycznie nie powinna dzialac


w fl studio mam ustawione na asio 4all w panelusterownia wylancylem zintegrowana karte mam wlonczona tylko zewnetrzna wlasnie od m audio i nie dziala , ale juz sobie poradzilem popzez wlaczenie zintegrowanej karty i wylanczenie w panelu sterowania zewnetrznej , dziwne to bo jesli cos jest wylanczone to nie dziala a tu niespodzianka , monitory podlaczone pod karte zewnetrzna m audio i dzialaja az milo



dzieki za pomoc temat do zamkniecia

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/14 15:43 #9128

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Czyli jednak działa ;)? Czy nie działa ten sposób na kanale 149 w M-Audio? Ja miałem to samo i dopiero po ustawieniu tego tak jak w instrukcji zadziałały te przyciski.

PS Mam ogromny uraz do Visty i 7 po tym jak próbowałem na tym ustawić cały stuff. Przypomniały mi się czasy kiedy kombinowałem z Linuxem na audio, Psycle, Buzzem i innym szjasem który wykłada się zanim zdąży się zapisać materiał :D.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/15 14:53 #9134

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie nie dziala niestety hmmmm ciezka sparwa , zastanawia mnie tylko to ze producent klawiatury mowi ze pod windowsem 7 oxygen49 dziala bez instalowanie jakich kolwiek sterownikow , ale jesli pogrzebiemy troszke na stronie m audio znajdziemy sterowniki pod ta klawiature do win 7 , wiec niewiem po jakiego grzyba te stery tam sa , nema to jak mac podlanczasz i dziala wszytko tak jak powinno a z tym windowsem zawsze jakies klopoty. apropos windowsa xp niechche do niego wracac gdyz na laptopie moge zainstalowac tylko wersje 32 bitowa , to oznacza praca tylko na jednym rdzenu procesora , a mam ich tam dwa wiec windows 7 32 bitowy oznacza dla mnie wzorst wydajnosci maszyny kosztem nie dzialajacych przyciskow play , stop itp logicznie myslac lepsza wydajnosc , kosztem wygody pracy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/15 15:36 #9138

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
1. Mac... Korzystałeś kiedyś z Maców ;)? Ja miałem wypożyczonego MacBooka parę lat temu od informatyków ze szkoły i mogłem dość długo się nim pobawić. Zawieszał się co chwilę :D. Soft muzyczny robił zwisy częściej niż na PC. Może miałem wadliwy model, tzn wyżyłowany przez jakichś uczniów wcześniej system, ale mimo to ich "bez awaryjność" straciła u mnie tą gloryfikacje ;).

2. Spróbuj zainstalować sterowniki pod tego Win 7. Ja mam ściągnięte pod XP mimo, że podobno nie wymaga i wszystko chodzi.

3. "na laptopie moge zainstalowac tylko wersje 32 bitowa , to oznacza praca tylko na jednym rdzenu procesora , a mam ich tam dwa wiec windows 7 32 bitowy oznacza dla mnie wzorst wydajnosci maszyny"

<crash>

Pierwsze słyszę, żeby wielordzeniowość nie była obsługiwana na systemach 32 bitowych - abstrakcja O_o. Mam 32 bity i wszystko chodzi jak ta lala. Aczkolwiek jest ograniczenie pamięci - bodaj do 3.2GB, dokładnie nie powiem. Jest jeszcze kolejny bonus - architektura 64 bitowa pociąga za sobą więcej pamięci - 4 GB przy 64bity to jak 2 GB na 32 bitach. Dla mnie to przyszłość dopiero. Naprawdę radze wypróbować i porównać działanie Win XP i Win 7 na tej samej konfiguracji. W większości przypadków moich jak i znajomych było pozytywne zaskoczenie na większej wydajności dla XP.

Pozdr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyciski transportu w klawiaturze M-audio Oxygen 49 nie działają 2010/08/15 16:39 #9140

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam ponownie przeanalizowalem jeszcze raz to co pisal nex i zadzialalo , blad polegal n atjm ze programowalem przyciski przy wlaczonym fl studio wiec zmiany nie zostaly zpisywane w klawiaturze wiec teraz dziala wszytko ok play stop rec

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena