Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

MPC 500 opinie+wrażenie+warto polecić? 2010/05/09 14:05 #8184

  • dawidbud1
  • dawidbud1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam.jako że rozglądam sie za samplerem i kontrolerem perkusyjnym w jednym, prosze o opinie na temat sprzętu jak w temacie.peace

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:MPC 500 opinie+wrażenie+warto polecić? 2010/05/15 09:04 #8239

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj

Na początek kilka informacji o samym produkcie:
AKAI MPC500 to pierwsza w pełni mobilna stacja robocza typu 'wszystko w jednym' pochodząca z popularnej serii MPC | [Music Production Center], która umożliwia każdemu artyście samplowanie | i tworzenie muzyki w każdych warunkach. MPC500 dysponuje większością | funkcji tak kochanych przez użytkowników samplerów linii MPC - od | niezwykle stabilnego sekwencera, przez samplowanie aż po programowanie | beatów. MPC500 może wydawać się mały, ale to tylko pozory! Wewnątrz | niewielkiej obudowy kryją się niebagatelne możliwości, włącznie | z | rozszerzalną pamięcią i zgodnością z innymi beat maszynami z serii MPC. | Wszystkie te cechy sprawiają, że MPC500 to w pełni przenośne, | nowoczesne studio muzyczne. | Samplujesza Tworzysz beatya Pracujesz z sekwencjami MIDIa Występujesz | na żywoa Chcesz tworzyć muzykę w każdych warunkach i okolicznościacha | Doskonale! MPC500 został stworzony właśnie dla Ciebie! |





A teraz kilka opinii wyciągniętych z sieci, które pozwoliłem sobie zacytować:

"....mpc500 ma potencjal , ale jeszcze chyba nie odkryty.
trzeba poczekac na nowszy OS, chop shop bylby pieknym dodatkiem.
pady sa calkiem niezle, po 2-3 tygodniach uzywania i na nowszym OS 1.13 staja sie bardziej "responsive"
maly ekranik wcale tak nie meczy, ogolnie wszystko rozplanowane jak w innych modelach, tylko wiecej latanie, ale to tez nie taki problem. Szybko sie przyzwyczajasz.
Najwieksza wada jaka na razie widze to niski poziom glosnosci. Mozna to obejsc gainem w kompresorze, ale zawsze to jakiejs obejscie.
Opcja z bateriami jest jednak mega wypasem.
sequencer tak jak w innych modelach.
brzmieniowo podobnie do 1000, ale gora jakby delikatniejsza.
jesli to ma byc Twoje pierwsze mpc, to lepiej wejsc w uzywany XL albo 1000"


"mega sprawa na mobilne robienie bitow. w pociagu mozna siekac i w ogole. oczywiscie nie rowna sie pod wzgledem mozliwosci wyzszym modelom, ale spokojnie daje rady."


"Przede wszystkim dla tych, którzy np. dużo podróżują, a nie mają zamiaru rozstawać się ze swoimi produkcjami lub wciąż tworzyć nowe. Dużo możliwości i dużo gotowych sampli, jest to zdecydowanie PROFESJONALNY sprzęt dla osób robiących bity. Początkujący mogą mieć problem z rozszyfrowaniem sposobu tworzenia całego bitu, ale to niezbyt prawidłowy sprzęt dla tego typu nabywców. Warto dodać, że na samplerze z linii MPC tworzy bity jeden z najlepszych polskich raperów - OSTR."

"Jak mogłem jeszcze tego nie opiniować? O nie, totalny chłam. Pady są malutkie, wywalamy 2000 zł w błoto. Czy nie lepiej kupić prawdziwą MPCetke używaną za 2400 (np. 2000xl) z dużymi padami i super konstrukcją i brzmieniem niż ten nowy chłam za niewiele więcej? Odpowiedź pozostawiam czytelnikom."

A więc jak widać ile ludzi tyle opinii.
Polecam również zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na forum mpc
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena