Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak podłączyć keyboard do PC? 2010/02/13 23:18 #7368

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam !
Mam takie skromne pytanko dotyczace podlaczenia keyboardu pod pc. Czy aby podlaczyc te urzadzenie pod komputaer po to by moc korzystac z wtyczek vsti niezbedny jest kabel MIDI Out\In czy mozna to zrobic za pomoca innego kabla ? Czy mozna cos ustawic w programie czy wtyczce wzgledem podpiecia urzadzenia zewnetrznego...?



... z gory dziekuje za pomoc :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć keyboard do PC? 2010/02/14 08:45 #7373

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
adrian0 napisał:

Witam !
Mam takie skromne pytanko dotyczace podlaczenia keyboardu pod pc. Czy aby podlaczyc te urzadzenie pod komputaer po to by moc korzystac z wtyczek vsti niezbedny jest kabel MIDI Out\In czy mozna to zrobic za pomoca innego kabla ?


Być może istnieją inne możliwości podłączenia keyboardu do PC - jednak aby tak podłączona klawiatura mogła komunikować się z komputerem (czytaj wysyłać i odbierać komunikaty MIDI) niezbędny jest do tego albo kabel MIDI Out/In albo kabel USB (domyślam się że tego złącza Twój keyboard nie posiada, chyba że masz w miarę nowoczesny keyboard - jednakże nawet takie statki jak Roland G-70 czy E-80 nie posiadają takich możliwości - co jest wręcz dziwne)

Czy mozna cos ustawic w programie czy wtyczce wzgledem podpiecia urzadzenia zewnetrznego...?


Co masz na myśli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć keyboard do PC? 2010/02/14 11:07 #7376

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
... jezeli chodzi o keyboard to on posiada takie wejscia (jest to Casio CTK600) lecz moj komputer nie posiada poniewaz moja karta dzwikowa to integra z glowna co w jej sklad wchodzi mikrofon, wejscie liniowe i wyjscie na glosniki, takze bida z makiem :P ale nie wim czy nie da sie to zrobic przez te wejscie liniowe aby mozna by bylo uzyskac dzwiek komputerowej wtyczki chciaz watpie lecz poproboje.

... a co do tego drugiego pytania to chodzilo mi o to czy w opcjach wtyczki nie mozna czegos ustawic biorac pod uwage doczepianie pod komputer keyboardu... ale tez watpie, wrazie czego potrzebuje jakichkolwiek informacji i pomocy :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć keyboard do PC? 2010/02/14 11:51 #7384

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
adrian0 napisał:

nie wim czy nie da sie to zrobic przez te wejscie liniowe


Nie ma takiej możliwości, wejście liniowe nie służy do transmisji danych MIDI!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena