Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

E-MU Xboard 49 2009/09/27 19:47 #5260

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć mam taki problem chcę sobie kupić klawiature E-MU Xboard 49 . Możecie mi wyjaśnić o co chodzi ? Czy vsti slychać w klawiszach czy w glosnikach komputera ? Mam Casio CTK-811 EX ale dzwiek slychac w glosnikach komputer ( dzwiek opozniony ) da sie ustawic zeby vsti slychac bylo w glosnikach casio ? Napiszcie mi co wiecie na temat tego E-MU czy warto czy nie :) Pozdrawiam

// Są w tym E-MU jakieś wbudowane barwy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Miela.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/27 20:03 #5261

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Na pewno wtyczki będzie słychać z głośników. Co do problemu "opóźnionego dźwięku" (latencja) to trzeba się pobawić z wielkością bufora (dobrze mówię? No, po prostu chodzi o regulację latencji w opcjach FL'a/innego hosta). A co do barw - gościu, to jest kontroler MIDI, a nie keyboard czy syntezator. Kontroler MIDI ma za zadanie tylko operować nutami i/lub parametrami typu cutoff.

EDYTA: A nie, tu znalazłem informację o jakichś dodatkowych płytach i brzmieniach.
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lsudny.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/27 20:17 #5262

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hmm.. ;) A ten E-MU ma opóźnienie czy nie ? :D

//Jak byś mógł to powiedz mi gdzie mogę znaleźć latencje w programie VSTHOST. ( Niestety FL STUDIO nie dziala ;( )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Miela.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/27 20:38 #5263

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Nie wiem, nie znam tego programu. Nie posiada pliku readme/jakiejś pomocy/manuala? o_O
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/28 12:09 #5265

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
E-MU Xboard 49 to świetna klawiatura sterująca (mam i wiem co piszę ;)). Jednak jak sama nazwa mówi, to jest tylko klawiatura. Casio którego używasz to keyboard, coś mimo zewnętrznych podobieństw całkiem innego.
Z poziomu E-MU możesz sterować( grać i dokonywać ustawień) dowolną wtyczką VST, załadowaną do programu-hosta, jakim może być FL Studio, bądź jakikolwiek inny. Jak wiadomo takie programy działają tylko i wyłącznie dzięki komputerowi, więc dźwięk dobywa się jedynie z podłączonych do WY karty dźwiękowej głośników ;)
Decydując się na zakup E-MU dostajesz kilka płyt z oprogramowaniem, między innymi świetny Instrument Proteus i kilka bibliotek do niego. Jeśli sobie porozmawiasz ze sprzedawcą to powinien dorzucić Cubase LE, i będziesz miał super DAW (mimo że okrojona to wersja). Kwestia konfiguracji karty dźwiękowej, latencji, oraz portów MIDI, przerabiano już wielokrotnie i na tym forum i w innych miejscach, zachęcam więc do przeglądnięcia dokładniejszego zasobów sieci.
Screen pokazuje jak to zrobić w sterownikach kX, możliwych do zastosowania w kartach z rodziny Sound Blaster Live i w uniwersalnym sterowniku ASIO4ALL. Ale jako, ze to temat o Xboard 49 to może już starczy tych elementarnych podstaw ;)

Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/28 14:10 #5267

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ściągnełem program host : MINI HOST z Asio4all no i opóźnienie w casio "magicznie" znikło . Dobra z twojej wypowiedzi wynika, że warto wziąć tą klawiaturke :). Skoro masz tego E-MU to powiedz mi czy można do niej "wgrać" jakieś barwy żeby używać ją bez kompa . Dzięki za odpowiedzi.

// Możecie mi podać najlepszą latencje czy trzeba to samemu ustawiać metodą prób i błędów ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Miela.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/28 14:26 #5268

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Oj, przecież wyraźnie napisałem, że to jest tylko zewnętrzny sterownik!!! Nie wgrywamy do niego niczego ( no poza plikami konfiguracji którą możemy dowolnie zmieniać) i bez komputera nie na wiele nam się on zda ( chyba, że chcemy sterować tą klawiaturą, innym urządzeniem ,typu moduł brzmieniowy/syntezator etc. ).
Polecił bym koledze szczerze, przejść się do sklepu i zobaczyć o co tu chodzi ;)
Powodzenia.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:E-MU Xboard 49 2009/09/28 14:37 #5269

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przeszedł bym już się dawno ale w moim mieście ciężko o jakiś dobry sklep muzyczny ;) . No jest aż jeden <szok> :D .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Miela.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena