Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Truepianos - jaki najtańszy keyboard i reszta do tego? 2009/07/20 16:24 #4750

  • Ravenik
  • Ravenik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jestem kompletnie początkującym i grałem dotąd tylko trochę na gitarze, jednak mam w tej chwili trochę wolnego czasu i zapału i chciałbym pouczyć się na klawiaturze. Bardzo podoba mi się brzmienie programu Truepianos, którego posłuchałem na Youtube (na prawdziwe pianino nie mam funduszy ani miejsca). (www.truepianos.com/)
I teraz mam pytanie co potrzeba do tego Truepianos, czy wystarczy dowolny keyboard z wyjściem midi (okrągłym) ?
(fundusze chciałbym początkowo ograniczyć) - np.
www.allegro.pl/item687523268_yamaha_psr_400.html
/klawiatura chciałbym żeby była choć trochę dynamiczna/
lub:
www.allegro.pl/item688832957_tanio_w_dob..._futeral_stojak.html
www.allegro.pl/item691283909_lap_okazje_...any_casio_lk_50.html

Tylko jak miałbym to podłączyć do komputera PC - czy mam kupić przejściówkę z midi okrągłego na USB ? Czy jest szansa że to zadziała z tym programem Truepianos i resztą potrzebnego oprogramowania? Chyba nie muszę kupować klawiatury sterującej (która jest droższa i jako początkujący wolałbym jednak keyboard z wbudowanym syntetyzatorem - dla eksperymentów)?

Druga sprawa to w wymaganiach programu Truepianos czytam
(1) A VSTi host (e.g. Cubase, Sonar, energyXT)
(2) A soundcard with proper ASIO driverstam

Ad 1. Czy ten VSTi host to jest program? Są może jakieś darmowe tego typu programy?
Ad 2. ASIO sterowniki - mam kartę wbudowaną w płytę główną na komputerze, bez sterów ASIO ale znalazłem uniwersalny sterownik ASIO4ALL - domyślam się że on jakoś zastępuje kartę z sterownikami ASIO.

Cel tego wszystkiego jest taki aby jak najtańszym kosztem uzyskać zestaw na którym mógłbym się pouczyć i zagrać w przyszłości jakieś proste melodyjne utwory typu: prostsze fragmenty "Dla Elizy", jakieś proste fragmenty preludium itp., a mając cyfrowy zestaw może mógłbym też z brzmieniami poeksperymentować. Jeśli to ma znaczenie, to komputer jest dość wypasiony sprzętowo z system Vista 32-bit oraz Windows 7 64-bit więc powinien podołać wymaganiom oprogramowaniu.

Uprzejmie proszę więc o doradzenie co będzie mi potrzebne najmniejszym kosztem abym mógł pograć na tym programie "Truepianos" i klawiatura aby była dynamiczna (przynajmniej w minimalnym stopniu).

Pozdrawiam,
Marek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Truepianos - jaki najtańszy keyboard i reszta do tego? 2009/07/20 17:35 #4753

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ravenik napisał:

I teraz mam pytanie co potrzeba do tego Truepianos, czy wystarczy dowolny keyboard z wyjściem midi (okrągłym) ?


Osobiście polecam dowolną klawiaturę sterującą, którą podepniesz do komputera przez USB. Kupowanie keyboardów nie ma najmniejszego sensu. Niestety trzeba stwierdzić że bardzo często pojawiają się problemy z uruchomieniem takiego keyboardu pod programem hostem. Osobiście polecam produkty Edirola.
W tym miejscu zachęcam do zapoznania się z tekstem: Jaki kontroler midi do Fl Studio - prezentowane kontrolery sprawdzą się również w innych programach hostach.

Druga sprawa to w wymaganiach programu Truepianos czytam
(1) A VSTi host (e.g. Cubase, Sonar, energyXT)


Programy typu Host Vst pozwalają na uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst (programów najczęściej w postaci plików z rozszerzeniami *.dll, które po umieszczeniu w odpowiednim katalogu widoczne są z poziomu właśnie takiego programu. Program host umożliwia uruchamianie wszelakiej maści wtyczek vst. Do tych najbardziej znanych należą: Cubase, Sonar, Emagic, Fl Studio, Orion itd. Wśród wielu często przerośniętych aplikacji znaleźć jednak można także darmowe odpowiedniki.

Takie aplikacje jak Cubase, Sonar, energyXT, Fl Studio są aplikacjami płatnymi.
Jednak w naszym dziale download (sekcja VST Host) znajdziesz przede wszystkim aplikacje darmowe takie jak: MiniHost czy VST HOST.

Tylko jak miałbym to podłączyć do komputera PC - czy mam kupić przejściówkę z midi okrągłego na USB ?


Tylko i wyłącznie klawiatura sterująca z USB, naprawdę nie warto kupować niczego innego.

Czy jest szansa że to zadziała z tym programem Truepianos i resztą potrzebnego oprogramowania? Chyba nie muszę kupować klawiatury sterującej (która jest droższa i jako początkujący wolałbym jednak keyboard z wbudowanym syntetyzatorem - dla eksperymentów)?


Keyboard-syntezator na pewno nie kosztuje 400 zł :)

Ad 1. Czy ten VSTi host to jest program? Są może jakieś darmowe tego typu programy?

Tak (patrz również odpowiedź wyżej)

Ad 2. ASIO sterowniki - mam kartę wbudowaną w płytę główną na komputerze, bez sterów ASIO ale znalazłem uniwersalny sterownik ASIO4ALL - domyślam się że on jakoś zastępuje kartę z sterownikami ASIO.


Każda karta typu Sound Blaster posiada własne sterowniki ASIO, jeżeli korzystasz z karty wbudowanej (czego nie polecam) możesz skorzystać ze sterowników ASIO4all .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Truepianos - jaki najtańszy keyboard i reszta do tego? 2009/07/20 21:08 #4755

  • Ravenik
  • Ravenik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie czy jak klawiatura sterująca bądź keyboard mają wyjście USB to muszę jeszcze pilnować aby sterownik był pod mój system operacyjny, czy wystarczy podpiąć pod komputer i już na pewno będzie działać z tym programem Truepianos bądź innymi typu VSTi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ravenik.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena