Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/11 19:58 #2658

  • Zlom0
  • Zlom0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Viva la Progressive!
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
Mam maly bol glowy, chodzi o kupno taniej klawiatury sterujacej do PC - wybralem 3 konkretne modele, ktore mnie interesuja ale z tego wzgledu ze w tych tematach nie jestem swietnie obeznany chcialbym zapytac osob ktore znaja sie na rzeczy ktora klawiature wybrac i dlaczego. Uprzedzam pytania - jestem na troche przed 17 urodzinami, nie mam stalego dochodu i interesuje mnie sprzet w granicach 300-350 zl. Zdecydowalem sie na 49 klawiszy, nie potrzebuje wiecej (przynajmniej narazie).

1 opcja - CME M-Key



2 opcja - Miditech Midistart 3



3 opcja - M-Audio Keystation 49E



Ktora wytrzyma najdluzej przy normalnym uzytkowaniu w domowych warunkach? Ktora najlepiej brzmi? W koncu - ktora polecacie?
BTW, jesli ktos ma na sprzedaz lub zna inny model w tej granicy cenowej, bede wdzieczny za info.

Pzdr dla wszystkich forumowiczow. :)
___________
\"Jeśli nie jutro, to kiedy podbijemy świat.?\"
... i tego się trzymaj :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/11 22:18 #2659

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Trudno jest pisać o sprzęcie, którego nie miało się okazji sprawdzić (choćby dotknąć) przed samym zakupem. Zanim zakupiłem swojego Edirola PCR-50 myślałem o kupnie klawiatury firmy CME - wizualnie wyglądała znakomicie, jednak wizyta w sklepie szybko ukierunkowała mnie na właściwą ścieżkę (wykonanie klawiatury jak dla mnie mało estetyczne a same materiały mało zachęcające do pracy ze sprzętem).

Spoglądając jednak na klawiatury, które wybrałeś - osobiście postawiłbym na M-Audio, chociażby z uwagi na fakt posiadania możliwości transpozycji oktawowej - bardzo przydatna opcja zwłaszcza jeśli korzysta się z "krótkich" klawiatur.

Wybór CME jest nieuzasadniony (o czym pisałem wcześniej) - oczywiście być może obecne materiały z jakich wykonane są klawiatury tego producenta uległy znacznej poprawie.

Która wytrzyma dłużej??? - nikt nie przeprowadzał testów wytrzymałościowych:)

Która najlepiej brzmi? Klawiatura sterująca nie brzmi (nie wydobywa sama w sobie żadnych dzwięków) - jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie za wysyłanie komunikatów MIDI.
Chociaż z drugiej strony to całkiem niezłe pytanie, są klawiatury, z którymi praca wydaje się być głośna (chodzi oczywiście o sam mechanizm działania, przy naciskaniu poszczególnych klawiszy)...
Która polecacie? Osobiście wybrałbym M-Audio Keystation 49E ale ostateczny wybór należy do Ciebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 00:07 #2945

  • Zlom0
  • Zlom0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Viva la Progressive!
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
Szczerze od samego początku byłem najbardziej za M-Audio Keystation. Zdecydowałem się ostatecznie na tą klawiaturkę, ale zanim złożyłem zamówienie, zaciekawiła mnie jedna rzecz: przy pozostałych dwóch klawiaturach (CME M-Key, Midistart 3) zawarta jest informacja o Plug&Play dla Windowsa XP i Visty, tymczasem przy Keystation:
"Sterowniki: WIN 98;WIN Me;WIN 2000 oraz Mac OS 9"

Żadnego słowa o XP, z którego korzystam. Skąd mam mieć pewność że klawiatura będzie w ogóle działała z tym systemem, skoro producent ominął go w opisie? Może nie jest przystosowana do pracy z nowszymi systemami, a może po prostu wystarczy zainstalować osobne stery i po sprawie?

Proszę o pomoc.
___________
\"Jeśli nie jutro, to kiedy podbijemy świat.?\"
... i tego się trzymaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 09:01 #2947

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Radziłbym Ci odłożyć trochę więcej sałaty, by sprawić sobie lepszą klawiaturę (fatar podobno wymiata i wciąga nosem), zależy też, czy potrzebne Ci są potencjometry (ja się bez nich nie potrafię obyć). BTW- jeżeli byś był chętny, mogę odsprzedać Ci za jakiś czas E-mu Xboard 49 z dość dobrym wyposażeniem softowym (Proteus X2 z pięcioma płytami brzmień i Ableton live lite 4.0 z możliwością upgrade'u do wersji 7 czy nawet 8, teraz nie wiem bo z niego nie korzystam, ze strony producenta) za jakieś 400-450
Pzdr
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 10:33 #2950

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A może warto zainteresować się nowymi rozwiązaniami?
Polecam: M-Audio - Axiom Pro Hardware midi controller sterownik, który swą premierę miał podczas The Namm 2009

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 12:28 #2952

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Uahaha poszaleli ;) biały kolor zamiast czarnego i go nazwali AXIOM PRO...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 13:32 #2954

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
NO TAK CZARNA KOSZTUJE 999 ZŁOCISZY A BIAŁA BĘDZIE 1999 HEHE...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Klawiatura sterująca - który model? 2009/01/30 14:17 #2955

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
To mądrzejszy sobie za tą cenę sprawi CME z serii UF wygląda jak czołg, bądź leciwego Oberheima MC-3000 niezłe trzydziestokilogramowe bydlę z młoteczkową klawiaturą, a przy okazji ma 8 sliderów, dwa pokrętła (dowolne odniesienie), 8 wyjść MIDI OUT, 2 MIDI THRU i 2 MIDI IN, ponadto można do niego mysz podłączyć... Cholera, za tą cenę mam JP8000 :D
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena