Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/06 17:01 #24796

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam.
Proszę powiedzieć czy wokalizerem steruje utwór MIDI nagrany na sequencerze?
Do odtwarzanego w playerze utworu chcę dołożyć wokal, całość nagrywać na komputerze ale głos pomimo zastosowania któregokolwiek presetu nie reaguje na nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/09 23:44 #24806

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam ponownie. Po wielu męczarniach rozwiązałem problem z Wokalizerem mianowicie robiłem poważny błąd bo zamiast nagrany utwór MIDI odtwarzać na Playerze to odtwarzałem na Sequencerze. Do błędu przyczyniły się pliki MIDI które otrzymałem od osoby posiadającej Rolanda i pamiętam że musiałem zaimportować je w Sequencerze żeby zagrały, dlatego też byłem przekonany że to właśnie Sequencer jest tylko narzędziem do odtwarzania owych plików nawet i z Korga. Obecnie nagrany utwór MIDI ładuję do Playera i wszystko pięknie śmiga

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/13 11:58 #24812

  • Megabajt
  • Megabajt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 1

Megabajt napisał: Witam ponownie. Po wielu męczarniach rozwiązałem problem z Wokalizerem mianowicie robiłem poważny błąd bo zamiast nagrany utwór MIDI odtwarzać na Playerze to odtwarzałem na Sequencerze. Do błędu przyczyniły się pliki MIDI które otrzymałem od osoby posiadającej Rolanda i pamiętam że musiałem zaimportować je w Sequencerze żeby zagrały, dlatego też byłem przekonany że to właśnie Sequencer jest tylko narzędziem do odtwarzania owych plików nawet i z Korga. Ale to nie jest wszystko, najważniejsze jest ustawienie kanału z którego ma być Helicon sterowany. Jest to w Global - Midi - zakładka Midi In, tam jest ustawienie Voice Procesor - Chanel i tu ustawiłem na 11 kanał basowy. Dalej trzeba przejść do Menu - Voice Preset zakładka Harmony i w ustawieniach Song Play Control należy ustawić ten sam kanał co w Globalu czyli 11. Po tym zabiegu Odtwarzając utwór Midi mogłem spokojnie trzymać mikrofon nakładając na niego wokal a Helicon robił swoją robotę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megabajt. Powód: Poprawa błędów
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena