Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/06 17:01 #24796

• Megabajt
  • Megabajt Avatar
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam.
Proszę powiedzieć czy wokalizerem steruje utwór MIDI nagrany na sequencerze?
Do odtwarzanego w playerze utworu chcę dołożyć wokal, całość nagrywać na komputerze ale głos pomimo zastosowania któregokolwiek presetu nie reaguje na nie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/09 23:44 #24806

• Megabajt
  • Megabajt Avatar
  • Początkujący
Witam ponownie. Po wielu męczarniach rozwiązałem problem z Wokalizerem mianowicie robiłem poważny błąd bo zamiast nagrany utwór MIDI odtwarzać na Playerze to odtwarzałem na Sequencerze. Do błędu przyczyniły się pliki MIDI które otrzymałem od osoby posiadającej Rolanda i pamiętam że musiałem zaimportować je w Sequencerze żeby zagrały, dlatego też byłem przekonany że to właśnie Sequencer jest tylko narzędziem do odtwarzania owych plików nawet i z Korga. Obecnie nagrany utwór MIDI ładuję do Playera i wszystko pięknie śmiga

Sterowanie harmonizerem wokalowym w Pa4x 2018/03/13 11:58 #24812

• Megabajt
  • Megabajt Avatar
  • Początkujący
Megabajt napisał:
Witam ponownie. Po wielu męczarniach rozwiązałem problem z Wokalizerem mianowicie robiłem poważny błąd bo zamiast nagrany utwór MIDI odtwarzać na Playerze to odtwarzałem na Sequencerze. Do błędu przyczyniły się pliki MIDI które otrzymałem od osoby posiadającej Rolanda i pamiętam że musiałem zaimportować je w Sequencerze żeby zagrały, dlatego też byłem przekonany że to właśnie Sequencer jest tylko narzędziem do odtwarzania owych plików nawet i z Korga. Ale to nie jest wszystko, najważniejsze jest ustawienie kanału z którego ma być Helicon sterowany. Jest to w Global - Midi - zakładka Midi In, tam jest ustawienie Voice Procesor - Chanel i tu ustawiłem na 11 kanał basowy. Dalej trzeba przejść do Menu - Voice Preset zakładka Harmony i w ustawieniach Song Play Control należy ustawić ten sam kanał co w Globalu czyli 11. Po tym zabiegu Odtwarzając utwór Midi mogłem spokojnie trzymać mikrofon nakładając na niego wokal a Helicon robił swoją robotę.
Ostatnio zmieniany: 2018/03/13 12:02 przez Megabajt. Powód: Poprawa błędów
Zasilane przez Forum Kunena