Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2017/11/07 10:59 #24513

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Otrzymane podziękowania: 162
Kolejne spostrzeżenia tym razem prosto z Wietnamu:
Używam Tyrosa 5 od 3 lat. Zamierzam przesiąść się na Genosa. Dziś spędziłem przy Genosie 2 godziny. Oto moje odczucia
Najbardziej wartościowa aktualizacja. Prezentacje demo w sieci nie odzwierciedlają i nie obrazują przełomu w stosunku do T5
W szczególności przypadły mi do gustu brzmienia Drums, Bass, Guitar Nylon, Synth, Guitar Solo – a które na moje ucho brzmią lepiej niż w T5
Na pokładzie znalazło się wiele nowych styli, sposób ich pogrupowania różni się od tego z T5. Brak wyodrębnionej sekcji Ballad
Instrument lepiej wygląda na zdjęciach jak w rzeczywistości, nieco większy niż 5-oktawowa wersja T5 (wszystko przez zastosowanie zaokrąglonych rogów)
Nowe funkcje: nie ma ich za wiele. Najbardziej podoba mi się możliwość edycji DRUMów (opcja szczególnie przyda się tym, którzy lubią „grzebać”)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2017/11/10 14:36 #24524

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
Kolejna opinia:
To co podoba mi się w Genosie to gałki, z pomocą których mogę sterować filtrami, podobnie jak w Tritonie Extreme. Ekran TFT jest również przyjemniejszą częścią tego instrumentu. Kolejna kwestia na plust ot wbudowany arpegiator – coś czego trudno szukać w Korgu pa4x. Podwojona ilość FX-ów na styl czy waga to kolejne pozytywne aspekty.
Są też negatywne:
  • Cena
  • Kształt przycisków przypominające te z instrumentów Casio
  • Mała elastyczność w stosunku do Korga pa4x

Genos Yamaha - pierwsze komentarze opinie wrażenia 2017/11/13 10:07 #24527

• Pietia
  • Pietia Avatar
  • Administrator
Kolejna opinia:
Ostatnio udałem się do jednego ze sklepów muzycznych w północno-zachodniej Anglii Nie oczekiwałem że ten będzie miał na stanie Genosa, było inaczej. Wziąłem go w obroty. Oto kilka moich spostrzeżeń:
  1. Kilka osób zauważyło już wcześniej że brzmienie instrumentu jest bardziej klarowne co potwierdzam. W mojej ocenie jest to spowodowane zastosowaniem poprawionych przetworników cyfrowo-analogowych.
  2. Instrument nadal jest za duży gabarytowo, choć bardziej kompaktowy niż Tyros. Zdecydowanie zredukowano głębokość instrumentu. Jeśli jednak ktoś planuje wykorzystywać go jako jeden z dwóch instrumentów wrzucanych na jeden statyw, to trzymanie tego kolosa na górnych ramionach nie będzie trafionym pomysłem.
  3. Czarne wykończenie wygląda zdecydowanie bardziej PRO w porównaniu do srebrnego Tyrosa, jednakże to moje osobiste odczucie. Sam instrument sprawia wrażenie taniego, i przypomina mi budżetowe modele z linii Motif' MOXF.
  4. Podoba mi się współpraca drawbarów z slajderami. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia pracę.
  5. Sekcja Revo drums wpływa znacznie na poprawę sekcji perkusyjnej, jednakże odnoszę się do brzmienia T4. Nie mam porównania w odniesieniu do T5.
  6. Ekran dotykowy jest duży, jednakże koniecznie trzeba w niego pukać (słaba odpowiedź). Za taką kasę należałoby oczekiwać ekranu pojemnościowego.
  7. Instrument brzmi jak Tyros, przekopując całą paletę pokochasz ten instrument.
  8. Uważam że NIE JEST TO JEDNAK NAJLEPSZY WYBÓR DLA OSÓB KONCERUJĄCYCH- o ile brzmienie jest bardzo soczyste, nadal pozostaje przeładowane efektami (w mojej ocenie ilość pogłosu jest zbyt duża). Oczywiście jeśli gramy w domu, w którym znajdują się elementy, które pochłaniają i tłumią pogłos, to nie jest to problem.
  9. Osobiście przygarnąłbym ten instrument na potrzeby DOMOWEGO UŻYTKU.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena