Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg PA1000 czy PA3x? 2017/09/20 22:11 #24299

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Hej ekipa.
Od jakiegoś czasu "nosi" mnie na kupno jakiegoś "samograja'.
Nie ukrywam,że jestem trochę przesadnie wymagający i chciałbym wydać rozsądnie kasę i być bardzo zadowolonym z zakupu, nie martwiąc się o jakieś mega kompromisy.
Posiadam syntha Korga Kronosa 2 wersję i zastanawiam się nad Korgiem PA1000 lub PA 3x.
Doradźcie mi proszę,co wybrać?
Yamahy nie wchodzą w grę,może ewentualnie Ketron SD7?
Mam dylemat.
P.S. cena na zakupy do 9000zł max.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg PA1000 czy PA3x? 2017/09/21 07:08 #24301

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Co przemawia za pa1000?
Instrument świeży, w przyszłości za pewne jego system będzie aktualizowany, z pełnym wsparciem producenta. Kupując otrzymasz gwarancję oraz pewność,
że będzie to nowy egzemplarz. Na pokładzie KAOSS FX, większy wyświetlacz o lepszej odpowiedzi.
Na chwilę obecną trudno zebrać jakąkolwiek opinię, gdyż ten nie trafił jeszcze do sklepów.

Co przemawia za pa3x?
Korg pa3x to instrument o ugruntowanej pozycji na rynku, bardzo dobrze wykonany (metalowa obudowa), dostępny w wersji 76-klawiszy ze stabilnie działającym systemem, pomimo kilkuletniej obecności na rynku nadal godny uwagi (bijący na głowę nawet T5 :D)

Posiada większe możliwości konfiguracyjne (nawet w porównaniu do Korga pa4x), ale w stosunku do modelu pa1000 na pewno mniejszy wyświetlacz, brak jednostki KAOSS FX, brak możliwości ustawienia kafelkowego widoku w SongBooku - brak dalszego wsparcia ze strony producenta w postaci aktualizacji systemu operacyjnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg PA1000 czy PA3x? 2017/09/21 17:23 #24306

  • karnet
  • karnet Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Muzyka jest jak rzeka, po prostu płynie
  • Posty: 221
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ja bym doradzał Pa1000, jest świeższy, będzie miał wsparcie w aktualizacji OS no i jego waga a w transporcie to ma znaczenie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena