Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/18 09:49 #23900

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zastanawiam się nad konkretnymi rożnicami pomiędzy modelem International, a Musikant.
Co mnie gryzie? Kupiłem wersję Musikant, bo przemówił do mnie przede wszystkim wygląd instrumentu. Ale czy różnią się one jedynie zawartością styli, które i tak móglbym wprogramować po kilku nockach siedzenia do internationala?
Bo skoro zapłaciłem ok. 2500zł więcej za Musikanta, a instrumenty brzmią identycznie to chyba zrobiłem wielki błąd. A może są róznice o ktorych nie wiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez boss8musik. Powód: zły tytuł

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/18 13:14 #23901

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zachęcam do zapoznania się z tekstem:
Korg pa4x International vs Korg pa4x Musikant – różnice

p.s. błędu nie popełniłeś. Inaczej byś spojrzał gdybyś miał możliwość fizycznego porównania obu modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/18 13:18 #23902

  • bobkins
  • bobkins Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam PA4x 76 international jeszcze 2lata i 2 miesiące gwarancji i napaliłem się na musikanta, chętnie się zamienię i dopłacę 2500zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 10:36 #23903

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie mam możliwości porównania fizycznie obu instrumentów. Musialbym zamówić w sklepie, a potem im odesłac, a nie chcę tego robić. Wygląd płyty czolowej jest w Musikancie nieporownywalnie ładniejszy. Więcej miejsc na style itp. Ale konkretnej róznicy nie znalazłem. Czy np. obwiednia efektów jest inna, sposób generowania brzmień itp?
Mogli zrobić jeden instrument i wgrywasz sobie system jaki sobie zyczysz international lub musikant. O co tu w tym wszystkim chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 11:44 #23904

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

boss8musik napisał: Nie mam możliwości porównania fizycznie obu instrumentów. Musialbym zamówić w sklepie, a potem im odesłac, a nie chcę tego robić. Wygląd płyty czolowej jest w Musikancie nieporownywalnie ładniejszy. Więcej miejsc na style itp. Ale konkretnej róznicy nie znalazłem. Czy np. obwiednia efektów jest inna, sposób generowania brzmień itp?
Mogli zrobić jeden instrument i wgrywasz sobie system jaki sobie zyczysz international lub musikant. O co tu w tym wszystkim chodzi?


Korg Musikant to wersja regionalna (przeznaczona na rynek niemiecki czy austriacki). Podobnie jest z wersją Oriental. Zauważ, że wersja ta nie jest oficjalnie dostępna w Polskich sklepach.
Instrument ten przygotowano z myślą o użytkownikach odgrywających typowo regionalne utwory (w tym przypadku niemieckie). A że style te są bardzo taneczne i sprawdzają się w polskich warunkach to inna kwestia.

Blok efektów czy sama forma generowania brzmień w obu wersjach jest identyczna.
Producent celowo nie udostępnia pakietu Musikant dla wersji International, gdyż wtedy jakikolwiek sens straciłaby wersja Musikanat sama w sobie.
Ta jest faktycznie droższa ale to dlatego że też jest bardziej dopracowana.
Pakiet Musikant to nie tylko style. To także dodatkowe barwy (sounds) gotowe programy Keyboard Set, dodatkowe presety wokalne czy nawet same ustawiania procesora MaXX Audio.
Nie wiem nad czym rozpaczać. Myślę,że gdybyś teraz zamienił się na wersję International (odzyskując 2500 zł) dopiero byś się rozczarował i zrozumiał co straciłeś :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 12:07 #23905

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pa3x też miałem Musikanta więc zamiana nie wchodzi w grę. Chcialem tylko wiedzieć za co zapłaciłem. A nawiązując do presetów vocalnych mogę tylko wspomnieć, że cały procesor vocalny w Pa4xMusikant chodzi zdecydowanie lepiej niż w Pa3xMusikant.
Lepiej brzmi i lepiej harmonizuje. Tutaj róznica pomiędzy Pa3 i Pa4 jest naprawdę duża.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 12:22 #23906

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

boss8musik napisał: A nawiązując do presetów vocalnych mogę tylko wspomnieć, że cały procesor vocalny w Pa4xMusikant chodzi zdecydowanie lepiej niż w Pa3xMusikant.
Lepiej brzmi i lepiej harmonizuje. Tutaj róznica pomiędzy Pa3 i Pa4 jest naprawdę duża.

W mojej ocenie moduł TC Helicona jest dokładnie taki sam w pa3x jak i pa4x. Na potrzeby pa4x przygotowano dodatkowe presety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x Musikant vs. International 2017/02/19 16:44 #23907

  • boss8musik
  • boss8musik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 0
Powiem Ci, że przynajmniej w warunkach domowych Helicon brzmi zdecydowanie lepiej.
Ale wypowiem się po imprezie bo w sobotę chrzest instrumentu, czyli ostatki na Pa4xMusikant.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena