Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg pa4x gra monofonicznie czy to błąd? 2016/06/24 11:01 #23563

  • Novy74
  • Novy74 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0

Pietia napisał: ... To że Korg gra monofonicznie nie jest błędem. Każdą barwą możemy zagrać mono lub polifonicznie. Jest to jedno z ustawień które można zmienić niezależnie dla każdej barwy składającej się na keabord seta czy dawniej program performance.


Witam.
Rozumiem możliwość grania monofonicznego, ale sądzę że to JA mam prawo takiego wyboru włączając opcję mono lub poly w odpowiednim menu. Natomiast mój instrument zrobił to samoistnie podczas zmiany barwy. Przyznam że nie sprawdzałem jak wygląda opcja mono/Poly w menu ale następnym razem sprawdzę. A że to jest moim zdaniem bug to podam przykład:

Gram na barwie np: Grand piano - wszystko jest w jak najlepszym porządku polifonia działa, po czym przełączam na dowolną inną barwę załóżmy że jest to jakiś Lead i po chwili wracam na Grand piano... i tu już Grand piano nie jest poly.... co kolega na to? Nie jest to pożądane w sytuacji kiedy gramy na żywo na scenie.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x gra monofonicznie czy to błąd? 2016/06/24 11:17 #23564

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Novy74 napisał:

Pietia napisał: ... To że Korg gra monofonicznie nie jest błędem. Każdą barwą możemy zagrać mono lub polifonicznie. Jest to jedno z ustawień które można zmienić niezależnie dla każdej barwy składającej się na keabord seta czy dawniej program performance.


Witam.
Rozumiem możliwość grania monofonicznego, ale sądzę że to JA mam prawo takiego wyboru włączając opcję mono lub poly w odpowiednim menu. Natomiast mój instrument zrobił to samoistnie podczas zmiany barwy. Przyznam że nie sprawdzałem jak wygląda opcja mono/Poly w menu ale następnym razem sprawdzę. A że to jest moim zdaniem bug to podam przykład:

Gram na barwie np: Grand piano - wszystko jest w jak najlepszym porządku polifonia działa, po czym przełączam na dowolną inną barwę załóżmy że jest to jakiś Lead i po chwili wracam na Grand piano... i tu już Grand piano nie jest poly.... co kolega na to? Nie jest to pożądane w sytuacji kiedy gramy na żywo na scenie.

Pozdrawiam.


Faktycznie, nie myślałem tutaj o takiej sytuacji, czy mógłbyś dokładnie opisać tę procedurę? Czy przełączając się między barwami używasz konkretnych keyboard setów czy barwy też przywołujesz z sekcji Sound?
Jak nazywa się przykładowa barwa (keyboard set), który w taki sposób się zachowuje?

Novy74 napisał: No właśnie z tym jest problem bo już od godziny siedzę kombinując aby ten błąd przywołać i jak na razie nic... Nie pamiętam już dokładnie w jakim momencie się to stało. Raczej nie korzystałem z żadnych Keyboardsetów a barwy przełączałem normalnie w trybie Style Play, szukając odpowiedniej do danego stylu, i nagle się stało tak jak opisywałem wcześniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg pa4x gra monofonicznie czy to błąd? 2016/06/24 16:52 #23567

  • Poziom40
  • Poziom40 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. i sorki za zamieszanie chyba wolno wklejać link
, proszę zobaczyć On tam w menu zapisuje ustawienia i po tym save raczej się powiesi WIĘC NIE TESTOWAĆ. zawsze można przeinstalować na stara wersję softu, ale po co problem. :) Admina serdecznie przepraszam za wprowadzanie w błąd uczestników forum mam nadzieje, że nie dostanę bana :-). pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena