Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg Pa600 czy Yamaha S750 - granie z mid, mp3 2014/11/26 23:53 #22555

  • rafiki732
  • rafiki732 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pietia mam do Ciebie ogromną prośbe abyś udzielił mnie jak i wielu innym istotnych kilku informacje gdyż nie ma nic na ten temat

gram od kilku lat na yamaha psr s700 ale siadły:)
-postanowiłem zmienić na cos nowego ,gram wesela z łapy natomiast zabawy wiejskie itp play mp3\midi same nowosci disco + własny wokal
na jeden dzień ze sklepu zabralem korga Pa600 kolejnego dnia yamaha psr s750
na słuch wydaje mi sie że brzmienia stylów korga są niebo lepsze od yamaha gdzie wydaja mi się przesłodzone , następnie odtwrzałem mp3 pa600\ - wav psr s700
moje zaskoczenie było straszne gdyż nastawiłem sie juz na kupno yamahy . KORG pa600 odtwarza pliki mp3 niebo lepiej jak yamaha wav dlaczego? są dynamiczne czyste super słychac, fajnie sie spiewa
Do pa600 nie mogę sie troszke przekonać przez interfejs, mała liczba plików np. mp3\ midi na wyświetlaczu , przy każdym wyborze muszę potwierdzać plik naciskajac select jeżeli sie nie myle po czym wywala na strone główna i ponownie trzeba wchodzic do katalogu plików.

jest możliwość rozbudowanie 1giga pamieci ? na stałe

jest możliwość aby było to prostrze jak w yamaha np psr s700 w katalogu pulpit jest przedzielony na pół "[ | ]" po 5piosenek i zakładki. Po wybraniu piosenki wciskam play leci mogę szukać kolejnej. Jest to dla mnie istotne gdyż często na zabawach głównie itp muszę mieć wszystko pod ręką a nie wykonywać każdej czynnosci ponownie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rafiki732.

Korg Pa600 czy Yamaha S750 - granie z mid, mp3 2014/11/27 10:26 #22556

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Cześć.
Pozwól, że nie będę oceniał który instrument wypada lepiej, gdyż nie miałem okazji zapoznać się z Yamahą S750 bezpośrednio.
Natomiast grałem troszkę na pa600 - to co mnie się bardzo nie podoba w tym instrumencie to jakość wykonania (do której można się przyzwyczaić).

Oczywiście Korg pa600 daje Tobie możliwość szybkiego operowania (przełączania się pomiędzy kolejnymi utworam - nie zależnie od formatu: mid, mp3). Do tego celu najlepiej wykorzystać SongBooka.
Jest to swego rodzaju baza danych, która prezentowana jest w postaci listy (pozycje jedna pod drugą) a nie jak w przypadku Yamahy S750, 8 pozycji widocznych na jednym ekranie.
Lista w Songbooku przewijana jest w pionie - w czasie rzeczywistym możesz ją przeszukać wykorzystując opcję szukajki (Search).

W chwili gdy, odtwarzany jest jeden utwór, w czasie rzeczywistym możesz odnaleźć kolejny - co więcej możesz go od razu załadować, a to dlatego, iż instrument wykorzystuje dwa sekwencery. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przerw między odtwarzanymi utworami.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Yamaha S750 - granie z mid, mp3 2015/02/22 14:47 #22781

  • norbl
  • norbl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
W Korgu PA600 mamy pojedynczy sekwencer, podwójny posiada PA900

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena