Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Klawiatura sterująca: Alesis QX61 - latencja 2014/03/18 17:48 #22087

  • hryszek
  • hryszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam kilka pytan zwiazanych z wlasnie ta klawiaturka sterujaca.

Czy zeby ograniczyc latencje przy podlaczeniu do lapka musze uzyc interfejsu(chodzi mi o ograniczenie w takim stopniu zeby moc grac na zywo)?

Gdy podlaczam ja do mojego klawisza(Korg i30HD) klawiatura sterujaca i Korg wydaja taka sama barwe. Nie jestem niestety znawca j.angielkiego a instrukcje posiadam tylko w tym jezyku i czy moglby mi ktos tak na chlopski rozum wytlumaczyc jak zrobic zeby klawiatura sterujaca miala inna barwe?

Z gory dzieki wielkie za odpowiedzi:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca: Alesis QX61 - latencja 2014/03/18 21:48 #22088

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Latencja to opóźnienie obliczane na podstawie ustawionego bufora mierzonego w samplach. Jeżeli pracujesz w projekcie w próbkowaniu 44,1kHz i ustawisz bufor na 512 sampli z prostego obliczenia wychodzi że latencja powinna wynosić niecałe 12ms w jedną stronę. Tyle w teorii, w praktyce wartość ta może być większa np. około 14ms za sprawą sterowników, nie jest to coś złego ponieważ dzięki takim zabiegom "pod maską" sterowniki mogą być bardzo stabilne i generalnie takie zadanie spełniają sterowniki do interfejsów audio które obsługują ASIO. Z drugiej strony zintegrowane karty mogą podbijać latencję i być bardzo niestabilne, przycięcia mogą występować bez powodu lub przy niepełnym obciążeniu procesora. Zależność latencji od bufora i sterowników to jedno, ostatecznie największe znaczenie ma tutaj procesor, jeżeli jest słaby to przy niskim buforze bardzo szybko przestanie wyrabiać po uruchomieniu kilku wtyczek.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie - i tak i nie, to zależy. Czasami zintegrowane karty z nakładką Asio4All z latencją radzą sobie bez problemu, można ustawić 512 sampli lub mniej. Jeżeli teraz uzyskujesz wartości 1024 lub więcej to zakup interfejsu może pomóc, ale to zakładając że nie jest to wina słabego procesora a złych sterowników/konfliktu w systemie.

Co do drugiego pytania, odpowiedź jest w instrukcji.

PROGRAM - Press this button to change the current program (0-127). When the button is lit, you can use the -/+ buttons or the KEYBOARD's numeric keys to change the program number. You can press RECALL and PROGRAM simultaneously to set the QX61's global MIDI channel.


W instrukcji masz obrazek przedstawiający klawiaturę, przycisk program powinien znajdować się po lewej stronie, numer 9 na schemacie. Naciskasz i plusem oraz minusem zmieniasz wartość. Który numer ze 128 jest do jakiego instrumentu już wynika ze specyfikacji MIDI.
Za tę wiadomość podziękował(a): hryszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca: Alesis QX61 - latencja 2014/03/19 12:56 #22089

  • hryszek
  • hryszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok. Wielkie dzieki. Tak wlasnie zrobie jak beda mial ja przy sobie bo niestety teraz jestem poza domem. Mysle ze nie powinna byc to wina procesora gdyz mam i5 2,6 . Sprobuje zainstalowac Asio4all i zobacze jak to bedzie wygladalo:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez hryszek.

Klawiatura sterująca: Alesis QX61 - latencja 2014/03/19 16:26 #22092

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to faktycznie, nie mają prawa pojawić się żadne problemy, dzisiaj nawet seria Pentium np. G3420 jest bardzo wydajna mimo dwóch rdzeni. Kłopotliwe mogą być starsze konstrukcje mobilne mające ponad trzy lata i wszelkie najniższe półki typu Atom czy Celeron, procenty zużycia procesora lecą tam bardzo szybko, tu fortepian, tam jakaś perkusja, EQ, kompresor i brakuje mocy. Asio4All powinno pomóc, standardowych sterowników WDM bez tej nakładki nie ma sensu używać, czasami nawet się nie da. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca: Alesis QX61 - latencja 2014/04/05 10:19 #22166

  • hryszek
  • hryszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
gdy mam podlaczana klawiature sterujaca pod moj klawisz zmieniam sobie barwy poprzez opcje "program" ale rowniez zmieniam barwy na moim klawiszu. co zrobic zeby miec na klawiaturze i klawiszu inna barwe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena