Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/28 10:43 #21999

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli posiadasz odpowiednią strukturę folderów (a powinieneś) i trzymasz sobie folder VST na dysku do którego podlinkowałeś DAW i wgrywasz wtyczki to nie ma problemu.

Co do Reapera, zalet ma dużo, wady też się znajdą, jest to jednak pełnowartościowy program na którym można zrobić wszystko w "normalny" sposób. Używa go dużo ludzi i jest respektowany na równi z innymi DAW, znajduje się na listach najlepszych programów audio, rok temu nawet wygrał 1 miejsce w Music Radar. Cechą charakterystyczną jest to, że jest lekki, zajmuje nie więcej jak 10MB ponieważ Twórcy oferują samą esencję DAW, żadnych wbudowanych sampli, pętli, instrumentów i efektów których nigdy nie użyjemy, zakładają że każdy ma własne i skupiają się na tym na czym najlepiej się znają czyli funkcjonalność. Jest tani bo tylko 60$ za licencję pół komercyjną i 225$ za pełną, nie ma żadnych wersji programów, jest jedna pełna i kompletna, nie stosuje się też zabezpieczeń DRM, wystarczy wgrać otrzymany klucz produktu. No i oczywiście jest na bieżąco rozwijany, w ciągu kilku miesięcy dodano tyle usprawnień co FL Studio nie dostał przez parę lat i do dzisiaj ich nie ma. Tyle mogę powiedzieć, więcej konkretów dowiesz się na stronie producenta.

Jeżeli chodzi o MIDI to nie powinno być problemu. Pisałem już wcześniej, pobierz wersję trial, pobierz polską instrukcję i zapoznaj się z programem, zobacz czy Ci pasuje.

FL Studio to nie "typowy DAW". ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/03/06 11:09 #22024

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
testuję Reaper'a. To trochę inna filozofia, ale ocenię go jak znim troche popracuję. Wrzucę swoją ocenę za jakiś czas. Pozdrawiam i do usłyszenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/06/30 17:10 #22309

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeszcze informacja dla wszystkich zainteresowanych.

Rozmawiałem z paroma ludźmi i zalecili takie postępowanie ze zgrywaniem plikow z starych dyskietek:
1) Aby odtworzyć format dyskietki DD 720k trzeba mieć Win 95 lub 98 (nowsze windowsy nie widzą takich dyskietek i odrazu chcą je formatować)
2) Skopiować wszystko z dyskietki 1 do 1 (specyfikacja stacji dyskietek Yamaha W5 - W7 w załączniku)



3) Wywalić starą stację dyskietek i zastąpić ją emulatorem o pojemności do 100 dyskietek
emulator stacji dyskietek

Co Wy na to? Czy ktoś z Was już tak zrobił i czy to działa ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez campers1.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena