Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/22 12:27 #21976

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Coś mi nie idzie z tym podłączaniem W7 jako klawiatury sterującej. W instrumencie nastawiłem wszystkie parametry w MIDI(DEVICE NUMBER: all: LOCAL: on:PROGRAM CHANGE: ignore bank selected), kalek MIDI-USB firmy PROPIDE działa (świecą sie diody mid OUT niebieska, a MIDI In czerwona mruga), po podłączeniu do komputera wykrywa podłączenie do USB ale przy instalacji sterownika Yamahy ( download.yamaha.com/usb_midi/ ) nie wykrywa że instrument jest podłączony. ... Jak rozwiązać ten problem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/22 18:06 #21977

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
kabelek MIDI-USB firmy PROPIDE działa - a nie kalek MIDI-USB firmy PROPIDE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/22 20:29 #21978

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
A w jakim programie postanowiłeś zarejestrować wysyłane przez instrument zdarzenia MIDI? Może pozostała konfiguracja tegoż seqwencera?
Nie prościej zgrać ten materiał na dyskietkę (do formatu .mid oczywiście) i po kłopocie, bo odtworzyć potem sobie można zawsze na PC z dyskietki, czy też zgrać te "midy".
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/23 06:30 #21979

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
1) Nie mam nawest stacji dyskietek w komputerze, poza tym instrument zapisuje dane na dyskietce w jakimś swoim formacie (czy w .mid ?) więc czym odczytać taką dyskietkę?

2) Próbuję podłączyć Yamahę do komputera i FL Studio 9

3) Chciałbym też używać instrumentu jako klawiatury sterującej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/23 13:05 #21980

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
FL Studio to akurat najmniej odpowiedni wybór, on się lubi z MIDI tak jak baletnica z techno, w dodatku nie jest typowym sekwencerem, operuje na patternach. Obsługa MIDI jest skomplikowana, wymaga dodatkowych pluginów i praca z nimi jest mało intuicyjna. Cubase jest przecież klasykiem i wywodzi się z sekwencjonowania MIDI. Jest też wiele alternatyw, zrobi to naprawdę większość DAW i tak też we wcześniejszym wątku pomyślałem że będziesz celował w coś typowego co ma normalne ścieżki które można ustawić w różne tryby.

Jeżeli chodzi o klawiaturę sterującą to da się zrobić, wejdź w ustawienia MIDI i włącz urządzenie na wejściu aby było aktywne, oczywiście podłączając wszystko przed uruchomieniem programu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/24 09:18 #21983

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szkoda że piszesz że FL to naj mniej odpowiedni program.... Jeśli sie "przesiądę" na Cubase to:

1) Czy wtyczki które już mam do FL będą działać na Cubase? Czy to zupełnie inna bajka?
2) Czy do cubase też są darmowe wtyczki?
3) Czy moje projekty w FL będę mógł zaimportować do Cubase?

A wogóle który z DAW twoim zdaniem najbardziej nadaje się do robienia klasycznej muzyki rockowej i elektronicznej rodem z lat 70 i 80 tych? Bo jest tyle opinni co użytkowników :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/24 14:31 #21985

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Każdy DAW się nada pod warunkiem że spełnia pewne standardy. Na szczęście mamy ogromną konkurencję w segmencie audio ale z drugiej strony niestety nie każdy program audio zasługuje na miano Digital Audio Workstation. Cubase czy Pro Tools to klasyki, pracuje się na nich typowo na ścieżkach z audio i MIDI, są drogie ale nie mają żadnego monopolu, programy konkurencji zrobią to samo albo i więcej w podobny sposób, choćby wymienić tylko nowy Presonus Studio One czy Cockos Reaper na którym pracuję i polecam.

Z drugiej strony są programy o "innej" filozofii które do pewnych celów będą świetne a do innych beznadziejne, mogą być uniwersalne ale coś jest kosztem czegoś. FL Studio wywodzi się z prostej maszyny perkusyjnej opartej na patternach niczym w trackerach, od tego czasu twórcy rozwijają to dodając nowe funkcjonalności ale po dziś dzień brakuje wiele podstaw - bardziej rozbudowanego MIDI, normalniego nagrywania audio, jakiejkolwiek siatki i markerów tempa czy metrum a nie tylko playlisty na "klocki", wymieniać można długo. Z drugiej strony dla kogoś kto pracuje tylko z wtyczkami przy elektronicznej muzyce może to wystarczyć. Reason to samo - zamknięty DAW bez wsparcia VST, stawia wiele ograniczeń ale jako pakiet instrumentów i efektów z innym programem może mieć moc. Ableton Live jest mocno rozbudowany ale nastawiony głównie na pracę na żywo, ma niestandardowy interfejs i pracy w nim trzeba się nauczyć.

Wniosek z tego taki że jeżeli zajmujesz się szeroko pojętą muzyką, pracujesz z MIDI i nagrywasz ścieżki audio to najlepiej będzie Ci się pracować z czymś o klasycznej filozofii tak jak DAW z pierwszego akapitu oraz wiele innych.

Odpowiadając jeszcze na pytania:

1. Wtyczki natywne w FL Studio nie, trzeba je osobno wykupić w formie VST. Wszystkie zewnętrzne pluginy z jakich korzystasz najprawdopodobniej są właśnie w tym formacie i są kompatybilne z każdym DAW który wspiera tę technologię.
2. Jak wyżej, format VST to esencja pracy z audio na komputerze, jest masa darmowych narzędzi jak i niesamowicie tanich w stosunku do jakości.
3. Bezpośrednio nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zgrać muzykę ze starego YAMAHA W7 na komputer ? 2014/02/27 19:05 #21998

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy możesz jako doświadczony użytkownik jakoś w skrócie wypunktować zalety i wady Cockos Reaper (lub poruwnać z innymi DAW) ?

I moje standartowe pytanie czy nadaje się do typowego tworzenia muzyki midi, klasyczne ścieżki z możliwością pelnej edycji ( mam tu na myśli to że w FL mamy klocki które zapętlamy, i jeśli chcemy dodać jedną nutkę to musimy stworzyć nowy pattern - to irytuje). Wogóle mam wrażenie że te typowe DAW zostały stwożone dla DJ' ów, wielbicieli rap czy też muzyki house gdzie królują niekończące się pentle muzyczne. Proszę o komentarz.

P.S.
1) Zakładam że wtyczki VST będą dzialaly, projekty w FL będę mógł zaimportować ale nie bezpośrednio, DOBRZE DZIAŁA Z MIDI.
2) I JESZCZE JEDNO ( WAŻNE !) Czy jeśli się przesiądę na inny program to wszstkie wtyczki VST będę musiał instalować od nowa, czy zostaną przechwycone przez nowy DAW?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena