Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/15 19:56 #21594

  • vigo16
  • vigo16 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moje pytanie dotyczy plików mp3. Jeśli dodam utwór w songbook który jest mp3 czy mam możliwość aby w ustawieniach dać polecenie aby klawiatura ustawiła sie w transpozycji wcześniej określonej i dopasowanej do danego utworu??? Na tą chwile jedyne co udało mi sie zrobić to że mam w songbooku np +3 ale transpose jest nadal 0 i sam to zmieniam ręcznie.
Korg Pa600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/15 20:41 #21596

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

vigo16 napisał: Moje pytanie dotyczy plików mp3. Jeśli dodam utwór w songbook który jest mp3 czy mam możliwość aby w ustawieniach dać polecenie aby klawiatura ustawiła sie w transpozycji wcześniej określonej i dopasowanej do danego utworu??? Na tą chwile jedyne co udało mi sie zrobić to że mam w songbooku np +3 ale transpose jest nadal 0 i sam to zmieniam ręcznie.


Transpozycję można zapisać w songbooku, a w chwili wywoływania interesującej nas pozycji, która jest konkretny utwór mp3 instrument przywołuje zapisaną transpozycję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/15 20:49 #21597

  • vigo16
  • vigo16 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jutro sprawdzę, dzięki. Jak wyrównać wszystkie mp3 to jednego poziomu vol. klawisz czy jakiś konkretny program?
Korg Pa600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/15 21:35 #21599

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

vigo16 napisał: Jutro sprawdzę, dzięki. Jak wyrównać wszystkie mp3 to jednego poziomu vol. klawisz czy jakiś konkretny program?


Vigo16 sugeruję zakładać nowe wątki, zwłaszcza jeśli kolejne pytania nie są ze sobą do końca związane, to pozwoli innym użytkownikom na łatwiejsze odnalezienie odpowiedzi na podobne pytanie, do którego w tym momencie wracam:

Do wyrównania poziomu głośności plików mp3 używamy edytorów audio instalowanych na dysku komputera. (darmowe odpowiedniki znajdziesz w dziale download).
Instrumenty typu keyboard nie posiadają tego typu narzędzi, a jeśli już się taki znajdzie (typowa stacja robocza), wtedy realizacja takiego zadania nie jest szczególnie łatwa.
p.s. nie ma to jak klawiatura i myszka.
Za tę wiadomość podziękował(a): vigo16

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/17 09:55 #21603

  • vigo16
  • vigo16 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
No i lipa z tym songbookiem. Nadal gdy wejde w mp3 i obniżę samą klawiaturę np na -2 (pliku mp3 nie ruszam bo uwazam że nie brzmi to za dobrze gdy transponujemy pliki mp3) potem wchodzę w songbook no to zapisuje mi brzmienia itp które miałem wybrane przed chwilą. Potem wychodzę z songbook świadomie zmieniam transpozycje na 0, wchodzę z powrotem do sb wybieram "select" mp3 a transpozycja na klawiaturze się nie zmienia nadal jest 0. Ciekawe jest gdy wejdę w zakładki sb to jest tam zapisana wartość -2 lecz jest w szarym kolorze i nie do edycji. W globalu idzie zaznaczyc czy chcemy by transpozycja była ruszana na mp3 czy tylko na klawiaturze, ja mam to nie zaznaczone. Kurcze nie umiem znaleźć odpowiedniego jezyka wiec proszę o wybaczenie że moje zapytanie może wydać się chaotyczne.
Korg Pa600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/17 19:14 #21606

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

vigo16 napisał: No i lipa z tym songbookiem. Nadal gdy wejde w mp3 i obniżę samą klawiaturę np na -2 (pliku mp3 nie ruszam bo uwazam że nie brzmi to za dobrze gdy transponujemy pliki mp3) potem wchodzę w songbook no to zapisuje mi brzmienia itp które miałem wybrane przed chwilą.


Witaj, nie wspomniałeś, że transponujesz niezależnie klawiaturę (bez zmiany tonacji mp3), chyba, że ja czegoś nie nie dotyczałem.
Faktycznie jest tak, że SongBook zapisuje transpozycję MT (czyli tzw Master Transpose), która poza transpozycją klawiatury transponuje również plik mp3.

W wolnej chwili sprawdzę, czy przypadkiem nie można zapisać transpozycji klawiatury do jednego z 4 STS-ów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/22 12:12 #21632

  • vigo16
  • vigo16 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
:)
Korg Pa600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600: zapis transpozycji do songbooka 2013/11/22 21:09 #21633

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Korg pa3x pozwala na niezależne sterowanie transpozycją prawej ręki, bez zmiany transpozycji pliku mp3.
W tym celu należy przejść do ustawień (wciskamy przycisk MEDIA), następnie wybieramy Global Controls, po czym odznaczamy opcję: Transpose applies to player 1 & 2

Transpozycję prawej ręki oczywiście możemy wtedy zapisać do SongBooka.

Powyższa procedura działa w modelu pa3x
Za tę wiadomość podziękował(a): vigo16

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena