Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg pa900 czy Yamaha S950 2013/07/03 13:51 #20760

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ostatnio otrzymałem zapytanie jaki w jaki instrument lepiej jest zainwestować Korga pa900 (dostępność od września 2013), czy Yamahę S950, która w obecnej chwili dostępna jest na rynku.
Jako, że nie miałem styczności z jednym jak i drugim instrumentem, bardzo trudno jest się na ten temat wypowiedzieć. Jednakże poczytałem, zweryfikowałem specyfikacje obu instrumentów, które postanowiłem zebrać w jednym wątku i przedstawić je tutaj?

Korg pa900 zdecydowanie przewyższa Yamahę S950 ilością pamięci, możliwością samplingu, obecnością dwóch sekwencerów, znacznie bardziej intuicyjnym interfacem dzięki zastosowaniu dotykowego wyświetlacza, wbudowanym TC Heliconem. Jego dodatkowym atutem będzie użycie dżojstika zamiast dwóch kółek (pitch bend oraz modulacji), posiada wsparcie aftertouch oraz niższą ceną.
Yamaha znowu dominuje jeśli chodzi o ilość styli, brzmień. Z drugiej jednak strony Korga cechują większe możliwości w zakresie edycji.

Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do użytkownika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa900 czy Yamaha S950 2013/07/17 04:44 #20856

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Biorąc pod uwagę cenę i możliwości instrumentów oraz informacje jakie krążą po sieci wydaje się że zwycięzcą pojedynku jest Korg pa900

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena