Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/30 14:39 #20319

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3

Pietia napisał: Instrument na pewno posiada lepszy wyświetlacz i pomimo iż jest on większy niż w typowym Pa800, to jednak trzeba wspomnieć że rozdzielczość wyświetlania jest taka sama.


??
Pa600 7” 800 x 480 TFT
Pa800 320 x 240 pixels
Ja właśnie uważam że to rozdzielczość jest główną zaletą wyświetlacza Pa600. Po dłuższym siedzeniu na Pa800 i Pa2xpro jakość LCD była ogromnym zaskoczeniem.
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aplauz.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/30 15:01 #20321

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

aplauz napisał: ??
Pa600 7” 800 x 480 TFT
Pa800 320 x 240 pixels
Ja właśnie uważam że to rozdzielczość jest główną zaletą wyświetlacza Pa600. Po dłuższym siedzeniu na Pa800 i Pa2xpro jakość LCD była ogromnym zaskoczeniem.


Aplauz, dzięki za sprostowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/05/03 13:25 #20345

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
BK-9 to też ciekawy pomysł, ale ze względu na fakt iż mam już fantoma x6 więc nie chciałbym powielać brzemienia. A czy ktoś się orientuje, czy w Pa2x pro lub Pa800 można wyprowadić wokal oddzielnym kanałem do miksera (innym niż aranż)? I jak jest z tą jakością brzmień między PA600 i PA800?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/05/03 19:28 #20346

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3

Radek100 napisał: czy w Pa2x pro lub Pa800 można wyprowadić wokal oddzielnym kanałem do miksera (innym niż aranż)?

Można. Global - Audio setup - Audio In
Wejście 1 możesz zapodać na wyjścia "Left+Right" lub "Out1/2". Jeśli korzystasz z procesora głosowego, to wejście 2 jest nieaktywne. Podstawowa wada tego rozwiązania jest taka, że w sensowny sposób możesz to wykorzystać podpinając jedynie jeden mikrofon bezpośrednio do wejścia Korga. Jeśli chciałbyś wykorzystać procesor wokalowy Korga tak jak normalny, zewnętrzny procesor efektów (czyli AUX z miksera na Input Korga i powrót do miksera) to kupa: Pa800 i Pa2xpro nie mają funkcji "Dry off", więc wokale z Korga dublowały by się z tymi z miksera. Ominięciem tego problemu może być zakup każdemu z wokalistów osobnego Korga. :-) Funkcja Dry Off pojawiła się dopiero w Pa3x.
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aplauz.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/05/04 15:19 #20353

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wielkie aplauz, rozwiązanie które opisałeś mnie zadawala, gdyż mi chodzi o to aby na mikserze móc sobie wyprowadzić wokal jednym z auxów na mój odsłuch, dzięki temu wokal mogę sobie wysterować tyle ile potrzebuję na odsłuchu. No cóż- zakup korga oddzielnie dla każdego z wokalistów- bardzo ciekawe rowiązanie :-). A może poprostu vokalizer. Co do PA3x - to wydaje się być najalpeszym rozwiązaniem - nie koniecznie najrozsądnieszym dla mnie. Jeszce raz dzięki za cenne infomacje, no i gdyby ktoś jeszce podzielił się informacjami z porównania bar pa800 600 to będę bardzo wdzięczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/05/04 21:12 #20360

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
[quote="Radek100" post=20353mi chodzi o to aby na mikserze móc sobie wyprowadzić wokal jednym z auxów na mój odsłuch, dzięki temu wokal mogę sobie wysterować tyle ile potrzebuję na odsłuchu.[/quote]
No właśnie sęk w tym, że nie możesz wyprowadzić sygnał z AUX miksera do wejścia IN Korga. Wokale będą się dublowały. Musisz podłączać mikrofon BEZPOŚREDNIO do wejścia Korga - taki poroniony pomysł projektantów instrumentu, więc dla kilku wokalistów ten sposób odpada. Druga wada jest taka, że po podłączeniu mikrofonu do Korga w odsłuchach słyszał będziesz wokal wraz z efektami - nie ma możliwości wysłania suchego sygnału do jednego wyjścia, a efektów do innego - całość idzie jednym kanałem.
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/05/05 19:35 #20372

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
I o to zasadniczo mi chodzi - wychodzę wokalem z Korga i wchodze do miksera, nastepnie z miksera wychodzę auxem do odsłuchu. Faktycznie syganł nie będzie "suchy" tylko z nałożonymi efektami, ale to mi nie przeszkadza. Fakt, będzie problem z tym że tylko mój wokal będzie na efekcie z korga. Jesli idzie o vokalizer to raczej nawet lepiej - bo czy dobrze by brzmiał taki "tłok" chórków? (z 2-3 wokali?- nie jestem przekonany (ale może się mylę).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena