Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/01 19:14 #20110

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
A ja mam takie pytanie- czy ktoś porównywał brzmienie PA600 z PA800- temat był już poruszany ale w moim odczuciu nie padły konkretne stwierdzenia czy brzmieniowo są identyczne/podobne (mam na mysli barwy oraz bębny). Na jednej stronie znalazłem następujące informacje:
Pa600 – synteza - Enhanced RX (Real eXperience) i DNC (Defined Nuance Control)
Pa800 – synteza- Korg EDS (Enhanced Defnition Synthesis)
co wskazywałoby (w moim rozumieniu) na to, że w PA600 powinny być świeższe brzemienia (PA800 jest przecież kilka latek starszy)- być może się mylę i dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.
Chciałbym zmienić wysłużonego już IS50B na nowszy instrument ze stajni Korga (nie jestem zwolennikiem instrumentów „stajni” yamahy a mam już rolka)- PA800 lub PA600 i mam dylemat który wybrać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Radek100.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/19 10:14 #20239

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pa800 również posiada RX i DNC (w nowych wersjach systemu), ale i tak warto wziąć Pa600: Duuuużo lepszy wyświetlacz, style kompatybilne z Pa3x (Pa800 niestety już nie ze względu na ilość przejść: Pa600 i Pa3x - 4 przejścia, Pa2x i Pa800 - 3 przejścia), więcej pamięci na dane użytkownika, szybsze uruchamianie (zmora pa2x i Pa800: nie daj Boże krótka przerwa w dostawie prądu na imprezie i dupa - bez drugiego klawisza trzeba by było zapowiedzieć przerwę :-))

Przydałaby się funkcja dostępna w Pa3x, czyli włączanie i wyłączanie instrumentów prawej i lewej ręki z poziomu panelu, a nie jedynie wyświetlacza, ale Korg doszedł chyba do wniosku, że w instrumencie poniżej 30tys nie można mieć wszystkiego :-)
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670
Za tę wiadomość podziękował(a): Radek100

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aplauz.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/20 18:56 #20243

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za cenne zestawienie różnic co pozwala spojrzeć na te instrumenty jeszcze w innym świetle. Interesuje mnie czy brzmienie obu instrumentów jest porównywalne, czy jednak Pa600 w związku z tym, że jest instrumentem z niższej półki (mimo tego że jest "nowszej generacji") ma słabsze brzmienia? Proszę też o poradę czy faktycznie nie lepszym zestawieniem byłby zakup pa600+jakiś vokalizer (np. TC Helicon voice live play gtx) od pa800, który ma wbudowany vokalizer tej samej firmy. Czy w pa800 jest możliwośc wypuszczenia z klawisza oddzielnym kanałem wokalu? Bardzo prosze o Wasze opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/21 12:12 #20247

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wybór faktycznie nie jest łatwy. Myślę że wszystko zmieni się w chwili zaprezentowania przez Korga odpowiednika PA800

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/21 14:44 #20249

  • Radek100
  • Radek100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
A czy wiadomo już o planowanym terminie prezentacji tej nowości? zapewne cena też będzie odpowiednia. Właśnie dlatego, że wybór nie jest najłatwiejszy postanowiłem zasięgnąć opinii osób, któe mają większe doświadczenie i szerszą wiedzę. Szkoda, że nikt nie zrobił na youtube podobnej prezentacji brzmienia PA600 i Pa800 jak zestawienie PA600 z Yamahą PSR S750 (mam nadzieję że nie przekręciłem oznaczenia yamahy). Prezentacje Pa600 na youtube, stawiają ten instrument naprawdę w dobrym świetle, a moje wątpliwości budzi zabawkowy plastikowy wygląd jak również niezbyt pochlebne opinie o klawiaturze (ale zapewne w Pa800 klawiatura wcale nie jest wiele lepsza- chyba że się mylę?). A czy może lepszym rozwiązaniem byłoby wydac więcej grosza i nabyć pa2x pro? niestety na pa3x mnie nie mogę sobie pozwolić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/22 07:20 #20250

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Radek100 napisał: A czy wiadomo już o planowanym terminie prezentacji tej nowości?.

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji co gdzie i kiedy i czy w ogóle. Ale jak tylko będziemy coś wiedzieć na pewno taki news pojawi się na stronie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/27 08:46 #20293

  • norbl
  • norbl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z całą pewnością są to dwa instrumenty na zupełnie innym poziomie. Pa 600 jest nowszy i na pewno szybszy. Pa 800 jest już trochę na rynku i ma bogatsze wnętrze (sampler, TC Helicon). Pa 800 o ile mi wiadomo - made in italy, 600 - china :) Display to jest to co przemawia za pa 600. Obudowa - hmm kwestia gustu - w 600 to jest naprawdę porządne tworzywo :) Pa...xpro to juz zupełnie inna bajka - inne materiały do produkcji itp..
Nie odkryję ameryki jak napiszę żebyś poszedł do sklepu pograł i porównał obydwa i sam zdecydował :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 czy Korg Pa800 - który wybrać? 2013/04/30 14:33 #20318

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Pozwolę sobie napisać kilka słów na temat Pa600, jako, że miałem okazję go po dotykać. Wykonanie - no cóż dla kogoś, kto na co dzień korzysta z wyższej klasy instrumentu, nie zadowalające. Zwłaszcza jeżeli popatrzymy na drążek pitch bendera. Właśnie ten zwrócił moją szczególną uwagę. W mojej ocenie jest za krótki i bardzo nie starannie wykonany. Niesmaku dodaje fakt, że użytkownicy skarżą się na niego:

rozkręciłem swojego PA 600 i co się okazało :-[, urwały się dwa kabelki od pith benda, zielony i żółty które odpowiedzialne są za "obniżanie i podwyższanie dźwięku", innymi słowy joystick nie pracuje na boki. Joystick połączony jest kablem trzy żyłowym z płytą główną, niebieski kabelek który odpowiada za modulację nie urwał się z wtyku CN4,pozostałe dwa urwały się a wsuwki pozostały we wtyku. Tą samą przypadłość miał często Pa 50,rzadziej PA 500,widać w PA 600 problemu nie zlikwidowali.
Klawisz nowy, szanuje go, joystickiem operuję delikatnie z czuciem, nie kręcę nim jak kierownicą w starze a jednak się kabelki urwały



Ale może nie potrzebnie sieję panikę, ponieważ jest to tylko jeden przykład jednego z użytkowników.
Instrument na pewno posiada lepszy wyświetlacz i pomimo iż jest on większy niż w typowym Pa800, to jednak trzeba wspomnieć że rozdzielczość wyświetlania jest taka sama. Producent powiększając ekran jedynie rozciągnął informacje nań wyświetlane. W mojej ocenie nie wygląda to dobrze.

Na pewno, jak tutaj już napisano, jest to instrument nowszy, z możliwością uposażenia go w dodatkowe style z Musikanta (mowa o specjalnym oprogramowaniu przygotowanym pod model pa600), czego nie znajdziemy w pa800.

Wydaje mi się ze pa800 nie jest już dostępny (czytaj: brak możliwości zakupu nowego modelu) zatem tutaj wchodziłby zakup z drugiej ręki. Jeżeli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. Dodatkowo pa800 jest znacznie droższy.

Zachęcam do przetestowania pa600 w większym sklepie muzycznym.

Wiem, że temat dotyczy porównania Pa600 oraz pa800, ale w przypadku chęci i większym ukierunkowaniu na pa800 może warto zastanowić się nad rozważeniem zakupu Rolanda BK-9. Cenowo bardzo zbliżony, a przede wszystkim najnowszy model.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena