Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Tworzenie własnego padu z pliku mp3 w KORG PA3x 2013/02/23 17:33 #19545

  • Pol5ak
  • Pol5ak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam takie pytanie jak utworzyć zestawy własnych padów z plików mp3 ? nie mogę się doczytać w instrukcji. Pod pady są podklaane oryginalne sample wokalne np. PSY. czy Lady Gaga ....gdzie to doczytać ewentualnie jak utworzyć takie próbki ? pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie własnego padu z pliku mp3 w KORG PA3x 2013/03/11 21:28 #19768

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Nie da rady. Sampler Korga nie obsługuje plików MP3. Obsługuje natomiast pliki KSF, Akai S1, S3, Wav i Aiff. Najprościej więc będzie przekonwertować twoje empetrójki do formatu Wav. Jak już będziesz miał sample w formacie Wav, to dalej już wszystko wykonujesz z poziomu Korga.
Tworzenie padów podzielone jest na dwa etapy. Etap pierwszy: Zapisanie sampla jako barwy USER:
1. Przejdź do SOUND
2. Naciśnij RECORD, a następnie z menu ekranowego LOAD SAMPLE
3. Ładujesz swoją próbkę do pamięci LOAD
4. Jeśli chcesz aby próbka była zapętlona, to przejdź do zakładki LOOP EDIT i zaznaczasz LOOP ON
5. Naciskasz MENU (nie ekranowe, tylko to menu obok EXIT) i wybierasz TIME SLICE
6. Ustalasz tempo próbki BPM i takty MEASURES (ważne w przypadku sampli perkusyjnych)
7. Naciskasz SLICE
8. Z menu ekranowego wybierasz WRITE, ustalasz nazwę dźwięku i zapisujesz do wybranego SOUND BANK (chwilę to potrwa w zależności od długości próbki)
9. Z menu ekranowego wybierasz EXIT FROM RECORD
Gotowe. Mamy już nasz dźwięk, więc przechodzimy do etapu drugiego, czyli przypisania go do PAD.
1. Przechodzimy do STYLE PLAY
2. Klikamy na RECORD i wybieramy RECORD NEW PAD
3. Ustalamy długość nagrania REC LENGTH i CV LENGTH, oraz TEMPO
4. Klikamy MENU (to obok EXIT) i wybieramy IMPORT
5. Klikamy FROM i wybieramy nasz nowo utworzony dźwięk.
6. Wychodzimy z trybu import wciskając EXIT
7. Z menu ekranowego wybieramy WRITE PAD, podajemy nazwę naszego pada i wybieramy bank USER gdzie chcemy zapisać nasz pad.
8. Z menu ekranowego wybieramy EXIT FROM RECORD
I gotowe. Teraz wystarczy przejść na zakładkę PAD z trybu STYLE lub SONG PLAY i przypisać naszego pada z banku USER do jednego z czterech padów.
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aplauz.

Odp: Tworzenie własnego padu z pliku mp3 w KORG PA3x 2013/03/13 01:15 #19798

  • Pol5ak
  • Pol5ak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki juz mam jaką taką jasność....Ale jeszcze jedno .Po funkcji time slice ( a zrobiłem próbkę wokalną ) poszatkowało mi na klastry....i teraz grając poszczególnymi klawiszami mam taki efekt ze kady klawisz odpowiada za jakąś zgłoskę czy dźwięk,,, chodzi o to ze nie mam tej próbki wokalnej całej a poszatkowaną...jak ją zcalić aby przypisać całą do padu ? pewnie mnie rozumiesz ...naciskam pad a tam np.wokal spiewa " open gangham style" czy rózne podobne inne... pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie własnego padu z pliku mp3 w KORG PA3x 2013/03/13 18:47 #19802

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ach takie "cuś". Tak to nie da rady (albo ja o czymś nie wiem). Multisampli nie można przypisywać do Padów. Możesz jednak stworzyć bez cięcia dźwięk i przypisać go do najwyższego klawisza na klawiaturze i wyzwalać swoje sample z niego, a resztę klawiatury zostawić sobie do normalnego grania. TUTORIAL DLA KLAWIATURY 76 KLAWISZY:

Stwórz najpierw z samplowanej próbki dźwięk bez jej szatkowania:
SOUND - Wybieramy jakiś pusty bank - RECORD - zakładka EDIT i z menu ekranowego LOAD SAMPLE
Z menu ekranowego wybieramy WRITE i zapisujemy jako nowy sampel
MENU - MULTISAMPLE
W MULTISAMPLE EDIT jest napisane "OFF <No Sample Assign> - klikamy na OFF i wyszukujemy nasz nowo zapisany sampel (będzie ich kilkaset, nasz nowo utworzony będzie na samym końcu)
Tutaj musimy też ustalić na którym klawiszu będzie aktywny nasz sampel. Jeśli chcemy aby był to tylko jeden klawisz, to FROM i TO ma mieć tę samą wartość.
Najwyższy klawisz na klawiaturze 76 to G7. Dla tego klawisza ustawiamy też ORIGINAL NOTE, aby dźwięk nie był nienaturalnie transponowany.
Z menu ekranowego WRITE i zapisujemy nasz nowy MultiSample
Wciskamy RECORD aby wyjść z trybu zapisu
MENU - BASIC - zakładka OSC Basic 0 HIGH i LOW zmieniamy na RAM i wybieramy nasz MultiSample
Menu ekranowe WRITE i zapisujemy nasz dźwięk w nowym banku
Mamy już dźwięk z naszym samplem

Teraz w STYLE PLAY lub SONG PLAY musimy przyporządkować, aby instrumenty UPPER1 i UPPER 2 nie dublowały się i na klawiszu G7 był tylko sam sampel.
Jeśli dla UPPER 1 mamy nasz sampel, a dla UPPER 2 dowolny inny dźwięk:
MENU - KEYBOARD ENSAMBLE
Zakładka KEY-VEL RANGE
Dla UPPER 2 ustalamy TOP KEY na Fis7

Gotowe. Efekt końcowy wygląda mniej więcej tak:

Efekt końcowy
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie własnego padu z pliku mp3 w KORG PA3x 2013/03/15 13:42 #19838

  • Pol5ak
  • Pol5ak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak to jest jasne..ok....po klawiszem mam całe sample... A jestem może upierdliwy..ale chodzi mi o taki "myk" ..posłuchaj od 1.58... Michel pod padami ma sample wokalne...i chodzi mi własnie o to...w innych kawałkach wykorzystuje i Lady Gaga itd.itd...ja akurat robie próbkę pod Gangham style..ale mam mnóstwo sampli wokalnych z netu pod korga juz w wavach...i chiałbym to ewentualnie rozpoznac jak to wykorzystać.A z mp3 zrobiłem już wava w korgu ..Podłączyłem zewnętrzne żrodło przez line in z tyłu instrumentu czyli np. z mojego telefonu i poprzec record zapisało mi w formacie wave ...genialne !!! w samplach oczywiście...ale póki co wrzucam link do tego "myku"...pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena