Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/02/11 21:24 #19316

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kochani moi mili mam pytanie wlasnie kupilem to cos jak w temacie i chce to podlaczyc do korga pa3 x azeby zlapac sygnal do harmonii. GDZIE GO SUKAC PRZEZ JAKIE WEJSCIE????.podpinam kombinuje i nic instrukcje mam po fr. Ja wiem ze to pod gitarke ale widzialem to wlasnie podpiete do korga i hulalo.... moze ktos mi z Was podesle instrukcje po polsku byl bym wdzieczny. Juz sam nie wiem. Bo chcialem moje dziewczyny uzbroic w cos co ja mam w Korgu i teraz mam problem....Pomozcie prosze..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/02/12 05:41 #19322

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Przepraszam za offtop, to gdzie kupowałeś, że nawet nie otrzymałeś skróconej instrukcji po polsku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/02/12 10:40 #19326

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mieszkam ipracuje we Francji.Kupilem w sklepie inter. Thomann.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/02/12 19:24 #19333

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
Idlatego mam z tym wszystkim tyle problemu bo do zadnego sprzetu instrukcji po polsku nie mam.Ok tlumacze troche ale to nie to..Po to tu jestem bo potrzebuje waszej pomocy..Chce tylko prawidlowo podlaczyc korga pa 3x z tc helicon gxt zeby podal sygnal do harmoni
Pozdrawiam i dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/02/24 07:14 #19554

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0

edekpa50 napisał: Kochani moi mili mam pytanie wlasnie kupilem to cos jak w temacie i chce to podlaczyc do korga pa3 x azeby zlapac sygnal do harmonii. GDZIE GO SUKAC PRZEZ JAKIE WEJSCIE????.podpinam kombinuje i nic instrukcje mam po fr. Ja wiem ze to pod gitarke ale widzialem to wlasnie podpiete do korga i hulalo.... moze ktos mi z Was podesle instrukcje po polsku byl bym wdzieczny. Juz sam nie wiem. Bo chcialem moje dziewczyny uzbroic w cos co ja mam w Korgu i teraz mam problem....Pomozcie prosze..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/03/11 20:13 #19766

  • aplauz
  • aplauz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Trochę nietrafiony sprzęt jeśli chodzi o współpracę z instrumentami klawiszowymi, bo ten model nie ma wejść MIDI, więc nie może być sterowany komunikatami MIDI przez keyboard. Zmiany akordów wychwytuje ze ścieżki audio. Więc jedynym rozwiązaniem jest:
1. jeśli grasz ze gotowców: zostawienie sobie jednego kanału na sterowanie TC Heliconem, nagranie na nim akordów sterujących efektem i wypuszczenie ich poprzez złącze OUT1 lub 2 (czyli Global - Audio setup - Player1/Player2 - Kanał x - Out1/2)
2. Jeśli grasz ze styli, najprościej będzie ścieżkę Lower przypisać do wyjścia Out1 lub 2 (też ustawia się to w Global w zakładce "Style Kbd". Musiałbyś tylko zmienić barwę na bardziej wyrazistą, bo przypisane do Lower zazwyczaj jakieś smyki lub pady mogą nie być poprawnie wykrywane przez Twój efekt. Najlepiej jakaś barwa z szybkim atakiem.

A tak poza tym nie lepiej wykorzystać wbudowany w Pa3x efekt do sterowania wszystkimi mikrofonami za pomocą Aux i powrotów miksera? Podpinasz Aux miksera do wejścia mikrofonowego i w Global - Audio Setup - Audio In i zmienisz Mic Voice Procesor Out na Out L+R i podłączasz dwoma kablami do wejścia Stereo miksera i masz (prawie) zawodowy nie tylko harmonizer ale i procesor efektów.
Korg Pa3x Musikant - Korg Pa2xpro - Pa800 - Pa80 - Yamaha W7v2 - Korg 01W/FD - EMU Vintage keys - Roland E96 - Casio CT-670
Za tę wiadomość podziękował(a): edekpa50

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/03/11 21:26 #19767

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witaj ...w koncu doczekalem sie konkretnej odpowiedzi..Dziekuje Ci bardzo. Wielka prosba jeszcze do Ciebie. Jestem laikiem w podlaczeniach czego kolwiek.... z wejscia mikrofonowego w korgu mam podlaczyc jakimi kablami do....mam powermikser yamaha emx 312sc. main out zajety na subbasa! Pomoz mi prosze..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez edekpa50.

Odp: Jak podłączyć TC Helicon G XT do Korga pa3x? 2013/03/11 21:35 #19769

  • edekpa50
  • edekpa50 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam powermikser yamaha 312sc do ktorego wejscia mam podlaczyc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena