Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/01/22 22:21 #19042

  • akordeonista-Tomek
  • akordeonista-Tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Waszym zdaniem na weselach lepiej sprawdzi się Korg pa3x w wersji Musikant czy może Yamaha Tyros 4? Chce również robić podkłady i własne style i żeby sprzęt był w miarę "myślący". Czy według Was opłaca się kupować Korga w wersji Musikant czy wystarczy poprzestać na wersji International?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/01/23 11:57 #19043

  • KORGMAN
  • KORGMAN Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tyros to ci ładnie zabrzmi w domu, a na paczkach na sali wygrywa korg. Ja mam wersję international ponieważ bardziej mi się podoba w kolorze czarnym. Najlepiej to idź do sklepu i posłuchaj obu klawiszy na nagłośnieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/01/23 13:28 #19044

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj,

osobiście również w swojej pracy wykorzystuje Korga pa3x (w wersji Musikant). Jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję zapoznać się z Tyrosem 4, jednak wybór padł na Korga. Jego srebrny kolor może nie przypadł mi do gustu, ale liczy się zawartość, a ta jest bardzo bogata (mowa o stylach z grupy Schlager, dance/disco, których nie znajdziesz w wersji International) - bo z tych najczęściej się korzysta.

Jak słusznie zauważył KorgMan, Tyros dobrze brzmi na własnym nagłośnieniu - wręcz cukierkowo, jednakże na paczkach wszystko się zlewa.
Kiedyś ktoś napisał, że style Korga są takie puste - takie właśnie powinny być, dzięki czemu te brzmią bardzo selektywnie, a jeżeli wydaje się nam że czegoś w nich brakuje po prostu korzystany z padów (których mamy 4 do wyboru)

Podsumowując: jeżeli stoisz przed zakupem jednego z tytułowym instrumentów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Korg pa3x (warto zainwestować w wersję Musikant!), natomiast jeśli się Tobie nie śpieszy sugeruję poczekać (do jesieni 2013) wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa zaprezentowany zostanie następca Tyrosa 4 - jednak tutaj trzeba będzie liczyć się z dość wygurowaną ceną. Jednocześnie Tyros 4 zacznie szybko tanieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/01/27 14:19 #19081

  • zawasz
  • zawasz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
ja też wybrałbym korga. na 100% będziesz zadowolony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/02/04 18:55 #19197

  • akordeonista-Tomek
  • akordeonista-Tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź :) już zauważyłem że nawet do zwykłej wersji Korga można wgrać style z Musikanta bo wiele jest takich wstawek i chyba zdecyduję się na niego... Będę dopiero myślał pod koniec tego roku o takim zakupie bo wiadomo.... wcale tani ten instrument nie jest :) Grałem w sobotę imprezę nieważne gdzie i była totalnie mało akustyczna sala (ogromny pogłos bo i sala była wielka) i przypomniało mi się to o czym mówiliście czyli o tym pogłosie w Tyrosie i tych cukierkowych brzmieniach... uśmiechnąłem się sam do siebie pod nosem bo wyobrażam sobie co by się działo gdybym wtedy na nim grał :P A powiedzcie mi co można przypisać na te pady? jakąś dodatkową gitarę np czy może jakieś dodatkowe podbicia na Hi-hecie czy co? i wgl jak Korg stoi z tymi padami? Można wypełnić styl tak żeby był "pełny" bo wiele utworów wymaga takiego wypełnienia ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/02/04 19:43 #19198

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

akordeonista-Tomek napisał: Powiedzcie mi co można przypisać na te pady? jakąś dodatkową gitarę np czy może jakieś dodatkowe podbicia na Hi-hecie czy co? i wgl jak Korg stoi z tymi padami? Można wypełnić styl tak żeby był "pełny" bo wiele utworów wymaga takiego wypełnienia ;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)


Pod przyciski pad możesz podpiąć to co daje Tobie fabryka, tutaj głównie sekwencje, pętle perkusyjne, one-shoty itd.
Generalnie możliwości są nieograniczone, ponieważ sam możesz tworzyć własne pady

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2013/02/05 16:25 #19209

  • akordeonista-Tomek
  • akordeonista-Tomek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wielkie :) Najlepsze forum na świecie! :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Który keyboard lepszy na wesela Yamaha Tyros 4 czy Korg Pa3x 2014/03/09 12:39 #22040

  • mariusz3511
  • mariusz3511 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Od jakis 2 miesiecy jestem posiadaczem T 4. Wczesniej 6 lat gralem na T 2. Podzielę się z Wami tym co zauwazyłem. Wiec z tego co tu czytam kazdy pisze jaka to yamaha jest malo selektywna.Jak odpalilem instrument to nie moglem go sluchac wielki balagan i tyle brak basu jakis taki suchy. Moje pytanie do użytkowników T 4 brzmi: czy zanim zaczniecie grać na tym instrumencie zaglebiacie sie w eq i compresor?
Moim zdaniem bez odpowiedneigo ustawienia tych funkcji instrument brzmi nawet gorzej niz T 2. Po odpowiednim ustawieniu brzmi o wiele selektywniej niz t 2 mianowicie bębny grają ciszej nie robią już tego halasu sa bardziej z tylu na przedzie bas i słychać juz poszczegoine brzmienia. Troche za duzo poglosów niepotrzebnych ktore trzeba usunać i jest gitt. Na paczkach też brzmi pytanie kto jakie ma moje RCF 422 miker CMS 1000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena