Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/07 11:07 #21500

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

SOTOMIX napisał: To jakis dramat!!!!! Te screeny przypominaja darmowe nikomu nie potrzebne wtyczki vst sprzed lat!!! Cofneli sie o epoke. Tak długo czekałem na ten model! Mysle ze brzmienie tez mnie nie powali (Ten sam silnik ) Wszystko to samo plus pare styli audio to za mało zeby wywalic takie pieniadze! Zostaje przy T3!


Faktycznie, screeny szału nie robią, myślę jednak, że w kwestii oceny możliwości sonicznych powinniśmy się wstrzymać do chwili ukazania się pierwszych prezentacji oraz opisu wrażeń od konkretnych użytkwników (nie koniecznie Yamahowców).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/07 20:39 #21506

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Yamaha Tyros 5 posiada wsparcie dla rozszerzeń opartych o style audio. Na chwilę obecną takie rozszerzenia nie istnieją (a podobne rozwiązanie zastosowano w Modelu PSR-950.
W specyfikacji znajdziemy informację o maksymalnej pojemności Audio na poziomie śmiesznych 124 MB. Taki zapis sugeruje, że style audio pochodzące z rozszerzeń nie są ładowane bezpośrednio z pamięci dysku twardego, pamięci flash (1 GB) czy pamięci samego rozszerzenia (512 MB). Zamiast tego ładowane są do pamięci o zatrważającej wielkości 124 MB.

Czy nie wydaje się Wam to dziwne?
Jak jest w rzeczywistości przekonamy się niebawem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/07 21:24 #21507

  • Mariusz Gorzelańczyk
  • Mariusz Gorzelańczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kolego Pietia nieźle reklamujesz ten instrument, jak tak dalej pójdzie poczekam na TYROSA 7 :D
Czekam na pierwsze głosy nowego kombajnu YAMAHA, wstępne insynuacje trochę mnie zniechęcają ale w rzeczywistości może okazać się dobrym klawiszem, jak cena będzie sprzyjająca to warto będzie pogonić T4, dołożyć kilka klocków i kupić nowy statek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/07 21:58 #21508

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Mariusz Gorzelańczyk napisał: Kolego Pietia nieźle reklamujesz ten instrument, jak tak dalej pójdzie poczekam na TYROSA 7 :D
Czekam na pierwsze głosy nowego kombajnu YAMAHA, wstępne insynuacje trochę mnie zniechęcają ale w rzeczywistości może okazać się dobrym klawiszem, jak cena będzie sprzyjająca to warto będzie pogonić T4, dołożyć kilka klocków i kupić nowy statek.


Jeżeli kogoś zadowala Tyros 4, ten model z pewnością zadowoli, w końcu nowszy, potężniejszy, lepszy....
Jeśli chodzi o cenę, nie ma co liczyć na zmiłuj się. W mojej ocenie początkowo poniżej 16000 zł (za wersję 76-klawiszy) nie ma co liczyć.

Za kilka dni oficjalna prezentacja.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/09 13:31 #21525

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Spekuluje się, że Tyros 5 komunikować się będzie z ipadem bezprzewodowo (za pośrednictwem sieci WI-FI).

Może o tym świadczyć poniższy humorystyczny film:



Ci sami Panowie jeszcze przed oficjalną prezentacją Tyrosa 4 ujawniali wybrane informacje na temat tegoż modelu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/10 07:37 #21529

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Analizując listę wprowadzonych zmian na potrzeby Tyrosa 5 na pewno nie znajdziemy w nim pewnych funkcji:

brak możliwości blokady tempa
brak przycisku umożliwiającego aktywację funkcji "Bass Inversion"
brak przycisków umożliwiających wyzwalanie przejść (FILL)
niedziałająca (w myśl tego co napisano w instrukcji użytkownika) funkcję Al-fingering (funkcja ta nie działa poprawnie w następujących modelach: PSRs700/s900/s710/s910/T1/T2/T3/T4 (ciekawe czy ten stan rzeczy zmieni się wraz z pojawieniem się T5)

Ciekaw jestem czy rozszerzono możliwości kontroli brzmienia (chodzi mi o funkcjonalność SuperArticulation)?

W chwili obecnej analizując specyfikację Tyrosa 5 - w mojej ocenie mamy do czynienia z małą aktualizacją na poziomie T 4.1.
Gdzie te profesjonalne funkcje?

Być może w dniu jutrzejszym będziemy mogli usłyszeć sam instrument.
W mojej ocenie najciekawszą funkcją może okazać się moduł "ensemble".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/10 07:47 #21530

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

Pietia napisał: Analizując listę wprowadzonych zmian na potrzeby Tyrosa 5 na pewno nie znajdziemy w nim pewnych funkcji:

brak możliwości blokady tempa
brak przycisku umożliwiającego aktywację funkcji "Bass Inversion"
brak przycisków umożliwiających wyzwalanie przejść (FILL)
niedziałająca (w myśl tego co napisano w instrukcji użytkownika) funkcję Al-fingering (funkcja ta nie działa poprawnie w następujących modelach: PSRs700/s900/s710/s910/T1/T2/T3/T4 (ciekawe czy ten stan rzeczy zmieni się wraz z pojawieniem się T5)

Ciekaw jestem czy rozszerzono możliwości kontroli brzmienia (chodzi mi o funkcjonalność SuperArticulation)?".


Ależ blokada tempa jest (Function>Style Settings(...)>Tempo>LOCK/HOLD/RESET) w zasadzie od lat w tym miejscu w menu u Yamahy
Funkcja Bas Inversion również jest, chociaż ustawiane z poziomu Menu, fakt, przycisku brak
Przyciski do FILL są niepotrzebne bo zagrywka odtwarzana jest po ponownym naciśnięciu przycisku MAIN VARIATION
Ai fingered działa wyśmienicie od zawsze, używam tylko tego ustawienia! - a miałem T2, S900, a obecnie S750 - skąd taki news?!?!
Brzmienia S.Articulation! również są zaprogramowane bez zarzutu - nie rozumiem kwestii.........
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Yamaha Tyros 5 - newsy, wskazówki, zdjęcia, prezentacje 2013/11/10 08:05 #21531

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

kaziorkaski napisał: Ależ blokada tempa jest.

Miałem na myśli brak przycisku blokady tempa

kaziorkaski napisał: Ai fingered działa wyśmienicie od zawsze, używam tylko tego ustawienia! - a miałem T2, S900, a obecnie S750 - skąd taki news?!?!

Z innego forum.

kaziorkaski napisał: Przyciski do FILL są niepotrzebne bo zagrywka odtwarzana jest po ponownym naciśnięciu przycisku MAIN VARIATION

Problem w tym, że na danej wariacji zawsze jest to jeden i ten sam FILL

kaziorkaski napisał: Brzmienia S.Articulation! również są zaprogramowane bez zarzutu - nie rozumiem kwestii.........

Nie chodziło mi o sposób ich zaprogramowania ale o rzeczywiste kontrolery służące do sprawowania nad nimi kontroli (tutaj dwa przyciski)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena