Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2012/10/12 22:29 #17743

  • zawasz
  • zawasz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich. Jestem mowy, ale przeczytałem chyba wzystkie posty na temat pa3x, ponieważ za około 14 godzin będę szczęśliwym właścicielem pa3x instrumental 76 klawiszy. Juz nie mogę się doczekać.
Mam pytanie na początku. Ponieważ zastanawiałem się nad wersją Musikant, ale w końcu kupiłęm instrumental, czy dobrze zrobiem?? mam zespół "Wariant" i główniegramy pioenki z lat 90 i 90, oczywiście polskie. Koleczy obydwaj mają T4, a ja do niedawna miałem T3, ale wydaje mi się, że czegoś brakuje w tym Tyrosie. Myślę, że KORG mnie zadowoli. Tylo czy może mogłem się zdecydować na misikanta, już sam nie wiem. Proszę o szczerą podpowiedz.
PS. Witam serdeczne wszystkich forumowiczów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2012/10/13 04:32 #17745

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj na forum vsti.pl, i już na wstępie gratuluję zakupu Korg pa3x to znakomity instrument, z którego będziesz zadowolony w 100%. Jeżeli jednak byłeś wcześniej właścicielem Yamahy Tyros 3 to pewne przyzwyczajenia pozostaną i upłynie trochę czasu zanim zupełnie przestawisz się na filozofię instrumentów Korg. Może się Tobie z początku wydać, że sekcja styli brzmi tak jakoś pusto - wtedy przypomnij sobie szybko o padach, których masz do dyspozycji aż cztery.

Dokonałeś już wyboru zatem nie warto się zbytnio zastanawiać czy lepiej byłoby mieć Musikanta czy Internationala. Jak wspomniałeś czytałeś wątki poświęcone różnicom między powyższymi modelami. Generalnie Musikant ma zdecydowanie ciekawszy fabryczny kontent na typowe warunki chałturnicze w Polsce, a jego obudowa jest koloru srebrnego. Do tego dochodzą, niemieckie napisany na płycie czołowej.
Wygląd rzecz gustu. Póki co dokonałeś doskonałego wyboru, będziesz na pewno zadowolony.
Prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku na rynku pojawi się pendrive który będzie zawierać style oraz brzmienia z wersji Musikant, zatem nic straconego. Nie znana jest jeszcze cena ani data premiery.
Jak tylko taki dodatek pojawi się na pewno poinformuję o tym fakcie na forum.

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania związanie ze swoją maszyną, śmiało pytaj, zakładając nowe tematy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2012/10/15 16:27 #17771

  • zawasz
  • zawasz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
rzeczywście, tak jak mówiłeś. Style suche, czegoś brak. Na początku, przypierwszym wrażeiu myślałem, że się popłaczę :), kurcze tyle kasy szok. Ale później po paru godzinach graia, po wgraniu nowego OS i nowych styli zaczął mi się podobać. teraz gdy już mam już kilkanaście godzin na koncie spędzoych przy klawiszu musże powiedzieć, że jestem zadowolony z wyboru. jest dużo ciekawych rzecy których nie ma w T4, ale jeszcze te style kurcze... chociaz musze powiedzieć, że disco i dance są lepsze. rozwiązaenie z padami jest dużo lepsze niż w T4. Dziękuję Pieta za słowa wsparci. jeżli będziesz miał coś ciekawego na korga, a możesz się podzielić to proszę na zygiel14 @wp.pl. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2013/05/06 17:17 #20390

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dla zastanawiających się, którą wersję instrumentu wybrać dedykuję poniższe video, które pokazuje wersję pa3x Musikant w akacji:



poniżej lista oryginalnych utworów wykorzystanych w prezentacji oraz wykaz styli użytych na ich potrzeby:

Sledge hammer (Hammer Pop-Style)
Easier said than done, Shakatak (Cool Disco)
Thunderstruck (Riff only) (Angus Rock)
Sunny, just jamming (Funky Disco)
Get up (Get up James)
Expressway, Mezzoforte (NY Rio Pop)
Eye of the Tiger, Riff only (Tiger Rock)
Light my fire (Doors Pop)
Pick up the pieces (Capital Soul)

p.s. a tak prawdę powiem, zdecydowanie lepiej kupić wersję w srebrnym kolorze. Dziwię się tym, którzy wybierają wersję czarną tylko dlatego że nie podobają się im niemieckie napisy (a jest ich niewielka ilość) na płycie czołowej. Swoją drogą czy taka osoba wie co w ogóle oznaczają opisy anglojęzyczne?:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2013/11/14 21:27 #21588

  • zawasz
  • zawasz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
właśnie sprzedałem pa3x international i teraz nie wiem co dalej. Miałem w nim już prawie wszystko co było potrzebne do grania, kupione style różne, różniste. Teraz sam się zastanawiam co kupić, ale chyba coś tańszego. Po roku grania na pa3x (wcześniej Tyros 3) muszę przyznać, że Korg mnie zafascynował. To co mi się bardzo podoba to oryginalność styli, czyli brzmią jak żywe, to się czuje (czyt. słyszy). na początku czegoś brakowało, ale później zacząłem doceniać to o czym inni pisali. Wcześniej pisałem, że to dla mnie za drogi sprzęt, mam inne wydatki, ale kurcze zastanawia mnie jedno. Jak brzmią style w wersji musikant?? Podobno inaczej.

Jeżeli ktoś posiada taką wersję i mieszka niedaleko Płocka to z chęcią bym się wprosił :) i zobaczył, ocenił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2013/11/15 05:51 #21591

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zawasz, wiesz jak brzmi wersja International. Byłeś z niej zadowolony. Wiedz, że wersja Musikant, brzmi podobnie, jako, że jest to ciągle ten sam instrument - Korg pa3x.
Inna jest zawartość. To jakie style możemy znaleźć w instrumencie i jak brzmią można posłuchać na YT.
Czy brzmią inaczej ? Jeśli chodzi o style, które znajdziemy w obu wersjach - te będą brzmieć identycznie.

Tutaj jeden z wielu filmów prezentujący style (głównie zarezerwowane dla wersji Musikant):




Akurat ten powyższy film, jest dla mnie szczególny. Po jego obejrzeniu podjąłem decyzje o zakupie tego instrumentu. Dodam, że kiedy realizowałem zakup, w Polsce w sprzedaży nie było tego instrumentu. Obecnie wybrane firmy sprowadzają ten instrument. Do tanich nie należy. Zawsze jednak będzie on dużo tańszy od najtańszego Tyrosa 5:D - o którym (jak może zauważyłeś) ostatnio sporo się rozpisuję na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2014/01/19 09:13 #21831

  • zawasz
  • zawasz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
właśnie kupiłem Pa3x Musikant. Nareszcie i jednak KORG nie TYROS :). Sprzęcik będzie za tydzień i to będzie najdłuższy tydzień jaki miałem :)
Jeszcze chcę powiedzieć Wam, że słyszałem od kolegi z Niemiec, że za 4 miesiące wychodzi KORG PA4X. Ciekawe ile w tym prawdy, chociaż był przekonujący w tym co mówił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zawasz.

Korg Pa3x w wersji International czy też Musikant? 2014/01/19 09:47 #21832

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

zawasz napisał: właśnie kupiłem Pa3x Musikant. Nareszcie i jednak KORG nie TYROS :). Sprzęcik będzie za tydzień i to będzie najdłuższy tydzień jaki miałem :)
Jeszcze chcę powiedzieć Wam, że słyszałem od kolegi z Niemiec, że za 4 miesiące wychodzi KORG PA4X. Ciekawe ile w tym prawdy, chociaż był przekonujący w tym co mówił.


Gratuluję i życzę pełnego zadowolenia.
p.s. Korg pa4x w mojej ocenie nie prędzej niż na początku przyszłego roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena