Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2012/10/12 19:21 #17739

  • Grajekx3
  • Grajekx3 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Korg Pa3X Musikant

czy w tym klawiszu jest możliwość obróbki styli chodzi mi oto że załaduje sobie jakiś styl nie podobają mi się barwy podmienię na inne i zapisze obrobiony styl i jeszcze jedno czy jest możliwość tworzenia styli i obróbka midi ale to mniej ważne bardziej interesuje mnie obróbka styli czy jest i tworzenie styli będę wdzięczny za odpowiedz bo przymierzam się do kupna i nie wiem czy wybrać Musikant czy wersje normalną Korg Pa3X
Za tę wiadomość podziękował(a): Przemoo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2012/10/12 20:29 #17742

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Korg Pa 3x czy to w wersji Musikant czy też International posiada nieograniczone możliwości edycji, również tego co sprzedawane jest razem z instrumentem. Oczywiście istnieje możliwość podmiany dowolnego instrumentu w stylu i (albo zapisania - poprzez nadpisanie stylu fabrycznego) albo też zapisania jako zupełnie nowy styl w sekcji USER bądź Favourite. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest to drugie.

Aby móc w pełni cieszyć się edycją styli w wersji Musikant trzeba mieć w instrumencie zainstalowany system operacyjny w wersji 1.5. O tym jak to zrobić przeczytasz na forum w sekcji Instrumenty.

Po drugie trzeba zdjąć blokadę, chroniącą fabryczną zawartość instrumentu przed edycją. W tym celu należy z lewej strony wyświetlacza wcisnąć przycisk Media, następnie przejść do zakładki Preferences i z jej poziomu odznaczyć zaznaczenie przy pozycji Factory style and pad protect.

Korg Pa3x posiada sekwencer umożliwiający pełną edycję MIDa zarówno tą makro jak i podstawową. W mojej ocenie jest to najprostszy sekwencer jaki można sobie wymarzyć.

Tworzenie styli jak najbardziej - na trzy sposoby:
  • od podstaw nagrywając kolejne ścieżki
  • poprzez przeróbkę dowolnego stylu
  • na drodze importu z pliku MID

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2013/12/10 13:45 #21697

  • Przemoo
  • Przemoo Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam forumowiczów,

Tak się ostatnio zastanawiam nad innym sposobem tworzenia styli w Korgu.
Pamiętam, że instrument Yamaha Qs 300 (leciwy, ale jaki sprytny na owa czasy) posiadał przebiegi rytmiczne tzw. frazy. Najczęściej obejmowały one kila taktów. Posiadał również sprytne narzędzie przy pomocy którego składało się frazy i powstawał styl.
Pomyślałem, że wystarczy zgrać z Yamahy w postaci pliku midi frazę, wgrać do korga, podstawić brzmienie korga i może powstać zupełnie coś nowego.

Nie posiadam jeszcze Korga pa3x (mam obecnie pa1xpro), ale niebawem dojdzie do wymiany instrumentu (jeszcze się zastanawiam nad wersją - musikant czy international), jak będzie chwila to spróbuję się w ten sposób pobawić. Zwłaszcza, że jeszcze gdzieś na szafie leży moja wierna Qs300 :) więc byłoby skąd pobrać "organy do przeszczepu".

Co sądzicie o takim sposobie stworzenia stylu?czy w Korgu pa3x uda się takie coś zrobić?
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemoo.

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2013/12/10 16:39 #21698

  • zawasz
  • zawasz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
nie wiem czy to jest możliwe. Ja wgrałem do pa3x styl z Tyrosa3 i podłożyłem odpowiednie instrumenty , ale nic z tego. Jeżeli chodzi o twój wybór pomiędzy wersjami to proponuję Musikanta, ale ta wersja jest droższa, nie wiem dlaczego. Zastanawiam mnie jedno. jak robimy wersję zapasową czyli tworzymy plik pkb czy jakiś tam, to ten plik zawiera w sobie co? style, barwy, pad, songbook i inne. WIęc jeżeli wgrać kopię zapasową z muzykanta do international co się stanie. jeżeli ktoś to zrobi to proszę o odpowiedz. Co się stanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2013/12/10 19:13 #21699

  • Przemoo
  • Przemoo Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zgadza się, że styl z Tyrosa nie ruszył. Jak wyjaśniają Panowie z Camaro
"Moduły akompaniatora ( stylu ) keyboardów Yamaha bazują w oparciu o dwa różne systemy:
SFF1- Style File Format
SFF-GE - Style File Format Guitar Edition ( inaczej SFF2 )

Formaty te nie są kompatybilne ze sobą w obydwie strony. To znaczy: Styl stworzony w formacie SFF1 spokojnie może być wykorzystany w instrumencie z SFF2. Natomiast styl SFF2 absolutnie nie zagra w instrumencie obsługującym tylko SFF1"
Wydaje mi się, że style korga nie są tworzone w oparciu o SFF1 lub SFF-GE, jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Ja miałem na myśli zmontowanie stylu z fraz i dopiero w korgu "ubrać" to w barwy. Kto miał Qs300 to wie o czym mówię. Frazy to naprawdę super sprawa przy tworzeniu stylu, ale po co nagrywać w korgu od nowa jak stara Yamaha dysponuje taką ilością przebiegów rytmicznych, czyli popularnych fraz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy jest możliwa edycja styli przez podmianę barw w Korgu Pa3X Musikant? 2013/12/10 19:57 #21702

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Przemoo napisał: Witam forumowiczów,

Tak się ostatnio zastanawiam nad innym sposobem tworzenia styli w Korgu.
Pamiętam, że instrument Yamaha Qs 300 (leciwy, ale jaki sprytny na owa czasy) posiadał przebiegi rytmiczne tzw. frazy. Najczęściej obejmowały one kila taktów. Posiadał również sprytne narzędzie przy pomocy którego składało się frazy i powstawał styl.
Pomyślałem, że wystarczy zgrać z Yamahy w postaci pliku midi frazę, wgrać do korga, podstawić brzmienie korga i może powstać zupełnie coś nowego.

Nie posiadam jeszcze Korga pa3x (mam obecnie pa1xpro), ale niebawem dojdzie do wymiany instrumentu (jeszcze się zastanawiam nad wersją - musikant czy international), jak będzie chwila to spróbuję się w ten sposób pobawić. Zwłaszcza, że jeszcze gdzieś na szafie leży moja wierna Qs300 :) więc byłoby skąd pobrać "organy do przeszczepu".

Co sądzicie o takim sposobie stworzenia stylu?czy w Korgu pa3x uda się takie coś zrobić?
pozdrawiam


Jest to jakiś sposób, jednakże w mojej ocenie droga na około.
Przecież dużo prościej edytuje się frazy MIDI z poziomu dowolnego edytora piano roll (takowy znajdziemy w Fl Studio czy aplikacji Cubase)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena