Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/04/11 12:27 #20164

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
No i mamy kolejną prezentację S750. Zachęcam wszystkich do oglądania:

Część 1



Część 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/04/11 19:52 #20168

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Nie brzmi tragicznie ta Yamaszka,ale uderzenia w klawisze są strasznie głośne.Nie znam się na keybordach,ale mam wrażenie ,że klawiatura w tym modelu nie jest najlepszej jakości. Sądzę też,że samograje są docelowymi urządzeniami dla niedzielnych grajków i raczej u mnie żaden z nich nie zagości,Bez obrazy userzy ,ale dla mnie nie ma w tym krzty kreatywności.Typowe do kotleta i na weselicha:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/04/12 07:18 #20169

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

Pietia napisał: No i mamy kolejną prezentację S750. Zachęcam wszystkich do oglądania:

Część 1



Część 2


Fatalny pomysł z położeniem mikrofonu na keyboardzie i nie wyłączanie go podczas gry. Dlatego tak słychać uderzenia w klawiaturę i dodatkowy pogłos.
Ogólnie świetna prezentacja. Kolega Damian pokazał, że wie o co chodzi, i jak to osiągnąć. Warto pamiętać, że takie amatorskie wyczyny (tj. prezentacje) są zawsze godne pochwały. Nie robi się tego przecież dla zarobku.
S750 to jak widzę bardzo ciekawy klawisz i jak Damian Barbarewicz konkluduje w cz.2 trzeba dać coś od siebie, aby osiągnąć zadowalające efekty. To fakt odnoszący się ogólnie do każdego sprzętu tego typu.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/05/23 06:23 #20478

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Info: aktualna wersja oprogramowania dla instrumentu Yamaha S750 to v1.03. Więcej na stronie producenta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/06/02 08:13 #20536

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W końcu doczekaliśmy się chyba pierwszej polskiej profesjonalnie przygotowanej prezentacji instrumentu Yamaha (tutaj model S950)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/06/16 06:32 #20605

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wielu użytkowników zastanawia się często nad kupnem danego modelu, poszukując opinii. Poniższa (znaleziona w sieci) jest raczej zniechęcająca, ale dla kogoś kto myśli o zmianie z modelu Tyros 2 może być znacząca:

Żeby się za bardzo nie rozpisywać..Na samą myśl o psr s950 mdli mnie i niedobrze mi się robi >:(
Naoglądałem się filmików na youtubie, napaliłem się i kupiłem. Niby super style, audio style, dodatkowe style w pakietach np.eurodance itp.itd. jednym słowem DZIADOSTWO! dlaczego?
po pierwsze: to nawet nie stało przy T2 już nie wspomnę o większych modelach tyrosa:-)
Klawiatura - beznadziejna : czułem się jakbym grał na zabawce z pasażu za 300zł
Obudowa - nawet nie taka zła : zależy z jakiej strony na to patrzeć.
Głośniki - większe niz w pozostałych psr-kach (opinie są takie że lepiej brzmią i głośniej) g...prawda..Jak tylko chciałem głośniej pobrzękać to zaczęły charczeć.
Porównywałem S950 i T2 na nagłośnieniu "dynacord -lite 2000" którego posiadam.. T2 zmiótł zabawkę s950 na starcie:-) uwierz mi, nie było nawet czego porównywać:-)
Nie pchaj się w ten klawisz bo szybciej go sprzedaż niż ci się wydaje (ja po paru godzinach grania, spakowałem spowrotem i allegro.pl).


Oczywiście w przypadku użytkowników Tyros 2 najlepiej samemu udać się do sklepu i ocenić czy warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/06/16 11:23 #20608

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Są to bardzo subektywne sprawy. Jednemu podoba się to innemu tamto. Mam nieco odmienne zdanie na ten temat, chociaż, są kwestię gdzie mógłbym się zgodzić z zacytowaną opinią. Jeżeli kolega kupił po oglądnięciu YT, to nie dziwię się rozczarowaniu. Ja po obadaniu instrumentów niejako organoleptycznie, podjąłem świadomą decyzję, której nie żałuję.
Miałem T2, teraz mam PSR-S750.
Ja oczywiście również subiektywnie zupełnie będę opisywał własne spostrzeżenia, przez pryzmat własnych potrzeb.
  • Zastosowanie - hobbystyczne granie w domu.
  • Klawiatura - lepsza w T2. Jednak nie zauważam żadnych braków w tej w obecnej serii PSR jeśli chodzi o opisywane często "luzy" , "stuki i inne.
  • Obudowa - jw. kwestia gustu, mnie się podoba ("czarny wyszczupla" bo przecież wymiarowo to taka sama obudowa jak w wcześniejszych modelach, a wygląda na mniejszą)
  • Głośniki - lepsze. Lepiej odwzorowane wysokie częstotliwości (niekiedy aż za dobrze może się wydawać, heh). Bas też bardzo zacnie. Bez zastrzeżeń. Czysto i klarownie.
  • OS - ulepszona wersja poprzedniego. Poprawki praktyczne, ale bez rewolucji.
  • Brzmienia bardzo świeże, rewelacyjne brzmienia syntetyków. Zestaw Euro Dance Expansion , to dalsze poszerzenie możliwości instrumentu o brzmienia elektroniczne. Świetna sprawa. Jak to mawiają "dla mnie bomba", zważywszy, że pobierasz go za FREE po zakupie nowego instrumentu. Nieco przebudowane OTSy (dodano ich podgląd)
Jeżeli jednak chciałoby się wykorzystywać ten sprzęt jako podstawę instrumentalną dla zespołu na imprezy, wesela itp. to faktycznie należałoby się poważnie zastanowić nad modelami Tyros (numer zależny od zasobności portfela;))
Prawda jest taka, że producent musi użyć takich metod, by sprzedać produkt. Klient ma mieć na tyle "głowę na karku" by nie dać się wprowadzić "w maliny". Dlatego kupowanie pod wpływem emocji, to fatalny krok. Co nie zmienia faktu, że zdecydowanie najwięcej osób właśnie tak postępuje, potem żaląc się mniej lub bardziej sensownie na przedmiot zakupu, zamiast wykazać się chociaż małą dozą samokrytycyzmu. Takie życie - "mówię jak jest", hehe. Pozdrawiam.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe modele instrumentów Yamaha S750 oraz S950 2013/08/15 08:19 #21046

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Użytkownicy tytułowych instrumentów yamaha mają powody do radości, a wszystko za sprawą udostępnienia przez Yamahę darmowych rozszerzeń.
Poniżej wykaz wszystkich Extension packów z przeznaczeniem dla modeli S750 oraz S950:

North and Central America
Voice & Style Expansion Pack - Mexican Banda
Voice & Style Expansion Pack - Indian 2
Voice & Style Expansion Pack - Indonesian
Voice & Style Expansion Pack - Oriental (GCC & Middle East, Iran, Maghreb)


Wszystkie rozszerzenia pobrać można ze strony Yamaha

Warto dodać, iż nie są to wszystkie darmowe rozszerzenia. Na stronie znajdziemy również inne przeznaczone dla modeli: A2000 oraz S650

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena