Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/08/19 11:30 #17007

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witajcie,
tak ostatnio przyszła mi na myśl kwestia, iż fajnie byłoby posiadać sprzęt w postaci hardwerowego modułu, sterowanego z poziomu urządzenia (dobrze żeby miało własny kolorowy dotykowy wyświetlacz) umożliwiającego pracę z pluginami VST, ich organizacją oraz prostym zarządzaniem.
A pewnie jeszcze lepiej byłoby, gdyby taki moduł miał własną klawiaturę - inaczej mówiąc, komputer skonfigurowany do pracy z wtyczkami VST, bardzo intuicyjną obsługą, dużym dotykowym wyświetlaczem, kontrolerami, umożliwiającymi sterowanie poszczególnymi (wybranymi) parametrami zainstalowanych wtyczek VST.

Niby jest RECEPTOR Hardware Plug-in Player oferowany przez Plugorama , jednakże rozwiązanie takie jest bardzo drogie (ceny zaczynają się od 1700 dolarów) a jego sprzedaż realizowana jest jedynie na terenie Kanady oraz USA. Owszem, urządzenie dostosowane jest swoimi gabarytami do racka jednakże biorąc pod uwagę cenę, chyba zdecydowanie zaopatrzyć się w dobry komputer oraz odpowiednie wtyczki VST, których obsługę realizujemy z poziomu klawiatury sterującej.

Aż dziw, że żadna z firm nie zdecydowała się na takie rozwiązanie. Domyślam się że celowo takiego posunięcia nie wykonuje Korg, Roland czy Yamaha, bo byłby to swego rodzaju strzał w kolano - sprzedaż syntezatorów spadłaby do minimum - ale przecież mógłby to uczynić, ktoś, kto nie zajmuje się sprzedają hardwerowych syntezatorów.

Nie pozostaje tylko wierzyć że ten stan rzeczy zmieni się a tego typu rozwiązania będą na tyle dostępne i dobrze dopracowane że zastąpią w przyszłości laptopa i klawiaturę sterującą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/08/19 13:24 #17009

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ja bardziej bym był za jakimiś niewielkimi sprzętowymi kontrolerami do wtyczek typu Phoscyon, Arturii, Ohmforce/Gforce... Jest podobnoć gość, który to robi, ale wiadomo- manufaktura, więc koszty astronomiczne.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/08/19 13:49 #17011

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
tak naprawdę to wystarczyłoby umiejętnie zamknąć dość dobrej klasy komputer w obudowie klawiatury sterującej, z dobrze zorganizowanym panelem zawierającym kontrolery.
Ciekaw jestem czy jest ktoś w Polsce, kto zdecydował się na zakup poniższego instrumentu (producent Lionstracs )

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/10/18 15:21 #17793

  • majster11
  • majster11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
np. takie "coś"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/10/19 06:20 #17800

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Pietia, przecież ja to miałem . To niewypał jest (jak dla mnie). Chyba ze jesteś zapaleńcem ustawicznego grzebania w Linuxie (zawiecha co 10 min. przy próbie ustawienia czegoś, bo kto ogarnie do końca emulator Windy w Linuxie, ehh) i nie zależy ci na aranżerze, to player VST z niego może być, ale cena powala. Podobno gość który to ode mnie odkupił ogarnął toto. Ja wolę dopracowane standardy ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/10/19 10:18 #17802

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak słyszę Linux to mną wstrząsa, nie znoszę tego systemu. Każdy fanboy się ze mną wykłóca ale jak przyjdzie do pokazania jak na tym używać czegokolwiek związanego z muzyką to nikt nie potrafi. Korzystałem z Linuxa, Win oraz Mac, dają się używać tylko te ostatnie. Dla mnie wygrywa jednak Win bo sprzęt jak i system są tańsze i wychodzi na to więcej konkretnych narzędzi, w tym darmowych. Mac nie jest zły, ale jest drogi i przereklamowany, plotka o legendarnej stabilności to tylko plotka, wiesza się jak wszystko, to tylko system nie magia.

Jak ktoś ciśnie do workstation Linuxa to jest chyba niepoważny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/10/19 10:22 #17803

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

kaziorkaski napisał: Pietia, przecież ja to miałem . To niewypał jest (jak dla mnie). Chyba ze jesteś zapaleńcem ustawicznego grzebania w Linuxie (zawiecha co 10 min. przy próbie ustawienia czegoś, bo kto ogarnie do końca emulator Windy w Linuxie, ehh) i nie zależy ci na aranżerze, to player VST z niego może być, ale cena powala. Podobno gość który to ode mnie odkupił ogarnął toto. Ja wolę dopracowane standardy ;)


Myślę, że czasem tego typu rozwiązań będzie coraz to więcej. A chyba najciekawszym instrumentem byłaby hardwarowa wersja Nexusa VST z interfejsem wersji softwarowej oraz klawiaturą, z możliwością ładowania kolejnych OS-ów oraz oferowanych rozszerzeń, dotykowym wyświetlaczem etc.
Szkoda że ReFx jeszcze nie wpadł na taki pomysł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardwerowe instrumenty ze wsparciem VST 2012/10/19 13:30 #17804

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Dobry pomysł Pietia, taki nexus to jest to. Zaraz do nich napiszę ten pomysł i w zamian chcę 2 takie nexusy. Jeden dla mnie drugi dla ciebie :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena