Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ketron Audya - prezentacja 2012/06/12 19:06 #16386

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ketron Audya - to potężny aranżer pokroju Tyros 4 czy Korg pa3x
Poniżej specyfikacja tego instrumentu:

klawiatura i interfejs:
76 pół wyważonych klawiszy, 8 poziomów czułości nacisku, kontrolery pitch i modulation, system aftertouch, portamento, 16 suwakowych kontrolerów + 1 z możliwością przypisania, 10 ustawianych zakładek
wyświetlacz kolorowy, 320x240 punktów, matryca TFT
wbudowany dysk 80 GB ATA IDE 2.5
USB - podwójny USB Host, 1 urządzenie USB
wspierane urządzenia USB:
stacja dyskietek floppy, pamięć pendrive, odtwarzacz MP3, napęd CD/DVD ROM, dysk przenośny, klawiatura komputerowa
bank brzmień:
360 MB PCM Wavetable (32 MB z możliwością zapisu), 384 nowe presety orkiestrowe, stereofoniczne i wieloliniowe głosy, 384 brzmienia General MIDI 2, 32 częściowy multitimbral
polifonia 197 głosów
lista głosów 320 programowalnych w systemie szybkiego dostępu One Touch
drawbary:
9 cyfrowych suwaków kontrolujących, nowy rotor, efekt perkusji i overdrive
programy:
320 programów, 3 głosy, 3 podziały, Portamento, Velocity, Duet, Trio, Morphing, Coupling, Steel, Slide, Harmony; pojedyncze i globalne ładowanie programów, edycja A, D, S, R, cut off, resonance, przypisanie efektu i klawiatury; głosy do lewej
drugi głos 1 i 2, z możliwością ustawienia i programowania
RAM/INS 64 MB pamięci RAM Sound, do 128 kontrolerów głosów
sampler - nowa jednostka, próbkowanie 44 kHz / 16 bit
multiplayer:
2 pliki WAV, 2 pliki MP3, 2 pliki MIDI; wysokiej jakości streching i transpozycja w czasie rzeczywistym; funkcje play listy i automatycznego odtwarzania; pętle DJ, A-Drums, SFX, Cross Fade; dwuścieżkowy recorder, sprzętowy encoder MP3 z możliwością ustawienia rozdzielczości, ripper płyt CD AUDIO
odtwarzacz MIDI:
odtwarzanie SMF z plikami TXT i karaoke, konwerter plików KAR i MISI, juke box, inteligentny transposer, łączenie w łańcuch, Drum & Bass, Lead On/Off, możliwość zapisu ustawień, wyszukiwarka
A-Drum remix z synchronizacją dla plików MIDI i Audio Drums
registry z globalnymi kontrolerami i ustawieniami paneli, tryb pojedynczy lub blokowy
Drum 1:
54 nowe zestawy bębnów, 24 zestawy użytkownika, 10 sekcji, mikser bębnów i funkcje manualne
Drum 2:
240 brzmień Live Drum i pętli Latin Percussion
Real Audio Aranger:
324 stereofoniczne podkłady Live Drums (pliki WAVE), 143 podkłady Real Acoustic & Electric Guitars, 216 akompaniamentów basowych i 124 Arp & Lick, 334 style fabryczne zawierające między innymi nowe Unplugged, Latin, Pop, Ballad, Traditional, Swing i Ballroom, dodatkowe style użytkownika
4 jednostki aranżera:
A, B, C, D, 3 Intro/Outro, 4 wersje wypełniające, 4 breaki, interaktywny akompaniament, manualny bas, funkcje bassist, tap tempo, accelerando - ritardando, tempo control, pedalboard; rozpoznawanie akordów Rootless & Standard, remapowanie perkusji
nagrywanie utworów w czasie rzeczywistym na dysk lub pamięć przenośną
pianino ze standardowym lub automatycznym trybem aranżera, sustain On/Off
oktawy - 1 w górę lub w dół
dublowanie niższej oktawy
harmonie:
Full, Jazz, Double, Bluegrass, Trill, Repeat, Folk 1, Folk 2, Echo-Tap
skale arabskie:
13 ustawień z możliwością przypisania do footswitcha, dostrajanie +/- 99 centów na nutę
tryb akordeonu:
International, Belgique, czułosć docisku dla lewej i prawej strony, oktawy basowa i niższa
procesoref ektów DSP
3 nowe jednostki DSP z reverbem chorusem, flangerem, delay, echo tap daly 4/8, wah wah, distortion, overdrive, rotor slow/fast, phaser, tremolo; 4-pasmowy EQ
złącza MICRO 1 i MICRO 2:
dwa wejścia mikrofonowe z oddzielną regulacją gainu, 10 pasmowy EQ, echo, reverb, pan/pot, pitch shift, talkm voice transform
voicetron:
nowy 5 głosowy harmonizer, vocoder, auto-harmony, ścieżka MIDI dla wokalizera, zaawansowana edycja głosów
MIDI:
IN 1, IN 2, OUT, THRU, 32 kanały MIDI, zgodność ze standardem General MIDI 2
wyjścia:
kanały lewy (mono) i prawy, 4 spearowane auxy (2 stereofoniczne lub 4 monofoniczne), cyfrowe złącze SPdif IN/OUT, stereofoniczne wyjście słuchawkowe
wejścia:
dwa wejścia mikrofonowe, dwa wejścia liniowe, pedały sustain i volume, footswitch 6 lub 13 przycisków
wymiary 114 x 43 x 15 cm. (długość, szerokość, wysokość)
waga 18,5 kg
zasilanie - w komplecie zasilacz 240 V / 50 Hz





Każdy, kto chciałby zapoznać się z możliwościami instrumentu będzie miał ku temu okazję już 25 czerwca 2012 o godzinie 17.00 w sklepie muzycznym M.Ostrowski (Armii Krajowej 5, Wrocław), w którym to odbędzie się odbędzie się prezentacja.
Prezentację poprowadzi Kamil Rydzewski
Wstęp wolny!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/02 17:48 #16559

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej wypowiedź jednego z uczestników powyższej prezentacji:

No i po prezentacji. Na szczęście dzięki Wam nie czuję się rozczarowany bo przygotowaliście mnie, że może być kiepsko no i rzeczywiście było kiepsko :) Prezentacja trwała w sumie około 1,5 godziny (chyba nawet trochę dłużej). Pan prowadzący przedstawił różne zagadnienia techniczne Audyi m.in. player mp3/wav, audio loopy, wokalizer, edycję styli, nakładanie barw itp. Niestety to co mnie najbardziej interesowało czyli same style i ich brzmienie nie zostały zaprezentowane właściwie w ogóle. Prowadzący powiedział, że nie gra ze styli i nie zna styli z Audyi więc puścił zaledwie kilka losowo wybranych styli bez wstępu, bez zakończenia nawet nie dograł melodii tylko zapuścił kilka akordów na wariacjach A, B, C, D i tyle.

Podsumowując: gdybym nie znał Audyi po tej prezentacji raczej bym się nie zainteresował tym instrumentem. Pan prowadzący miły i sympatyczny człowiek ale prowadził prezentację mało składnie i bez pomysłu. Nie oczarował - przynajmniej mnie - brzmieniem tego instrumentu a właśnie to wg mnie powinien zrobić. W końcu to instrument muzyczny a nie komputer dlatego jego brzmienie powinno być podstawą prezentacji.


Cytat pochodzi z forum: instrumentyklawiszowe.com

Sądząc po powyższym nieobecni nie mają czego żałować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/03 17:11 #16564

  • jaclaw68
  • jaclaw68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie, a ja bym się nie zgodził z przedmówcą.
Byłem na prezentacji we Wrocławiu, jako zainteresowany instrumentem, o którym dużo słyszałem i czytałem na forach. Interesowało mnie przede wszystkim zestawienie Tyros vs. Ketron. Prezentacja była bardzo rzeczowo przygotowana, może prowadzący nie grał za wiele, nie popisywał się swoimi umiejętnościami, ale opowiedział kilka ciekawostek i ważnych informacji, o których nigdzie nie słyszałem, a tym bardziej rozmowa z P.Kamilem, po prezentacji sporo mi rozjaśniła, choćby nawet sposób przekształcania styli i tworzenie warstw i co najciekawsze wykorzystanie DJ Loopów w niełatwym życiu chałturnika :)

Po prezentacji każdy mógł sobie podejść, dotknąć instrumentu, pograć, dla mnie zabrakło jedynie podsumowania Yamaha Tyros vs Audya, na które czekałem, bardziej dobitnego, ale może p.Kamil nie mógł opowiadać o innych firmach?? tego nie wiem, zastanowię się jeszcze nad zakupem Ketrona, ale powiem jedno : brzmienia bębnów, basu i gitar.....super....nie słyszałem tego w Tyrosie.
Pozdrawiam wszystkich klawiszowców. Jacek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/03 17:46 #16565

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj osobiście również słyszałem Ketrona Audye w akcji - zdecydowanie jest to instrument, który wyróżnia się na tle konkurencji sekcją perkusyjną - to jest aspekt brzmieniowy, który rzuca się natychmiast na nasze uszy.
Piszesz, że zabrakło Tobie porównania Ketrona z Yamahą, a przecież na rynku mamy jeszcze Korga (Roland chyba od dłuższego czasu śpi - a wielu fanów wciąż liczy że w końcu się obudzi).

Co zdecydowanie nie podoba mi się w Ketronie? Moim zdaniem skomplikowana obsługa, oraz sposób rozłożenia pewnych elementów. Kto bowiem umieszcza przykładowo kontrolery ciągłe (suwaki) z prawej strony?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/04 10:35 #16568

  • jaclaw68
  • jaclaw68 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mi też wydawało się, że obsługa jest skomplikowana, ale usiadłem po prezentacji do instrumentu i bez problemu zagrałem "z marszu" kilka utworków, wykorzystując i style i barwy, tak więc nie jest skomplikowana, może również dlatego, że "obgrałem" już wiele instrumentów i nie sprawiło mi to żadnego kłopotu.
A co do suwaków, myślę, że to sprawa gustu, ktoś kiedyś wytlumaczył, chyba nawet na prezentacji, że dlaczego np. niektóre samochody mają licznik-prędkościomierz na środku? :) właściwie to racja i odpowiedź - kwestia gustu......co do Yamahy i Rolanda, to tak jak mówisz, Roland "śpi" i nic się nie dzieje, Yamaha z Tyrosem jest OK, chociaż brzmieniowo wysiada z Ketronem......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/04 13:28 #16573

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W mojej ocenie instrument powinien łączyć w sobie prostą intuicyjną obsługę oraz dobre brzmienie. Jeśli chodzi o prostotę w mojej ocenie rządzi Roland G70, co do brzmienia stawiam na Korga Pa3x.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2012/07/10 17:16 #16662

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej wypowiedź innego uczestnika, który miał okazję uczestniczyć w prezentacji Ketrona Audya:

Tak się składa że także byłem przypadkowo we Wrocku
i trafiłem na prezentację .
Z perspektywy osoby która posiada instrument powiem
"było - to co miało być" - chłodnym okiem obserwatora ;o).
Zresztą prowadzący ( muzyk )
sam proponował w jaki sposób poprowadzić prezentacje
i każdy bez wyjątku miał wpływ na jej przebieg .
Nie rozumiem narzekania na tę konkretną prezentację.
Kto był to wie że tłoku nie było i można było się dowiedzieć
to co kogo interesowało .
Prezentacja zawierała to co istotne i w tak krótkim czasie
prowadzący - przekazał naprawdę dużo informacji.
Takie jest moje zdanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Ketron Audya - prezentacja 2013/07/12 13:40 #20826

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
FX Music Group przygotowała profesjonalną prezentację wybranych brzmień oraz funkcji instrumentu Ketron.
Należy dodać, że cała prezentacja jest w języku polskim.



Dla wszystkich zainteresowanych instrumentami Ketron, odsyłam na stronę: www.ketron.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena