Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 11:24 #14321

  • czikson
  • czikson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, od razu przejdę może do meritum sprawy bez owijania w bawełnę :D. Otóż jakiś czas temu zakupiłem na allegro kontroler midi MIDITECH MIDISTART 3, które są urządzeniem plug&play. Niestety po podłączeniu klawiatury do komputera przez USB, ze strony komputera nie ma żadnej reakcji o wykryciu nowego sprzętu. Sprawdzałem już na kilku komputerach i na różnych kablach i dalej nic.
W zapytaniu jakie skierowałem do osoby od której zakupiłem owe klawisze odnośnie ich podłączenia i użytkowania otrzymałem odpowiedź, iż były podłączone do modułu brzmieniowego KORG i nie było żadnych problemów. Jeśli ma ktoś jakieś pomysły, sugestie chętnie wysłucham. A jeśli nie to chyba pozostaje mi zakup interfejsu audio z we/wy MIDI ehhhh

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 13:25 #14323

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Być może port USB jest uszkodzony. Powiedz przede wszystkim na jakim systemie pracujesz, kontrolery MIDITECH nie są kompatybilne z Win 7, a z Vista tylko niektóre, jest wiele problemów szczególnie z tymi starszymi modelami (używanymi). Jeżeli klawiatura ma standardowe wyjścia MIDI to możesz ten problem ominąć podłączając je właśnie poprzez taki kabel. Jeżeli nie masz interfejsu z wejściami MIDI wystarczy, że dokupisz interfejs MIDI, wydatek ponad 100zł. Także nie kupuj nic słabego z allegro tylko raczej coś porządnego bo tak samo będzie nawalać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 13:33 #14324

  • czikson
  • czikson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pracuję na WIndows Xp Pro. Tak jak wspomniałeś, nie będę kupował czegoś wątpliwej jakości a kupno już porządnego interfejsu audio da mi możliwość rozszerzenia o inne urządzenia w przyszłości i na pewno nie będzie to wydatek na marne. Póki co spróbuję oddać klawisze do znajomego elektronika u siebie w pracy bo też wydaje mi się że wina leży po stronie wadliwego złącza USB w kontrolerze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 13:41 #14325

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj Czikson - urządzenia typu Plug and Play nie wymagają do prawidłowego działania żadnych sterowników, dlatego dziwne jest to że system nie wykrywa urządzenia. A czy próbowałeś dodać urządzenie wykorzystując możliwości Windowsa (z poziomu panelu sterowania: Urządzenia i drukarki> dodaj urządzenie)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 13:46 #14326

  • czikson
  • czikson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
No próbowałem, i tak samo nic. W prawdzie kontrolka od zasilania na klawiszach pali się, ale po za tym nic się nie dzieje. Na stronie EiS znalazłem że ktoś miał podobny problem właśnie też z MIDITECH tylko wersji 2, jednak nie znaleźli żadnego rozwiązania. Musiałbym zorganizować sobie konwerter MIDI<>USB żeby sprawdzić czy to wina USB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 13:52 #14327

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Faktycznie to bardzo dziwna sprawa - paląca się kontrolka świadczy iż porty USB powinny być sprawne. A czy weryfikowałeś tylko pod XP? Próbowałeś pod Windows 7?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 14:00 #14328

  • czikson
  • czikson Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pod 7 nie próbowałem, pod Vistą sprawdzałem i to samo czyli nic :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Proszę o pomoc MIDITECH MIDISTART 3 2011/11/13 21:35 #14341

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Może klawiatura jest źle podłączona? Spróbuj podłączyć ją bezpośrednio nie poprzez huby USB. W ten sposób napięcie jest dzielone i czasami po prostu pada albo niewystarcza. Tak się dzieje z odtwarzaczami MP4 czy "cięższymi" interfejsami audio czy sterownikami MIDI.

Sprawdziłeś czy klawiatury na pewno nie ma w wejściach na Twoim DAWie? Niekoniecznie jako Miditech ale jako cokolwiek (urządzenie plug & play albo urządzenie midi).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena