Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Midicontrol 2 Problem 2011/09/01 14:38 #13689

  • jancek94
  • jancek94 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Kupiłem używaną klawiaturę sterującą Midicontrol 2. Po podłączeniu komputer zaczął automatycznie wyszukiwac sterowniki jednak ich nie znalazł a kiedy próbowałem sam na stronie producenta były tylko na Win Xp a ja mam Win 7. Podłaczałem kablem USB. W opisie było napisane że jest to Plug&Play ale nie było nic o Win 7 mimo to kupiłem. Znacie jakis inny sposob aby to działało?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Midicontrol 2 Problem 2011/09/01 15:00 #13690

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Cóż, to jest urok mało znanych firm lub firm krzaków - problemy ze sterownikami bo nie uaktualniają. Mimo wszystko klawiatura powinna działać jako Plug&Play czyli od razu po podłączeniu. Spróbuj podłączyć do innego złącza i oczywiście bezpośrednio bez hubów USB lub innych rozdzielników. Wiele sprzętów wbrew pozorom może sobie z przekierowaniami nie radzić, mam takich kilka które muszą być podłączone bezpośrednio bo inaczej będą niewykryte poprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Midicontrol 2 Problem 2011/09/01 15:05 #13691

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, opisany przez Ciebie problem rozpatrywany jest w sieci na wielu zagranicznych forach. Faktycznie producent - firma MIDITECH nie dostarcza sterowników do wspomnianej klawiatury MIDI. Klawiatura współpracuje bezproblemowo pod Windows XP

Aby móc wykorzystać sterownik Midicontrol 2 pod Windows 7 należy:
wymienić EPROM, który zawiera firmware bądź skorzystać z dodatkowego interfejsu MIDI jak np. Midiface 1x1 II (cena ok. 120 zł)


Funkcjonalność klawiatury pozostanie niezmieniona.
Istnieje jeszcze jedna możliwość, próba wymiany klawiatury u sprzedawcy na taką, która będzie działać pod Windows 7

Napisz nam w jaki sposób rozwiązałeś problem.
Pozdrawiam
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): jancek94

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Midicontrol 2 Problem 2011/09/01 15:27 #13694

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ze sprzedawcą może być problem, pewnie już dawno po gwarancji, 2 lata minęły skoro nowe klawiatury działają a stare nie. Dodam tylko, że właśnie dlatego nawet jak coś kupuje z drugiej ręki to wyciągam dowody zakupu nie tylko żeby mieć pewność, że nie kradzione, ale właśnie w razie jakichś awarii, też polecam tak robić ;).

Do rozwiązania z interfejsem MIDI trzeba by jeszcze doliczyć koszty kabla MIDI.

Jeżeli problem faktycznie jest nie do rozwiązania to widzę jeszcze inny sposób - sprzedać za tyle za ile została kupiona, dołożyć kasę którą trzeba by poświęcić na interfejs MIDI wraz z kablami i kupić inną klawiaturę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena