Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 19:40 #13668

  • MJS
  • MJS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Mądry ten kto mądrosci szuka.
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam . dysponuje budżetem 400 zł.
I potrzebuje klawiatury sterującej.Do pracy z FL Studio.
Co byście mi polecili ? Czy za takie pieniądze gdziekolwiek zdobędę coś możliwego do użytku.
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 20:05 #13670

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Polecam cosik takiego;)

tablica.pl/oferta/keyboard-e-mu-xboard-49-IDgxIF.html

49 klawiszy i masa kontrolerów.W cenie do 400zł ciężko mi coś doradzić,ale z tego klawisz powinieneś być zadowolony.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 20:27 #13671

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zależy co potrzebujesz - coś typowo dużego jako tzw master keyboard do wszelakich nagrań czy coś małego mobilnego do zabrania ze sobą z laptopem?

Jeżeli małe mobilne to dobrym rozwiązaniem jest Korg microKEY (nie mylić z nanoKEY) za 329zł. Mała klawiatura o szerokości niewiele większej niż szerokość laptopa 15', a zapewne równa tym 17'. Klawisze pomniejszone, ale podobno wygodne, no i 3 oktawy. Sam mam ją na liście "must have" żeby zabierać ze sobą do torby za każdym razem.

Co do normalnych klawiatur - za 400 zł będzie ciężko kupić coś lepszego. No ale jedziemy.

CME M-Key - mała, ale z tego co wiem pełnowymiarowa klawiatura. Ciekawą rzeczą oprócz standardowego złącza USB jest typowe wyjście MIDI - zawsze może się przydać potem do podłączenia jakiegoś syntha czyt modułu brzmieniowego.

Alesis Q49 lub ESI KeyControl 49 XT lub M-Audio KeyRig 49 jako alternatywy. Zwykłe klawiatury, bez dodatkowych przycisków.

Jeżeli nie potrzebujesz dużej ilości klawiszy (jednak uwierz, że nawet jeżeli nie grasz na niej specjalnie to szybko Ci zabraknie przy takiej ilości) to możesz zastanowić się nad M-Audio Axiom 25 . Posiada kilka pokręteł i dobre pady.

Najbardziej Eco/Power rozwiązaniem jest M-Audio Oxygen 49 - posiada 8 pokręteł, 9 suwaków, 9 przycisków, przyciski transportu (play, stop, record, działa z FL Studio 10) oraz oczywiście 49 klawiszy. Jednak jak widzisz to już cena oscylująca między 550zł więc znacznie więcej niż chciałbyś przeznaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 20:28 #13672

  • MJS
  • MJS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Mądry ten kto mądrosci szuka.
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
allegro.pl/klawiatura-sterujaca-classic-...usb-i1784371663.html

A ta np ??:) czy jest to cos wartego uwagI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 20:42 #13674

  • MJS
  • MJS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Mądry ten kto mądrosci szuka.
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
MYŚLE ŻE CME M-Key BYŁO BY CIEKAWYM ROZWIAZANIEM ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 20:54 #13675

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
CME to dobra klawiatura z tego co wiem ;). Taka zwykła, ale porządnie wykonana jak za tą cenę. W bez markowe produkty moim zdaniem nie warto się bawić tak jak ten który pokazałeś z allegro - tajemnicą nie jest, że są budowane na gotowych podzespołach produkowanych masowo przez fabryki chińskie i zamawiane przez "firmy krzaki" z niewielką kontrolą jakości (byle żeby działało). Oszczędzają tam na wszystkim na czym się da przez co drobna awaria i wszystko może polecieć zależnie od skomplikowania danego urządzenia. Z gwarancją także miałbyś problem, gdzie takiego "producenta" potem znaleźć? Klawiatury mogą się szybko zużywać, może prędko stracić czułość, gumy się zjadą lub inne materiały - jedne będą grać głośniej inne ciszej, albo aftertouch w ogóle pójdzie.

Nie, że jakoś specjalnie zniechęcam, ale jeżeli coś w podobnej cenie można kupić od sprawdzonego producenta to nie ma co się wahać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 21:08 #13676

  • MJS
  • MJS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Mądry ten kto mądrosci szuka.
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Masz racje :) Dzieki za podpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klawiatura sterująca do 400 zł - Wasze propozycje 2011/08/31 22:19 #13678

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
ja z kolei polecę Miditech Midistart 49 music :) Klawiatura dobra ale bez knobów, hebli i padów. Za to w gratisie PoiZone od stajni image line. Jeśli idzie o bezklawiszowy stuff to nanoseries od KORGa bo nanokey ssie po maksie (wiem bo mam. Nie można na niej za dynamicznie grać bo klawisze wypadają. Z resztą trudno się gra na klawiaturze z klawiszami od laptopa) Teraz ponoć korg idzie do przodu i w nanoKEY2 ma być zamiast klawiatury typu chocolate (laptopowa) klawiatura z padów gumowych. Tu mogę polecić jeśli ktoś nie lubi standartowych klawiszy, ale trudno wyczuć dynamikę :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena