Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 12:07 #3309

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Lucas Klauze napisał:

Jak umiesz robić dobre presety to Waldorf mógłby być, ale jeżeli liczysz na fabryczne presety to zapomnij. Omnisphere nie miałem okazji wypróbować więc się nie wypowiadam. Jednak uważam, że są to dwa zupełnie inne instrumenty i raczej ciężko je porównywać. Zależy od tego czego oczekujesz od instrumentu. Do czego będziesz używać itp.

*******************************************

Dokładnie, jeśli radzisz sobie z zewnętrznymi syntezatorami dość dobrze, to będziesz zadowolony.
Ja natomiast bez większego problemu pozbyłem się Blofelda, kupiłem za to monitorki studyjne ect.
Omnisphere to instrument o nieprzebranych zasobach brzmieniowych i nie da się go porównać z Blofeldem. Dla mnie ma on brzmienie i możliwości nijak mające się do Blofelda (oczywiście mówię o brzmieniu jako takim, nie zaś o możliwościach toru syntezy, gdzie Blofeld bez dyskusji jest best), biorąc zwłaszcza pod uwagę, że pracujesz w wypadku Omni, w jednym środowisku(DAW), wygodnie, szybko, przejrzyście, ładnie i przyjemnie. Ostatnie aktualizacje Omnisphere dopełniły pełni analogowych brzmień, a to co można dodatkowo w tym kombajnie uzyskać, przekracza moje możliwości opisu ;) Stąd decyzja o pozbyciu się Waldorfa.
Ja pracuję tylko w domu, więc żaden inny zewnętrzny instrument do występów mi nie potrzebny. Do Omni polecam co najmniej C2D 2,5, 4GBRam, dysk SATAII. Tyle bo to nie o tym wątek;)
Powodzenia Lucas;-)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 13:34 #3311

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
może inni coś doradzą bo z urządzeń peryferyjnych nie korzystałem .Natomiast sample sam robię w FL i przydałoby się jakieś urządzenie zewnętrzne tylko czy to wszystko nie przesada zależałoby mi na porządnym banku brzmień tak jak ma OMNI nie wiem własnie czy podobne efekty można uzyskać na Blo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 20:16 #3315

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale o co dokładnie Ci chodzi? Sprecyzuj bardziej, jakich brzmień potrzebujesz, w jakim stylu/gatunku.
Blofeld ma standardowy tor syntezy + FM, RM, Wavetables, ogromne możliwości modulacji - są nawet funkcje matematyczne gdzie można samemu definiować operacje. FM może również służyć jako przester filtra. Ogólnie na Blofeldzie można zrobić właściwie każde brzmienie poczynając na zwykłych synthah, a kończąc na instrumentach akustycznych, które potrafi bardzo wiernie odtworzyć.
Co do omni to tak jak mówiłem - nie korzystałem, więc się nie wypowiadam, ale z tego co widziałem w sieci oraz z informacji producenta twierdzę, że Omni ma indywidualny tor syntezy, którego nie ma żaden inny instrument. Nie wiem więc jakie brzmienia można kręcić. No na pewno spektrum jest duże, ale chciałbym dowiedzieć się jakiś konkretów.
Kolejną kwestią jest to ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na ten zakup.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 20:35 #3316

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
tak naprawdę jest mi w tej chwili obojętne czy to będzie blofeld czy omni jestem głodny nowych brzmień natomiast cena jest podobna także wsio ryba ale ostatnio widziałem omni na ruskiej jakies stronie za 1200 rubli co daje po przeliczeniu około 120zł !!!!???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 21:48 #3318

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Chyba 12 000 a nie 1200 =)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 22:06 #3319

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
nie nie Lucas sam sprawdź jak nie wierzysz www.vstsound.ru

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/20 23:43 #3324

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ok sprawdziłem stronkę....

Dostawy do innych krajów (TYLKO BIAŁORUŚ)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Waldorf Blofeld 2009/02/21 08:16 #3327

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
no tak tylko Białoruś ale to nie jest jedyna strona gdzie są takie ceny zobacz jakie są ceny na
www.vsti.ru (chociaż nie powinienem już się rozpisywać bo to inny temat)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena