Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/09 11:43 #22265

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
przy imporcie MIDI do Reapera chcę użyć na jednej ze ścieżek brzmień z Synth1, ale przy włączonym "TOGGLE REPEAT" gdy fraza zaczyna się od początku, Synth1 sam zmienia brzmienie na początkowe. Jeśli zmienię brzmienie w trakcie trwania frazy to do jej końca mam to chciane brzmienia. Gdy fraza zaczyna się od początku moje ustawione brzmienie znika a wraca pierwotne brzmienie wybrane przez Synth1.

Jak usunąć ten problem? Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/09 17:27 #22267

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
W Reaperze z mojego doświadczenia to normalne, zobacz może przycisk od zmiany presetu masz przypisany do kanału midi aby zmieniał preset?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/10 09:53 #22268

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chyba nie, albo tego nie mogę znależć.

Ja importuje pliki z MuseScore (może tam cośtrzeba zmienić?) bo zauważyłem na samym początku jakieś znaczniki ma piano roll : patrz zał.

Pierwszy raz je widzę i nie wiem co oznaczają ? Jak wejdę w nuty to tych znaczników nie widzę. Może one odpowiadają za ustawienia początkowe.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/10 12:10 #22269

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, to MIDI powoduje taki problem. Generalnie jest to zaleta i jedna z funkcjonalności specyfikacji MIDI ale użyta nieświadomie powoduje takie problemy. Reaper reaguje na takie rzeczy bo dosyć solidnie używa MIDI, taki FL Studio już nie więc tego tam nie uświadczymy.

Chodzi o to że w MIDI są zapisane nie tylko nuty i dynamika ale także komunikaty CC które mogą być naprawdę różne. W tym przypadku prawdopodobnie MuseScore podczas eksportowania do MIDI musiał zapisać dane o instrumencie jaki miałeś załadowany, powiedzmy że przykładowo fortepian który ma określony numer. Nexus widocznie obsługuje tego rodzaju komunikaty i teraz kiedy odtwarzasz ten plik MIDI każde ustawienie wraca do początkowego ponieważ na początku znajduje się informacja o tym jaki instrument ma być załadowany. Przy czym "jaki" niekoniecznie oznacza nazwy, to tylko numery które instrumenty zgodne z General MIDI powinny przestrzegać i przypisywać zawsze te same brzmienia ale gdzie indziej może to być cokolwiek, po prostu kolejno 1, 2, 3 i tak dalej aż do 128.

Najprościej usuniesz to wchodząc w liste komunikatów MIDI. W piano rollu wybierasz opcję View i następnie Mode: event list. Szukasz na samym początku czegoś co odpowiada za zmianę programu lub banku. Chociaż swoją drogą najlepiej skasować wszystko zanim zaczynają się nuty, ustawienia głośności i innych też raczej nie potrzebujesz bo to sobie wyregulujesz sam w DAW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/12 10:47 #22278

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hmm... Jeden znacznik został i nie mogę go usunąć (patrz załącznik).

cały czas po "repeat", parametry presrtu wracają do ustawień początkowych. Nie da ich się usunąć z piano roll (nie są widoczne w nutach)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/12 14:40 #22279

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ech, no to ręcznie można usunąć. W piano rollu w sekcji CC Lane nie tylko można wyświetlić parametr Velocity ale także każdy inny. Znajdź program i usuń znacznik. Żeby było łatwiej Reaper zaznacza kropką parametry które są czymś wypełnione.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Zmiana presetu w Synth1 przy imporcie MIDI do Reapera 2014/06/16 15:25 #22294

  • campers1
  • campers1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 0
No tak...żeczywiście można to ręcznie usunąć. Dziękuję za pomoc N.E.X....

Jeszcze nie kończę tematu bo wgrałem wczoraj dość skomplikowaną frazę (wprost z instrumentu - pitch bendery, zmienne velocity, zmienne volume, zmienne brzmienia na tej samej ścieżce itd itp) więc znaczników wyskoczyło kilkanaście i pewnie będę miał pytania jak je opanować :)...Ale wszystko w swoim czasie. Na razie powalczę z nimi.

Jeszcze raz dzięki. Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena