Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

OMNISPHERE/HALION 2014/06/06 23:36 #22258

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
Czy na forum są posiadacze Omnisphere lub Haliona Sonic?
Lub znawcy powyższych instrumentów ;-) ?
Mam kilka pytań które chciałbym im zadać....
pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OMNISPHERE/HALION 2014/06/07 20:14 #22260

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Siemanko, myślę że ciężko będzie znaleźć kogoś, kto korzysta z tak drogich wtyczek, myślę jednak, że pytania z powodzeniem możesz zostawić w poniższym wątku. Kto wie, być może rozwiązania o które chcesz zapytać mają ogólny charakter i można je odnieść z perspektywy innych wtyczek.
Pietia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OMNISPHERE/HALION 2014/06/07 21:21 #22261

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
tak racja, wtyczki drogie i dla ludzi którzy na poważnie parają się graniem ;-)
Ale zanim wydam jakieś pieniądze chcę więcej wiedzieć ;-)
1.)
pytania odnośnie OMNISPHERE: miałem możliwość pogrania i wiem że to jeden z najbardzej kompleksowych
samplerów/syntezatorów - ale nie znalazłem w nim - dobrych niewydziwionych brzmień fortepianowych! (również w trybie
składania barwy - poszukując sampli - zaledwie kilka niezbyt czystych...)
Podobnie ze stringami (orkiestrowymi)
Już tłumaczę dlaczego - chcę zainwestować w instrument który załatwi moje sceniczne potrzeby grania
na żywo - na którym wykręcę komplet barw których używam obecnie korzystając z syntezatora... i tak się składa
że prócz syntetycznych barw uzywam fortepianów i stringów Omnisphere ma to czego potrzebuję
.... wiem że można dokupić super ekstra inne insrumenty....ale odpada przełączanie pluginów w trakcie grania!
Ponadto OMNISPHERE - posiada tryb live którego potrzebuję - do przełączania barw w trakcie grania - bez ich zrywania (!!!)
i na zasadzie 8 padów - nie na zasadzie góra - dół.(do przodu do tyłu) ale jednym wcisnieciem... !
2.)
Odnośnie HALIONA - zauważyłem że ma podobny tryb i możliwości przełączania (ale to pytanie właściwie drugie)
bo pierwsze jest zasadnicze - czy ja dobrze rozumiem że Halion (5 lub Sonic) są TYLKO dla użytkowników CUBASE?????

to tyle właściwie... dziękuję za info jeśli ktoś umie odpowiedzieć!
pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Piotr K.

OMNISPHERE/HALION 2014/06/07 21:51 #22262

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wbrew pozorom sprzęt muzyczny i oprogramowanie nie jest takie drogie - służy przede wszystkim do tworzenia muzyki, jeżeli więc ktoś korzysta z nich dobrze to jest to nic innego jak inwestycja która zwróci się po nawet 2 mniejszych zleceniach. Najgorzej jest zacząć kiedy nie ma się żadnych brzmień ani sprzętu, a żeby coś robić trzeba coś mieć. Potem jest z górki.

Przechodząc do Omnisphere - nie posiadam i nie korzystam, nie widzę celu w tego typu wtyczkach. Moim zdaniem nie jest ani przyszłościowa ani specjalnie wybitna, raczej przeceniona przez użytkowników. Synteza to synteza, można samemu kreować brzmienia bez zabawy w multisample. Te zaś świetnie sprawdzają się w przypadku instrumentów które łatwo odtworzyć, wszelkie instrumenty klawiszowe czy nawet dodajmy do tego perkusję akustyczną. Smyczki, dęte czy drewniane już znacznie ciężej zrekonstruować na multisamplach tak aby zabrzmiały naturalnie.

Tak więc moim zdaniem najbardziej kompletny pakiet dostępny na rynku to Native Instruments Komplete 9, pokrywa to wszystkie ich flagowe produkty. Kontakt jako sampler który jest najlepszy na rynku i w dodatku bardzo przyszłościowy, to na niego powstają wszystkie biblioteki firm trzecich. Reaktor do syntezy który stwarza praktycznie nieograniczone możliwości. Guitar Rig do obróbki gitar i nie tylko. Poza tym dostajesz wiele instrumentów do Kontakta oraz niezależnych syntezatorów jak FM8 czy Massive oraz Absynth.

Pakiet pokryje wszelkie zapotrzebowania na syntezę dostarczając po prostu syntezatory a nie sample. Pokryje także zapotrzebowania na instrumenty klawiszowe dostarczając niezły fortepian, organy i inne. Tak samo pokryje zapotrzebowanie na inne instrumenty na multisamplach typu pełna orkiestra.

Halion nie jest tylko dla użytkowników Cubase, po prostu tak mało o nim informacji ponieważ mało kto z tego korzysta oprócz użytkowników tego DAW bo się to nie opłaca. Prawie nikt nie robi bibliotek na ten sampler, wszyscy idą w Kontakta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OMNISPHERE/HALION 2014/06/07 22:16 #22263

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
ZGadzam się oczywiście, znam i też po częsci korzystam (bo mam Maschine) z Kontakta i kilku instrumentów
które sobie dodatkowo dokupiłem i w pełni doceniam produkty NI, ale to z kolei troszkę jeszcze wyższa półka cenowa...
(tak więc na razie jeszcze nie dorosłem chyba do Komplete) zwłaszcza że nie żyję z grania ;)
na razie się rozglądam i szukam czegoś co mi zastąpi syntezatorek hardwarowy po prostu....

Zadam więc jedno podstawowe pytanie (jestem bardzo bardzo kiepski z kwestii związanych z midi - a w Omnisphere - udało mi się
to zrobić w parę minut!)

Otóż czy posiadając Kontakta (już nie istotne czy całe Komplete czy tylko Kontakt i jakieś wybrane instrumenty)
czy możliwe jest:

1 - ustawienie sobie zestawów (nazwijmy to "COMBI", "paczka", "Performance") kilku brzmień do grania na żywo
(np instrument A, B, C, D, E - ładuję je do Kontakta wszystkie - tak aby były w pamięci RAM)
i czy takim zestawem brzmień mogę sterować z dowolnego kontrolera - na zasadzie że w klawiaturze sterującej
posiadam np 8 padów , lub 8 przycisków numerycznych - wcisnięcie danego numeru (pada) włączą brzmienie doń przypisane?
(grając na żywo mam mało czasu na zmianę barwy i musze to robić 1 guzikiem, w dodatku korzystam np z 4 barw w utworze
i nie mogę ich przełączać góra , dół (przód-tył) - ale na zasadzie dowolnosci np 1,3,5,2,4,1) ? czy to możliwe?

2 - druga zasadnicza rzecz - czy te barwy załadowane do Kontakta - przy przełączaniu między nimi ucinają wybrzmiewające poprzednie?

Podejrzewam że wszystko to jest możliwe ale niestety nie znam nikogo kogo mógłbym prosic o przeszkolenie w sprawach midi....

to chyba tyle ;-) dziękuję za ew. wsparcie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OMNISPHERE/HALION 2014/06/08 00:12 #22264

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To raczej nie kwestia MIDI a funkcji samego programu. Jeżeli już posiadasz Kontakta to po co tracić tyle kasy. :)

Ja bym rozwiązał ten problem wykorzystując po prostu DAW. Cockos Reaper radzi sobie z przypisaniem niemal absolutnie każdej funkcji do kontrolerów. Nie widzę przeszkód aby przygotować sobie kilka instrumentów, każdy na osobnej ścieżce, dodatkowo je podrasować i odciąć choćby niepotrzebny dół żeby nie "zamulać" w miksie zespołu, przypisać zbrojenie do nagrywania na osobne przyciski i po prostu zapisać jako szablon. Potem tylko ładujesz projekt i grasz jak chcesz. Rozwiązanie nie różni się praktycznie niczym od tych zintegrowanych w jedną wtyczkę bo w obu przypadkach musisz i tak załadować wszystko w RAM. Reszta to same zalety - dodatkowe efekty, mieszane różnych narzędzi w jedno miejsce. Ulepisz sobie wtedy wymarzony zestaw - forten od firmy X, organy od Y, syntezator wtyczkowy od Z i orkiestrę od jeszcze kogoś, pozakładasz efekty, korekcję, kompresję itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena