Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Peak Controller 2015/12/02 12:59 #23267

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam taki problem, że jak używam Peak Controller jako sidechain basu, to przy pewnych ustawieniach (akurat takich jak potrzebuję) wprowadza mi jakiś dziwny przester. Jak parametr "Vol" (w sekcji "Peak, bo tej używam) dam na 0% (czyli godzina 12, gdzie nic nie ścisza na pojawiającą się stopę) to bas nie jest ściszany i nie ma przesterowania. Sam sobie gra ładnie. Jak zaczynam zmieniać, aby pompowało to zaczynam słyszeć przesterowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Peak Controller 2015/12/04 17:11 #23268

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Hej.
Wiem, że Peak Controller używany był od dawna do uzyskania efektu sidechain, ale od jakiegoś czasu o wiele prostszy, wręcz intuicyjny wydaje się sposób z wykorzystaniem Fruity Limiter. Całość zaprezentowana poniżej:



Oba sposoby szeroko i dokładnie omówiono na VSTi.pl w artykule Fl Studio tutorial: Jak uzyskać efekt pompki w naszych produkcjach (sidechaining)?
Pozdrawiam
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Peak Controller 2015/12/08 17:18 #23274

  • Waslive
  • Waslive Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wielkie dzięki. Wiem, że można w ten sposób, znam metodę. Jakoś przyzwyczaiłem, się do Peak Controller, nauczyłem się go używać :D Tak zapytałem z ciekawości może ktoś zna problem. Chciałbym znać jego przyczynę, zwłaszcza, że już nie raz miałem ten problem. Widzę, że będę musiał się przestawić na Limiter.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena