Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Maksymalne wykorzystanie RAM 2014/06/10 23:52 #22273

  • dawbor
  • dawbor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, mam pytanie, jak to jest z tym limitem ramu w fl? Podobno max 3gb obsłuży ale w moim projekcie 10 wtyczek temu fl pokazywał użycie na poziomie 3gb a nadal bez problemu ciągne projekt i nic sie nie wysypuje, ktoś wyjaśni ocb?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Maksymalne wykorzystanie RAM 2014/06/11 01:44 #22275

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
32 bitowy system uciągnie maksymalnie 4GB z jakimś tam rozszerzonym adresowaniem jaki miała Vista i wyżej, normalnie coś 3,2GB to jest. Na program w systemie przypada maksymalnie 2 GB. Jeżeli zapełnisz to do pełna to oczywiście projekt się nie wysypie tylko po prostu wtyczki będą gubić dane i będą musiały sobie dogrywać na nowo to co akurat odtwarzasz. Multisample po paru odtworzeniach mogą się dostosować i nie będą ładować nut których nie ma w projekcie.

W 64 bitowym systemie można wykorzystać znacznie więcej niż pozwala na to dzisiejszy sprzęt. Architektura jest jednak kompatybilna wstecz więc można odpalić na tym program 32 bitowy. FL Studio będzie więc działać jak powyżej. IL zrobiło tymczasowe rozwiązanie w postaci Extended Memory które pozwala wykorzystać więcej pamięci ładując to jakoś zewnętrznie. Po latach w końcu nadchodzi 64 bitowa natywna wersja więc problem zostanie ostatecznie rozwiązany z nadejściem 12 wersji programu.
Za tę wiadomość podziękował(a): dawbor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Maksymalne wykorzystanie RAM 2014/06/11 04:39 #22276

  • dawbor
  • dawbor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 0
O to mi chodziło, dzięki i pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena