Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/08/20 11:04 #9194

  • KaraczanuS
  • KaraczanuS Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ludzie! Nie chciałem by mnie wszyscy w ten sposób odebrali! Nie uważam się za jakiegoś Klaas'a któremu nikt do pięt nie dorasta, na forum jest całe grono lepszych ode mnie. Poprostu muzykę biorę na poważnie, przed klawiszami spędzam dnie (bywa że noce) i to nie tylko przed klawiszami MIDI,poniewaz jestem na trzecim roku II st. szkoły muzycznej. Cały sprzęt kupiłem za pieniądze które zarabiałem grając w kościele i gdzie popadnie. Wszystko oprócz karty muzycznej jest kupowane z drugiej ręki, a wzmacniacz naprawiałem sam nie mając jeszcze pojęcia o elektronice. Jeśli kogoś uraziło to co wystukałem kilka postów wyżej to przepraszam!

PS Docinki o szrocie nie będe komentował, bo żal klawiatury...


pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/08/20 12:02 #9195

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Pragnę zaznaczyć, iż nie należy się kłócić na forum (odsyłam do regulaminu) - poza tym nie pamiętajmy, że jest to post na temat sprzętu muzycznego. KaraczanuS - super sprawa że masz taki sprzęt. Wierzę, że wkrótce będziemy mogli ocenić Twoje możliwości muzyczne - biorąc pod uwagę fakt uczęszczania do szkoły muzycznej (a nie z perspektywy posiadanego hardware - jestem przekonany, że nas mile zaskoczysz. W końcu nie każdy dysponuje, typowo szkolną wiedzą muzyczną, którą Ty zdobywasz a nastepnie wykorzystujesz produkując muzykę. Liczę również na to, że będziesz się tą wiedzą dzielić z użytkownikami vsti.pl.

p.s.Następne niepotrzebne dyskusje do powyższego wątku będą kasowane:) i jeszcze raz apeluję nie kłóćmy się. Przede wszystkim zdrowa atmosfera, przyjacielskie traktowanie.
Pozdrawiam Administrator

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/08/20 16:17 #9198

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Hola ,hola Panowie -czas napić się ziółek na uspokojenie ,pójść do kina ,na spacer, pojechać rowerem,przemyśleć aranże ,wrócić każdy do swojego ,,studia" i popracować -znam już takich co byli sprzętem oblepieni i nic z tego nie wynikało -także jeszcze raz Panowie luzik -miłego weekendu życzę wszystkim :)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/08/20 18:19 #9199

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sorry jeżeli Cię uraziłem ... ale jak ktoś patetycznie wypowiada się o systemie opartym na sound blasterku to nic innego nie przychodzi mi do głowy ;)


Pozdro!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/09/24 15:32 #9627

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/11/02 11:13 #10045

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Też się pochwalę swoim "Zestawem Młodego Muzyka" :D Mianowicie, żeby "start from scratch", powiem o centrum dowodzenia: komp z procesorem AMD Duron 1.6 Ghz (!), 384 MB RAM (!!), zintegrowana karta dźwiękowa (!!!) ze sterownikami Vinyl AC'97 Codec Combo Driver (WDM), bez napędu płytowego, gdyż popsuł się, za to z czterema wejściami USB. Bójcie się. Do tego 2 mikrofony: Alphard ET-52S i Stagg MD-500. Oba dynamiczne, oba w cenie 40 zł za sztukę, oba pozostawiające wiele do życzenia w kwestii jakości dźwięku, ale w większości przypadków używam ich do karaoke, jak się towarzystwo rozweseli :D Zrobiłem do nich statyw z lampy stojącej, kawałka taśmy i nieco cienkiej dykty :D Do tego głośniki w systemie 2.1, Logitech S-220. Typowy konsumencki zestaw komputerowy, nic nadzwyczajnego, 8 dych, czego się można po tym spodziewać? :D Ha, ale za to są jeszcze słuchawki: Numark HF-125, najlepsze dla didżejów - amatorów, za bardzo uwypuklają dolne pasmo. Kto zna, ten wie. Oraz Stagg SHP-4500 dobre do audio - monitoringu, za bardzo uwypuklają górne pasmo. Jak wyżej. Plus: gitara akustyczna kupiona za 2 dychy od kumpla, dwustronne congo otrzymane od sąsiada, bo zerwał się jeden naciąg, więc zalepiłem ceratą :D A także zabawkowy keyboard dla dzieci z Allegro :D No, to byłoby na tyle. Mogę ruszać na podbój parkietów :) Już to słyszę: "Ej, weź człowieku, co ty tu, z takim sprzętem, uciekaj aligatorze" :D
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2010/11/02 12:14 #10046

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Krzycyt napisał:

No, to byłoby na tyle. Mogę ruszać na podbój parkietów :) Już to słyszę: "Ej, weź człowieku, co ty tu, z takim sprzętem, uciekaj aligatorze" :D


Faktycznie warunki nie powalają, ale liczy się to jak dobrze potrafi się wykorzystać to co się ma :D. Zabawkowy keyboard może być cennym źródłem dźwięku jeżeli chodzi o chiptune ;). Ja posiadam zabawkową gitarę, która podłączona do pre ampa i efektów gitarowych daje radę :).

To teraz ja napiszę co posiadam, a mam tego niewiele, warunki dosyć fatalne, ale mam listę planowanych zmian i priorytetów :). Być może kiedyś tu wrócę i zobaczę na czym pracowałem :).

PC - Intel C2D E6550, 2GB RAM, Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek 97' HD, System Windows XP HE SP2 32 Bity.
Komentarz: daje radę, spokojnie starcza do wszelakich projektów nad którymi pracuje. Na razie niczego nie nagrywam także lepsza karta dźwiękowa niepotrzebna w tym momencie. System to XP w wersji 32 Bitowej gdyż jest to najwydajniejsze rozwiązanie przy tej konfiguracji.

Notebook - Intel Core i3 350M, 2GB RAM, Karta zintegrowana Conexant HD, Windows XP HE SP3 32 Bity.
Komentarz: Procek daje radę, trochę wolniejszy od stacjonarnego E6550, ale dla przykłady na 512 sampli ASIO4ALL uciąga wszystkie standardowe projekty FL9 bez większych zadławień. Mało ramu daje we znaki przy korzystaniu z romplerów i większych sampli, 350MB zjada zintegrowana karta graficzna. Dobrze było by dokupić w przyszłości dodatkową kość 2GB. System podobnie jak wyżej - 64 Bity by tylko zamulało.

Uwaga: Przyłapałem się na tym, że pakuje pełno wtyczek które niewiele zmieniają brzmienie, bardziej powodują efekt placebo, zamiast skupić się na dobrym brzmieniu i podkręcić syntezator czasami poprawiam denne brzmienia zamulając procesor niepotrzebnymi procesami. Planuję policzyć obciążenie wszystkich wtyczek z których korzystam (freeware) i zrobić porównanie. Dla przykładu Parametric EQ2 z FL9 zabiera niecały 1% procesów, kolejne kopie niewiele zwiększają obciążenie, aż do 5 instancji łącznie 2%, natomiast jedna kopia Antress Modenr EQ zajmuje 3%, druga niecałe 6%%, trzecia ponad 8%. Z3ta+ powoduje obciążenia rzędu 8%, a wtyczka prodigious, która bardzo mi się spodobała, obciąża procesor o około 23% (!). Jak widać dobre =/= wymagające i na odwrót. Jak sporządzę taką listę może wrzucę na forum ;).

Stacjonarne odsłuchy - Głośniki multimedialne Genius, drewniana obudowa, membrana nisko-średnio tonowa 12,7 cm.
Komentarz: Stosunkowo dobre jak na tą klasę, bez udziwnień, ale ma zbyt uwypuklone górne częstotliwości przez co robię ich za mało, a potem za dużo i tak w kółko aż wychodzi breja ;). Ciężko się pracuje, planuję zmienić na jakiś zestaw monitorów aktywnych do 1000zł za parę, nie mniej niż 5 cali, więcej też zapewne nie, chyba, że się coś trafi ;).

Kontrolery - M-Audio Oxygen 49, dobra, tania i prosta klawiatura, wystarcza do nagrywania automatyki kiedy trzeba zrobić coś "naturalnie" i nagrywania scieżek.

Instrumenty - Yamaha PSR-E303, taki tani keyboard na którym uczyłem się grać, czasami wykorzystuję jako dodatkową klawiaturę sterującą, posiada bardzo ładne brzmienie pianina (samplowane, biblioteka z wyższych modeli), reszta przeciętna :).

Software: FL Studio 8 (z licencją na 9, trzeba lifetime free updates wykupić jak 10 wyjdzie i będzie na to zasługiwała, a po testowaniu pitchera już wiem, że tak), Audacity, sporadycznie Ableton Live w wersji demo jak na razie. Do tego masa wtyczek freeware, kolekcja zbierana od ponad 5 lat, do dzisiaj na bieżąco jestem w temacie, zostają tylko the best of które sprawdziły się w akcji i miały jakąś wartość :). Do tego trochę wtyczek komercyjnych typu promocyjnego, które były dostępne tylko określony czas i już nie są dostępne, typu EWQL Symphonic Orchestra Free Edition.

No i to by było na tyle, w zasadzie typowa konfiguracja która nie wygląda na nic wspólnego z muzyką :D. Także niewiele tutaj jeżeli chodzi o sprzęt, a wszystko za sprawą małego budżetu, są takie rzeczy bez których można się obejść w takim home nie-recordingu, ale są pewne rzeczy niezbędne i to wychodzi po jakimś czasie. Podstawa jaką chcę kupić to monitory odsłuchowe, do tego interfejs audio USB do laptopa. Dobrze byłoby także postarać się o mikser z zasilaniem fantomowym, bo za jakiś czas będę nagrywał trochę wokali, pojemnościówkę być możę pożyczę. Dobrze byłoby też postarać się o przenośny recorder, bo powoli zabieram się za sound design do gry komputerowej, jest wiele dźwięków które chciałbym nagrać w terenie.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wasze studio muzyczne - czyli na jakim sprzęcie pracujecie? 2011/03/09 21:44 #11563

  • tomkac1991
  • tomkac1991 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
No to ja też się ciut pochwalę :)

DAW:

- "Ableton Live Lite 8.2.1 M-AUDIO Enhanced Edition" (Dołączony przy zakupie sprzętu)

- "FL Studio 9 DEMO"


HARDWARE/INSTRUMENTY:

- Syntezator: "Access Virus TI Snow"

- Klawiatura Sterująca: "M-AUDIO Keystation 88 Pro"

- Karta dźwiękowa: "M-AUDIO Audiophile 24/96"

- Amplituner: "Technics SA-GX370";

- Kolumny: "Infinity alpha 20"; (wkrótce wymienam na monitory studyjne)

- Słuchawki: "Sennheiser EH-150"; "KOSS Porta Pro"

- Gitara: "Fender CD-60CE-NAT";

- Saksofon: "Selmer MARK VII"; (Uczę się grać xD)


No i kolekcja darmowych VST/VSTi...

Tak to u mnie mniej więcej wygląda. Za jakieś dwa miesiące zamierzam dokupić jeszcze Axioma 49 i Korga Kaossa ale to musze zapracować bo pójdą na to całe dwie wypłaty ;)
Saturday come slow...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena