Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 12:12 #21333

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej,

jak pisałem wczesniej mam 505tke, wszystko powiedzmy ze w miarę ok działa, ALE jak odpalam metronom z poziomu FL, to słyszę że nie idzie on równo z beatem a lekko opóźniony.

Czym to jest spowodowane, i jak się pozbyć tego problemu ?

pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 13:19 #21336

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok problem rozwiązany.

Jest to normalny efekt, kiedy jedna karta obsługuje MIDI, i potem zbiera audio i miksuje wirtualnie z fizycznych wlotów.
Problem ten, mozna usunąć poprzez kompensację opóźnienia - każdy porządny DAW ma tą opcję, ale czy FL ją ma ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 20:34 #21341

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Fakt, to ma sens, może to być przyczyną. FL Studio ma na szczęścia kompensację opóźnienia, nazywa się to tam PDC, plugin delay compensation. Opcja działa automatycznie w stosunku do wtyczek, może jednak nie wykrywać automatycznie sygnałów audio i stąd ten problem. Odpowiada za to ikona zegara w każdym kanale miksera, parametry można ręcznie ustawić w ustawieniach danego kanału obok tych EQ i innych, pod listą z wtyczkami. Widzę jednak że opcja ta jest nieaktywna, nie mam pojęcia jak ją włączyć. Spróbuj pójść tym tropem, zobaczyć w manualu co pisze na ten temat. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 20:55 #21343

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Robiłem dzisiaj rekonesans i poza tym, iż w przypadku działania tylko i wyłacznie na hardware nie ma to większej różnicy, to temat odpuściłem.
Jak kiedyś bedę więcej coś o tym wiedział, dam tu znać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 21:11 #21344

  • lcaise
  • lcaise Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pojawił się za to kolejny problem...

Tym razem Kawai K4.
Roland MC505 działa OK z FL, wszystko trybi bezproblemowo (poza tym delayem, ale to szczegół).

Problem jest następujący:

Dodaję MIDI OUT do projektu, ustawiam Port na 2, bo tam mam wpietego Kawai. Channel zostawiam na 1, bo w tym wypadku nie potrzeba zmieniac kanału do zmiany Patcha (??). Barwa PACTH taka jak na obrsazku, wyglada to tak:



i np tutaj gram basem, chce dograc cos leadem, robie identycznie, ustawiam sobie w okienku patch na barwe numer 30.
Okazuje sie, ze nuty basowe, takze graja barwa leada. Dwa MIDI OUT pomimo ustawionych zupełnie innych barw (numerów), powoduja granie syntha tym samym patchem.

Poszedłem dalej, wrzuciłem kolejnego MIDI OIT na Ch.10 (standardowo do perkusji) i jak sie okazało, wszystko sie zgaadza, mozna ułożyc sobie perkusje itd ... z tym, że tym razem gra np HIHAT, zmiksowany z leadem.


Wiem, ze zakreciłem - ale mam nadzieje ze ktos sie orientuje, bo pomału trace cierpliwosc ;)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lcaise.

FL i zewnetrzny sprzęt - opóźnienia i problemy. 2013/09/29 22:06 #21346

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Odpowiem tak - dziwne problemy z MIDI, chaos, kombinowanie z wtyczką LSD i inne były jednym z powodów dlaczego teraz pracuję na Cockos Reaper. Nie wiem więc skąd takie rzeczy się biorą. Może da się to jakoś rozwiązać ale nie miałem do tego cierpliwości. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena