Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mały Problem ze sprzętem 2013/03/12 19:10 #19795

  • waflo
  • waflo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich Mam o to taki problem i normalnie nie mam już nerwów wiec muszę poprosić o pomoc a mianowicie posiadam sprzet >> Maya 44 usb mixer behringer 1002 rode nta1 oraz osłonę akustyczną LD RF 1 chciałem uzyskać dobry wokal tylko coś ciągle nie pyka gdy nagrywam słychać dziwny pogłos czego to wina ustawień ?? sterów a może osłona nie zdaje egzaminu ?? Proszę o jakieś porady pomoc z góry dziekówa !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mały Problem ze sprzętem 2013/03/12 20:15 #19796

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli problemem jest pogłos to oczywiście akustyka. Sprzęt tutaj nic nie pomoże jeżeli pomieszczenie jest źle przystosowane, lub wcale. Testowałem tego typu osłony akustyczne, nie zdaje to egzaminu. Eliminuje tylko mały % odbić, jeżeli pomieszczenie daje pogłos to on dalej się nagra, w końcu głos rozchodzi się we wszystkie strony a nie tylko w kierunku w którym mówimy. Jedyna rada to taka aby poczytać o akustyce, tutaj z tego miejsca nie można więcej nic poradzić. Nie musisz od razu robić drogich adaptacji, często do wyeliminowania pogłosu wystarczy trochę przemeblować pokój i znaleźć odpowiednie miejsce do nagrywania, w ostateczności możesz zbudować własną małą kabinę nagraniową z pianki akustycznej, da to lepsze efekty niż taka przenośna osłona która po prostu nie działa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mały Problem ze sprzętem 2013/03/14 18:27 #19823

  • waflo
  • waflo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niestety masz racje Lecz trochę udało mi sie to skalibrować na mikserze dzieki za pomoc i pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena