Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Korg Pa4x pro czy Korg pa3x musikant 2016/12/27 10:27 #23812

  • bobkins
  • bobkins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Jeśli przyszło by ci wybierać Pa4x pro czy Pa3x musikant pod chałtury na który instrument by padł wybór?
I zapytam przy okazji czy sprzedałeś już swojego Pa3 musikanta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x pro czy Korg pa3x musikant 2016/12/27 11:06 #23813

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Cześć, postawiłeś bardzo trudne pytanie, jednakże postaram się na nie odpowiedzieć.

Jeżeli pieniądze nie grają roli, kupiłbym Korga pa4x. Wiadomo, że na chwilę obecną (i pewnie przez najbliższych 4-5 lat) instrument będzie rozwijany (kolejne wydania OS)

Korg pa4x - instrument nowszy, choć z drobnymi ułomnościami wieku dziecięcego (które nie przeszkadzają w graniu). Pod kątem zawartości w mojej ocenie Korg pa4x posiada fajniejsze świetne brzmienia gitarowe oraz syntezatorowe.

Korg pa3x Musikant - instrument starszy, rzekłbym stabilniejszy, nieco trudniejszy w obsłudze, delikatnie cięższy jednakże zdecydowanie bardziej wartościowy jeśli chodzi o materiał
dostarczany przez producenta w postaci styli, presetów wokalnych dodatkowych brzmień.
Danych tych nie można załadować do instrumentu (i tutaj nie ma wątpliwości, chodź sprzedawcy twierdzą inaczej - czego się nie zrobi by sprzedać instrument).
Ten drugi dużo tańszy:) - jako że dostępny wyłącznie z drugiej ręki.

p.s. Korga pa3x Musikant jeszcze nie sprzedałem.

Przymierzasz się do kupna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x pro czy Korg pa3x musikant 2016/12/27 12:13 #23814

  • bobkins
  • bobkins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kupiłem Pa4xpro76 i ciągle  czuję  niedosyt bo  brakuje  dodatkowych brzmień z musikanta.Dlatego  rozważam    zamianę  na pa3x musikant.Najlepszą  opcją  byłby Pa4xmusikant i  raczej  61klawiszy bo  pewnie  lżejszy.Chętnie bym zrobił  taką   zamianę.Jak  myślisz, nie ma nadziei na to  że  korg  wyda usb musikant dla pa4x pro?W którym sklepie kupiłeś  swojego  pa4xmusikant, masz76  czy  61  klawiszy?
pozdrawiam
Marian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa4x pro czy Korg pa3x musikant 2016/12/27 12:23 #23815

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

bobkins napisał: Kupiłem Pa4xpro76 i ciągle  czuję  niedosyt bo  brakuje  dodatkowych brzmień z musikanta.Dlatego  rozważam    zamianę  na pa3x musikant.Najlepszą  opcją  byłby Pa4xmusikant i  raczej  61klawiszy bo  pewnie  lżejszy.Chętnie bym zrobił  taką   zamianę.Jak  myślisz, nie ma nadziei na to  że  korg  wyda usb musikant dla pa4x pro?W którym sklepie kupiłeś  swojego  pa4xmusikant, masz76  czy  61  klawiszy?
pozdrawiam
Marian


Nie znam planów Korga, ale w mojej ocenie producent nie zaprezentuje pakietu Musikant dla Korga pa4x International.
Gdyby tak się stało, nie byłoby sensu kupowania Korga pa4x Musikant (w końcu można byłoby nabyć Korga pa4x International + pakiet musikant i wyszłoby taniej).
Wersja z 61 klawiszami jest oczywiście lżejsza
Pa4X-76: waży 16.3 kg podczas gdy Pa4X-61 już "tylko" 13.9 kg. Różnica 2,5 kg (zawsze coś).
Osobiście posiadam wersję 76-klawiszy. Zakupu dokonałem w Thommanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena