Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak stworzyć własny styl i voice? 2015/03/12 10:00 #22804

  • Volant
  • Volant Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Posiadam Yamahe psr 650, próbowałem grać na różnych stylach, ale chciałbym pograć we własnych aranżacjach. Jest może do tego jakiś program. Taki styl chciałbym zrobic w Abletonie.
chciałbym unosić się nad miastem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak stworzyć własny styl i voice? 2015/03/17 10:30 #22813

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
PSR S650 to dobry keyboard. Najszybciej zrobić własny styl na samym instrumencie, poddając edycji styl fabryczny lub tworząc własny od podstaw, co opisuje instrukcja os strony 31 do 43. Co prawda plik stylu w każdym keyboardzie to odpowiednio spreparowany plik mid., jednak do konwersji potrzebny jest specjalny program (np. Style Works [płatny] itp.), a sam plik mid. musi posiadać specyficzny układ.
Żeby się dowiedzieć jaki to układ, wystarczy zrobić tak: plik dowolnego stylu sty. z naszego modelu Yamahay ładujemy do wspomnianego Style Works i robimy konwersję do mid. Takiego mida ładujemy do programu typu sequencer midi (najlepsze to Cakewalk Audio [stary ale świetny] lub Cubase, jak to wygląda w Abletonie nie wiem - nie używam) i widzimy jak powinno to być poukładane. Możemy w zasadzie w tym momencie stworzyć w istniejącym schemacie co nam się podoba, zapisać jako mid. , a potem przekonwertować znowu w Style Works na .sty (plik stylu właściwy dla naszego modelu Yamahy). W samym zaś instrumencie trzeba dokonać jeszcze edycji instrumentów i efektów.
To tak pokrótce, sposobem gospodarskim można to ogarnąć.

Co do Voice - w modelach PSR nie można tworzyć własnych brzmień, a jedynie poddawać ograniczonej edycji istniejące. Od niedawna montują w niektórych modelach trochę pamięci wewnętrznej na dodatkowe pakiety styli i brzmień tzw. V&S Expansion. Można je modyfikować podobne jak fabryczne.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena