Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Yamaha Tyros 5 czy Korg pa3x? 2013/12/22 08:00 #21751

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Firma instruments2go z Wielkiej Brytanii porównywała już pod względem sonicznym Korga pa3x z Tyrosem 4.

Teraz przyszedł czas na konfrontację Yamaha Tyros 5 VS Korg pa3x.



W porównaniu skupiono się na brzmieniach z tej samej kategorii. Porównano również działanie funkcji umożliwiającej sterowanie akompaniamentem prawej ręki czy wybrane style.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 czy Korg pa3x? 2013/12/23 11:29 #21753

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Postanowiłem się odnieść do tegoż beznadziejnego (moim zdaniem) porównania zamieszczonego na Youtube, a które możecie obejrzeć powyżej). Dlaczego tak uważam? Ponieważ brak w nim informacji na temat warunków dotyczących ustawień każdego z instrumentów na wyjściu podczas nagrywania.
Dodatkowo jestem zdania, że powyższy klip wcale nie ułatwia przyszłemu właścicielowi jednego z powyższych instrumentów w podjęciu decyzji. Aby przekonać się, który instrument jest dla nas bardziej odpowiedni, trzeba to uczynić na własną rękę. Wybór jest tutaj kwestią naszych osobistych preferencji oraz wymagań a w przypadku użytkowników danej marki – upodobań/przyzwyczajeń.

Pozwolę się odnieść do styli Yamahy. Style Yamahy mają bujne i ciekawe intra oraz zakończenia… i na tym kończy się siła styli Yamahy. Wariacje oferowanych styli są bardzo proste..zbyt proste jak na mój gust.

Nie ukrywam, że podobają mi się brzmienia Tyrosa. Brzmią cukierkowo (za sprawą przeładowanej ilości DSP). Trzeba pamiętać, że Yamaha jest instrumentem skierowanym głównie do entuzjastów, grających w zaciszu domowym (oczywiście nie ma w tym nic złego).

Tyros 5 to instrument, który robi wrażenie na samym początku, jednakże nie jest praktyczny w profesjonalnym wykorzystaniu (mowa o wykorzystaniu instrumentu na cenie)

Po prostu brak mu wielu funkcji, bez których trudno się obejść w zastosowaniach typu Live a o których już niejednokrotnie pisałem:
  • brak pełnej kontroli nad przejściami FILL
  • brak blokady tempa
  • brak funkcji „bass inwersji”
  • ograniczona kontrola nad brzmieniami typu SA
  • straszny bałagan w systemie operacyjnym!
Powyższe to tylko część, które sprawiają, że stale czekam na prawdziwy profesjonalny aranżer ze stajni Yamahy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 czy Korg pa3x? 2013/12/26 22:05 #21765

  • zawasz
  • zawasz Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
co mogę powiedzieć, to to, że mam możliwość przetestowania T5, muszę go oddać go końca roku.
Zaznaczam, że moja historia była taka, że grałem na T3 (było zarąbiście) później KORG PA3x. Jak go kupiłem to byłem trochę podłamany, ale grałem na mim przeszło rok. Teraz mam możliwość kupna tej T5, ale po kilku, kilkunastu godzinach podjąłem decyzję.
WRACAM DO PA3X, ale chyba zdecyduje się na wersję musikant.
Kto ma T4 i decyduje się na T5 to jest wariat z kasą. :) Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha Tyros 5 czy Korg pa3x? 2014/03/18 14:57 #22086

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

kuba7jp napisał: Co najważniejsze style w yamahah są o wiele, wiele lepiej zrobione, bardziej soczyste i rozbudowane, do tego Tyros 5 posiada style audio , funkcję ensemble , organ world itd
W przeciągu 2 tygodniu powinienem mieć T5 w domu także postaram się coś wrzucić dla porównania.


Jakub, jak Twój T5, nadal czekam na próbki:)
Jakub, czy można zaprogramować pod prawą rękę brzmienia np Organ World grając z dowolnego stylu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena