Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 17:36 #17646

  • Szlaga
  • Szlaga Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, jestem tu nowy, właśnie zakupiłem Akai MPK mini pod fl studio. Wszystko super, tylko problem z przypisaniem padów pod dźwięki które wrzucam bezpośrednio na paternę (nie chodzi o fpc).

Z góry dzięki za pomoc!
--
think for yourself, question authority

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 17:39 #17647

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
A nie jest łatwiej przypisać pady pod fpc i tam dać dźwięki ?
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 19:24 #17652

  • Szlaga
  • Szlaga Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
tak jak pisałem, nie chodzi o fpc...
--
think for yourself, question authority

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 19:34 #17653

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
A mi chodzi o to że fpc jest do tego specjalnie stworzone , ale dobra nie będę się kłócił...
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 19:58 #17654

  • Szlaga
  • Szlaga Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
pomijając brak możliwości dodawania efektów na każdy dźwięk z osobna, linkowania pokręteł i inne takie takie to zasadniczo masz rację ;) nie no, poprostu lipa jest, da sie lepiej.
--
think for yourself, question authority

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/06 21:57 #17655

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak brak skoro każdy pad możesz wysłać do innego kanału miksera i tam dodać efekty, sprawdź instrukcję zanim skreślisz jakieś narzędzie. W niektórych przypadkach dodawanie sampli perkusyjnych do samplera i układanie schematów w step sequencerze może być wygodniejsze, ale nie podłączysz pod to żadnego kontrolera MIDI. Teoretycznie istnieje opcja Omni Preview w ustawieniach MIDI więc możesz się nią zainteresować, ale nie działa sprawnie. Wymagać będzie to przeprogramowania padów tak aby pasowały do ustawienia FL Studio. Znacznie wygodniej jest skorzystać z samplera w postaci FPC, Directwave czy innych zewnętrznych wtyczek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/07 13:10 #17658

  • vitekdg
  • vitekdg Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja posiadam akai mpk 61 i mam podlaczona akai tak jak mowi "szlaga" wlasnie pod paterny przez opcje Omni Preview w ustawieniach MIDI oczywiscie wiem ze mozna kozystac z tej i tej opcji i podlaczac pady pod fpc... a wydaje mi sie ze kazdy nawet poczatkujacy potrafi podlaczyc pady pod fpc w fl wiec smieszy mnie ten cal;y wywod na jego temat bo. padlo konkretne pytanie... jak podlaczyc to w ten sposob ja nie wiem przyznaje sie bez bicia.... na akai mpk 61 wystarczylo w Omni Preview midi ustawic wartosc na 16... dodam ze korzystam z fpc jak i z step sequencera w zalerznosci od tego jak wygodniej mi wykonac konkretny dany utwor wiec osobiscie uwazam ze lepiej znac oba sposoby...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Akai mpk mini, przypisanie dźwięków z paterny do padów 2012/10/08 10:09 #17667

  • Szlaga
  • Szlaga Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Jak brak skoro każdy pad możesz wysłać do innego kanału miksera i tam dodać efekty.


Szukałem tego i widać nie dość wnikliwie, mógłbym prosić o małą wskazówkę?
--
think for yourself, question authority

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena