Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2014/06/19 15:37 #22299

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Wielu użytkownikom tytułowego modelu brakuje samplera. Tymczasem w serwisie Youtube znaleźć można film obrazujący wykorzystanie samplera w modelu pa600



Autor filmu nie tłumaczy, w jaki sposób "aktywował" sampler.
W sieci znaleźć można również modyfikację, która to udostępnia właśnie edytor sampli. Link do tejże edycji znajdziecie poniżej (gdyby ktoś zdecydował się instalować, czyni to na własne ryzyko!)

Wraz z instalacją otrzymujemy:
  • Style zawarte w pa900
  • dodatkowe style zawarte w ramach komórek Favourite oraz User
  • Multisample PCM (brzmienia pianin, sexów, gitar itp)
  • Wpisy do SongBooka (takie jakie są zawarte w pa900)
  • Nowe zestawy perkusyjne
UWAGA: Należy odhaczyć opcję przed wgraniem o ochronie Internal Styles and Sounds i zrobić na wszelki wypadek swój backup

Link: Pobierz zmodyfikowane wydanie OS-a dla Korga Pa600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2014/08/05 00:57 #22372

  • norbl
  • norbl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ciekawi mnie czy ktoś już przetestował to "zhackowany" OS. Ja nie będę eksperymentował w środku sezonu :)
Do końca mnie ta prezentacja nie przekonuje. A dlatego, że nie ma prezentacji sampla z klawisza - nie słyszymy działania.
Tak czy inaczej kusi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2014/08/05 12:30 #22375

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

norbl napisał: Ciekawi mnie czy ktoś już przetestował to "zhackowany" OS. Ja nie będę eksperymentował w środku sezonu :)
Do końca mnie ta prezentacja nie przekonuje. A dlatego, że nie ma prezentacji sampla z klawisza - nie słyszymy działania.
Tak czy inaczej kusi.


W mojej ocenie jest to próba manipulacji i w rzeczywistości ten OS nie istnieje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2014/09/30 20:49 #22451

  • beMarko
  • beMarko Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Znajomy w zespole ma właśnie korga pa600. Jednak wszystko grają z s750, w którym dobór styli do utworów jest ogromny. Jeśli nie to jest wiele stron które mają dedykowane style pod yamahę. Jednak korg też ma pare dobrych stron :)
MyDisco.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2014/11/10 19:06 #22522

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Użytkownicy Korga pa600 otrzymali kolejne wydanie systemu operacyjnego (v1.2).
W ramach aktualizacji użytkownicy otrzymują:
dodatkowy tryb rozpoznawania akordów Fingered (3 Notes)
Dodano preset "Tablet MIDI" na potrzeby funkcjonalności, z której w przyszłości będą mogli korzystać użytkownicy Korga
Zoptymalizowano bazę Musical Resources
Zoptymalizowano system na tyle, że aktualnie instrument powinien uruchamiać się znacznie szybciej.
Inne

System operacyjny pobierzesz ze strony: www.korgpa.com/support/products/arranger.../pa600-software.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2015/12/07 20:10 #23270

  • norbl
  • norbl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kolejny roku użytkowania i kolejne przygody z PA 600 :)
Nowa wersja OS sprawdziła się świetnie. Zwłaszcza w sytuacjach awarii zasilania na imprezie, szybkie ładowanie OS to usprawnienie świetne. Musiałem też wymienić baterię 2032 podtrzymującą zegar. (2 lata). Jako że już jest po gwarancji zabrałem się też za naprawę Joysticka co nie było aż tak trudne dla osoby która potrafi lutować. Zasadniczo chodziło o usztywnienie pewnej wiązki przewodów (klejem termicznym). I teraz śmiga świetnie.
Pojawił się po 2 latach kolejny problem natury eksploatacyjnej. Przy całych 2 sezonach grając na stylach, przyciski Variation, szczególnie 2 i 3, niestety już nie pracują jak należy. Trzeba użyć dużej siły żeby wskoczyła warjacja :). Są to gumki i podejrzewam, że się powycierały.
Rozebrałem ponownie PA600 ale zabrnąłem do taśm SMD przy displey-u i odpuściłem nie ryzykując uszkodzenia instrumentu.
Ogólnie wszystko to w środku bardzo proste (głośniki, zasilacz, moduł). Co do głośników to na maskownicy jest miejsce na twiter ale w środku go już nie ma ot taka ciekawostka:). Podejmując decyzję o naprawie gumek przycisków variation chciałem podmienić inny zestaw z mniej używanego obszaru instrumentu. Takie były plany ale odpuściłem bo nie mam chińskich małych łapek.
Pozdrawiam,
Norbert

Ps. A może ktoś już podziałał w sprawie "regeneracji" przycisków gumowych w PA 600?
Myślę, że w PA3 już z tym problemu nie ma bo domniemam, ze tak na stykach zaprojektowali :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2015/12/08 06:20 #23271

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

norbl napisał: Ps. A może ktoś już podziałał w sprawie "regeneracji" przycisków gumowych w PA 600?
Myślę, że w PA3 już z tym problemu nie ma bo domniemam, ze tak na stykach zaprojektowali :)


Korzystam z pa3x już ponad 4 lata i nie zaobserwowałem czegoś podobnego:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena