Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 15:06 #4872

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witajcie
Jako że mój komputer jest już troszeczkę leciwy przymierzam się do zakupu nowego (jednostka stancjonarny, bez peryferiów oraz karty dźwiękowej - tutaj wystarczy mi w zupełności Sound Blaster Audigy 2)
Poniżej zestaw jaki mi zaproponowano (proszę o opinię, czy warto zainwestować w poniższe elementy, a jeśli nie, to jakimi ewentualnie elementami zastąpić pozostałe )
Procesor: AMD Phenon II X2 550 Box black edition
Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Dysk: Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16 MB, serial ata II)
Obudowa (rzecz gustu)
zasilacz: Chieftec 550 W
RAM: Corsair DDR3 2x 2 GB 1333 MHZ, CL9 DHX
Nagrywarka: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS30/NS40 bulk black (serial ATA)
Karta Grafiki: Gerofce with CUDA 9600 GT Gainward 512 MG, 2xDVI oraz HDMI oraz SPDIF (PCI-w) GoldenSample
Cena powyższego zestawu: ok. 2250 zł

Istotne informacje: zależy mi na tym aby komputer był cichy (chłodzenie wodne w grę nie wchodzi).
Może któryś z forumowiczów kupował ostatnio podobną maszynkę, ewentualnie sam pracuje w sklepie komputerowym i wie co i jak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 15:18 #4873

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
wypowiem sie na temat tylko dysku twardego jeśli planujesz przyszłościowo szukałbym dysku z 32 mb cache --po prostu będzie szybszy natomiast co do zasobności jego postawiłbym na pewno na dysk 1TB nigdy nie wiadomo co będziesz musiał zrzucić i zainstalować na twardzielu poza tym cena naprawdę nie będzie wyższa od poprzedniego www.ceneo.pl/1031107

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 15:19 #4874

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Cześć,
Jeśli koniecznie ma być platforma AMD to wygląda OK. Uwaga na zasilacze Chieftec'a ( odesłałem taką 550-tkę na gwarancji... restartowała kompa przy większym obciążeniu ). Mógł to być wadliwy egzemplarz, ale widziałem po różnych forach branżowych sporo krytyki pod adresem Chieftec'a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 15:23 #4875

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Akurat powyższy rozpatrywany zestaw oparty jest o AMD co nie oznacza że Pentium nie wchodzi w grę:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 15:41 #4876

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Zostały mi, zasadne a może już nie, uprzedzenia z dawnych lat do AMD. Osobiście preferuję Intelowską platformę jako, w moim mniemaniu, "stabilniejszą" ( ale tak jak mówię to pewnie bajka z przeszłości ). Co do GA-MA770T-UD3P zwróciłbym uwagę na zintegrowaną muzykę (mimo, że planujesz korzystać z Audigy 2 ) czy nie słychać przepływających po płycie elektronów ;) Często, gęsto są też problemy z wyprowadzeniem gniazd min. audio na panel przedni ( te dopiero potrafią trzeszczeć ). Zgodzę się z Triobasem co do dysku, jak szaleć to szaleć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 17:16 #4877

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Przyłącze się może do głosów skłaniających się ku Intelowi. W zasadzie moje doświadczenia jednoznacznie pokazują wyższość Intela (rodzina Pentium oczywiście) nad AMD w zastosowaniach muzycznych, i tu nie ma dyskusji. Jasne jest również, że nie za oszczędzimy na płycie głównej i tu Gigabyte, powinien się sprawdzić. Pamięć szybka i dużo- ok. Dysk szacownej pojemności( z drugiej jednak strony WD o pojemności 1TB jest teraz tańszy niż 80GB kilka 5 lat temu, więc...), może warto poszukać z 32MB pamięci podręcznej?...
I generalnie, odradzam sklepy, składające, lub mające gotowe konfiguracje. Doświadczenia znajomych pokazują, że są to konfiguracje obliczone na koszty, a nie na wydajność, czy współpracę komponentów. Decyzja jednak należy do Ciebie ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 18:37 #4878

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam Zgadzam sie z kaziorkaskim w 100 procentacgh intel to intel.ogolnie wszytko oki ale jak dla mnie kazda konfiguracja komputera pod studio muzyczne musi byc wyposazona w dobry i wydajny procesor.zauwazylem admin ze twoj procek ktory sobie wybrales amd x2 to 2 rdzenie, osobiscie uwazam ze w dobie procesorow intela i7 dwa rdzenie amd lub intel to lekki przeztytek tak osobiscie uwazam na twoim miejscu zaopatrzyl bym sie w cos 4 rdzeniowego nawet amd z uwagi na to ze plyty pod amd satroszke tansze a na domowe studio muzyczne w zupelnosci wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:jaki komputer stacjonarny? 2009/08/03 18:37 #4879

  • Dj Vorte
  • Dj Vorte Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kompa bierz jak najbardziej z procesorem intelowskim, ponieważ aplikację Vst są pisane pod architekture procesorów intela, co daję ci przyrost wydajności rzędu 5-10%. Co do dysku twardego to proponowałbym ci zamiast jednego dysku kupić dwa i spiąć je w Raid, co daję niezłego kopa dla systemu oraz o wiele większą szybkość ładowania sampli. Masz wtedy transfer rzędu 200-250 Mb/s. Także zastanów się nad tym. To mój proponowany zestaw.

Jedziemy z koksem:
procesor: Intel Core 2 Duo E8400 lub E8600 www.esc.pl/product_info.php?products_id=10852
mobo: Asus P5Q /intel P45/ www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_158&products_id=12613
RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition www.esc.pl/product_info.php?products_id=5785
HDD: Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS] (x2) www.esc.pl/product_info.php?products_id=4680
grafika: Asus Radeon HD3650 Magic 512MB DDR2 /128bit/ 2xDVI www.esc.pl/product_info.php?products_id=12361
zasilacz: Chieftec 400W GPS

Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Dj Vorte.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena